Teraz jest 14 lipca 2020, 17:21 - Wt

• Reklama

Roos & Roos - Mentha Religiosa

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Roos & Roos - Mentha Religiosa (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
1
50%

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Roos & Roos - Mentha Religiosa

Post06 kwietnia 2020, 16:00 - Pn

Za polską Fragrą :arrow: Mentha Religiosa marki Roos & Roos to aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Mentha Religiosa został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Fabrice Pellegrin. Nutami głowy są bergamotka i petitgrain; nutą serca jest mięta; nutami bazy są kadzidło, irys, heliotrop, wanilia i drzewo bursztynowe.

Obrazek

Proszę o ankietę i dodanie zapachu do katalogu :idea:

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Roos & Roos - Mentha Religiosa

Post15 kwietnia 2020, 09:43 - Śr

"Mit o Menthe"

Nad brzegami rzeki Kokytos żyła nimfa imieniem Menthe, która razu pewnego obmyśliła, że dziewictwo swe odda nie komu innemu, lecz samemu władcy Podziemi. Poszła więc do bogini Iris, która dbała o urodę Hery i wybłagała, aby ta dała jej choć szczyptę boskich kosmetyków, którym żona Zeusa swoje piękne lico zawdzięcza.
Dała jej więc Iris magiczny puder, tak drobny i świetlisty, że nawet promienie słońca zdawały się przy nim blednąć. Pył sprawił, że Menthe stała się rześka jak nigdy przedtem, a z oczu jej chłodnych biła hipnotyzująca słodycz. Plan się powiódł bowiem Hades, gdy ją tylko ujrzał, odwrócić wzroku nie mógł i niechybnie uległby, lecz nagle z obłoków szarego kadzidła wyszła Persefona. Wystraszonej Menthe oczy zeszkliły się łzami, lecz nie była w stanie się ruszyć.
Wtedy żona Hadesa dmuchnęła jej prosto w twarz, a z policzków uniósł się magiczny puder i rozleciał na wszystkie strony świata. Hades stracił nimfą zainteresowanie i wnet się ulotnił. Persefona zaś ukarała Menthe, przemieniając ją na zawsze w roślinę równie delikatną i rześką co słodyczą nęcącą, tak by już nie Hades, lecz cały rodzaj ludzki po wsze czasy zrywał z niej listki dziewicze.

Obrazek

Irys i mięta - kto by pomyślał, że to może się udać? A jednak, udało się i to bardzo! Mentha Religiosa otwiera się rzeczywiście bardzo wyrazistą, mocną miętą, która przełamana jest słodyczą w taki sposób, że pachnie bardziej jak pudełko tic-taców niż pasta do zębów. Bardziej delikatna, wygładzona, apetyczna. Później zaś dołącza do niej irys mocno pudrowy, chłodny i dopełniony delikatnym, przestrzennym kadzidłem. Woń robi się szalenie elegancka, hipnotyzująca, kobieca, ale ma też w sobie jakiś element nostalgii i smutