Teraz jest 14 października 2019, 08:44 - Pn

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Maison Francis Kurkdijan - Oud

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
5%
5 - Bardzo dobry
8
38%
6 - Genialny
12
57%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Maison Francis Kurkdjian - Oud

Post10 kwietnia 2014, 11:00 - Cz

Tańsza wersja tego zapachu to
Rose Anonyme Atelier Cologne

Biral

Perfumaniak

Post14 kwietnia 2014, 09:33 - Pn

Nie zgodzę się. Lubie RA, jednak to nie są podobne kompozycje. W Rose Anonyme brakuje właśnie tej charakterystycznej dla kreacji Kurkdjiana "kremowości" i wyrafinowania.

rokur

Aktywny forumowicz

Post14 kwietnia 2014, 20:22 - Pn

Też przyłączę się do opinii Birala. RA to właściwie bardzo popularne zestawienie róży i oudu. Bardzo lekkie i subtelne (to nie kiler Montale). Jest komfortowy w noszeniu. Oud MFK to bardzo nietypowe pokazanie natury agaru. Zresztą wiele jego zapachów jest - jak to ująć - bardzo głównonurtowe, ale jakością składników, wartością i odbiorem kompozycji dają mu w mojej ocenie wysoką pozycję .
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."

Artplum

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 kwietnia 2014, 12:01 - Śr

Dziś postanowiłem sprawdzić, jak zapach się prezentuje przy pięknej, słonecznej pogodzie. Powiem krótko - jest pięknie. A przy pierwszych próbach uważałem, że to raczej zapach na chłodniejsze dni. Ciekawe co pokaże, kiedy zrobi się naprawdę upalnie
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 kwietnia 2014, 15:37 - Śr

Będzie jak zwykle, czyli pięknie :) ;) .

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 kwietnia 2014, 21:23 - Śr

Cookie, ja Cię proszę... Kusisz... :mrgreen:
Coś czuję, że trudno mi się będzie wykręcić od buteleczki.
Tym bardziej, że przy dzisiejszym ciepełku trwałość mu się poprawiła :) :)

Artplum napisał(a):To jest bez wątpienia piękny i interesujący zapach.(...) coś podobnego wyczuwam w M Puredistance, choć obydwa pachnidła róznią się składem diametralnie. Muszę przeprowadzić przy okazji test "dwuprzegubowy".

Dzisiaj właśnie taki "dwuprzegubowy" test przeprowadziłem - Oud na lewo, M na prawo i wąchanie ;)
Moje wcześniejsze wrażenie się potwierdziło - ja wyczuwam spore podobieństwo w tych zapachach, choć oczywiście nie są one bliźniacze i z pewnością nie można ich pomylić.
Puredistace jest w tym duecie cięższe, gęstsze, bardziej przysadziste, bardziej oleiste a może nawet smoliste. Sprawia wrażenie zapachu poważniejszego, bardziej uroczystego, do "czarniejszego" garnituru i bardziej błyszczących butów. Kojarzy mi się z mężczyzną stateczniejszym, bardziej zamyślonym, bardziej wyniosłym, poważnym, dystyngowanym i chyba starszym.
Oud zaś gra rolę tego lżejszego, zwinniejszego, bardziej strzelistego i świetlistego. Jest bardzo elegancki, ale garnitur nie musi być już czarny - może być lniany, a koszula może nie być dopięta. Ten facet jest tak samo liczący się, ale mniej sztywny, ma większe poczucie humoru i częściej się uśmiecha. Nawet jeśli nie jest już młodzieńcem, to zachował sporo młodzieńczego wdzięku.
Dwa znakomite pachnidła o porównywalnym, mimo różnic, charakterze i porównywalnych parametrach użytkowych. Chyba założę wątek "pojedynkowy", bo chciałbym poznać zdanie Kolegów
Artur

Center

Post24 kwietnia 2014, 22:07 - Cz

Nie dla mnie. Nie znoszę takiej nuty Oud i coś tam jeszcze... słodkiego, przypominające mi jakąś oranżade?
Coś podobne wyczuwam w M7 i gdzieś chyba w PENHALIGON'S- najgorszy zapach jaki testowałem po minucie szorowałem nadgarstek . Brr..
Opinia po testach z próbki z drugiej ręki.
Wie ktoś jakie składniki mogą dać takie połączenie, Oud i...?
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 kwietnia 2014, 23:00 - Cz

Nie wiem, co odpowiada za takie Twoje wrażenia. Ja tam absolutnie nie wyczuwam żadnej oranżady. Są nuty drzewne, lekko żywiczne, trochę kwiatowych i wetiwerowych, ale nic takiego co by się zbytnio wysładzało lub robiło podobne do oranżady...
Ale tak to jest - kazdy inaczej odbiera zapachy i po swojemu porównuje, dlatego tak trudno jest zapach opisać.
Artur

Niacha

Post25 kwietnia 2014, 09:59 - Pt

Center napisał(a):Nie dla mnie. Nie znoszę takiej nuty Oud i coś tam jeszcze... słodkiego, przypominające mi jakąś oranżade?
Coś podobne wyczuwam w M7 i gdzieś chyba w PENHALIGON'S- najgorszy zapach jaki testowałem po minucie szorowałem nadgarstek . Brr..
Opinia po testach z próbki z drugiej ręki.
Wie ktoś jakie składniki mogą dać takie połączenie, Oud i...?

Może oud/szafran/róża. Nie nazwałabym tego połączenia oranżadą - ale ta trójka potrafi pachnieć ostro, pyliście i nieco drażniąco i również nieco słodko. Ja nie przepadam za tym połączeniem.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post31 maja 2015, 21:15 - N

Upłynęło ponad rok od mojego ostatniego wpisu. W tym czasie zużyłem dekant Oudu i zakupiłem używany flakonik.
W moim odbiorze tego pachnidła praktycznie nic się nie zmieniło - ciągle mi się podoba. Ba! Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że mnie zachwyca. Jeden z niezbyt wielu zapachów, o którym mogę tak właśnie powiedzieć.
Jak to wszystko w tym zapachu jest harmonijnie zestrojone, jakie szlachetne, wyważone, a jednak z pazurkiem. Tyleż otulające, co skrzydlate i ulotne, tyleż "ważące", co świetliste. A przy tym bardzo, ale to bardzo przyjemne dla mojego nosa.
Śmiało mógłbym postawić Oud obok kompozycji Christiana, Roja Parfum, Molvizara czy Puredistance.
Artur

agat1969

Post31 października 2015, 13:00 - So

Odkąd go poznałem wg mnie jeden z lepszych do noszenia oudów.
To taki od samego początku do końca piękny oudowy zapach.
To oud bardzo oswojony.
Stworzony aby go dużo ludzi polubiło.
Zupełne przeciwiństwo jego trzech braci ( pozostałe cztery zapachy Francis Kurkdjian z oudem w głównej roli).
Świetnie dobrane proporcje składników, które znakomicie ze sobą wspólgrają. Tu wszystko zostało przemyślane i wszystko ze sobą współgra.

Myślę, że gdyby zapach ten byłby sprzedawany na półkach mainstrinowych byłby hitem na miarę Le Male.

W pełni zasługuje na uznanie i nagrody jakimi został obsypany, między innymi, laureat nagrody FIFI 2013 w Wielkiej Brytanii, "Oskar" przemysłu perfumeryjnego w kategorii "najlepszy zapach niezależny".

Z czystym sumieniem mogę ten zapach oudowy polecić wszystkim moim znajomym i myślę, że im się spodoba.
Mente et Malleo

Center

Post07 sierpnia 2016, 19:14 - N

Co ja kiedyś pisałem- wstyd:). Miałem edytować, kasować.
Jak ,to się wszystko zmienia, zresztą z kilkoma Amłażami miałem podobnie.
Dziś razem z sunshine miałem Oud na sobie i muszę powiedzieć, że sunshine wygrywa tylko w otwarciu.
Równie wysoko cenie Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Homme, wyżej niż Lyrica.
Jako, że pięknych baśniowych opowiadań o pachnidłach nie umiem pisać na tym kończę.
Nietypowy, lekko spróchniały, drzewiasty, oudowy.
Parametry bardzo dobre, jestem po prysznicu i jest co powąchać.
Wystawiam ocenę wysoką.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Asura

Forumowicz

Post16 sierpnia 2016, 20:34 - Wt

Delikatny, zmyslowy, kwiatowe akcenty, pozostawia piękny ogon. Zdecydowanie bardziej kobiecy. Zapach trzyma się blisko skóry.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post02 grudnia 2016, 13:35 - Pt

Piękny kwiatowo-przyprawowy oud. Przy czym kwiatów jako takich tu nie ma. Jednak ja mam wrażenie, że gdzieś tam uwypuklają całą kompozycje. Dobre jest to, że nic tutaj nie dominuje. Nuty w pełnej harmonii. Tez czujecie taką maślaną nutę ? Podobną czułem w Santal 33.

Czy ktoś z szanownych kolegów posiada flaszkę z prostezakupy bądź innej niż perfumerie niszowe i mógłby się wypowiedzieć czy coś uległo zmianę? Odlewkę skończyłem a ta była niemiłosiernie trwała i projektowała solidnie.

Marrr

Forumowicz

Post23 grudnia 2016, 01:00 - Pt

Ja kupowałem w zeszłym roku refile, ale z Q. i nie mogę się zgodzić, aby na mnie była duża projekcja. Trwałość owszem, ale projekcja bardzo szybko zamierała, po mniej więcej 2 h. Nie byłem z tego zadowolony, chociaż zapach uważam za bardzo dobry.

andelenebesti

Forumowicz

Post23 grudnia 2016, 13:43 - Pt

Czy tester ma korek?

lunkis

Post02 stycznia 2017, 21:37 - Pn

Doskonały zapach, moim zdaniem jeden z najlepszych który dane mi było poznać z dominantem agaru.
Pięknie się rozwija, jest delikatny a jednocześnie ma swój niepowtarzalny charakter.
Taki oud to aż chce się smakować, otulać jego aromatem.
Wszystko tutaj jest doskonale zbilansowane, nie ma udziwnień, ma być oud i jest, ale jaki...cudny ;) ;) ;)
Trudno znając ten zapach sięgać po inne perfumy oudowe, jakoś ma się przekonanie, że lepiej to już chyba być nie może.
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post02 stycznia 2017, 21:42 - Pn

kwiatek napisał(a):Czy ktoś z szanownych kolegów posiada flaszkę z prostezakupy bądź innej niż perfumerie niszowe i mógłby się wypowiedzieć czy coś uległo zmianę? Odlewkę skończyłem a ta była niemiłosiernie trwała i projektowała solidnie.

Miałem odlewke z quality i nigdy by mi nie przyszło na myśl tak napisać o paretrach tego MFK.
U mnie trwałość w granicach 8-9h i projekcji biurowej.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post02 stycznia 2017, 21:44 - Pn

lunkis napisał(a):Doskonały zapach, moim zdaniem jeden z najlepszych który dane mi było poznać z dominantem agaru.
Pięknie się rozwija, jest delikatny a jednocześnie ma swój niepowtarzalny charakter.
Taki oud to aż chce się smakować, otulać jego aromatem.
Wszystko tutaj jest doskonale zbilansowane, nie ma udziwnień, ma być oud i jest, ale jaki...cudny ;) ;) ;)
Trudno znając ten zapach sięgać po inne perfumy oudowe, jakoś ma się przekonanie, że lepiej to już chyba być nie może.

Można ładnie? Można! :P
Artur

lunkis

Post02 stycznia 2017, 21:59 - Pn

Ale coż Arturze znaczy ładnie, czyżby jakiś gentelmański psztyczek :D
Nie jestem stary - jestem VINTAGE
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex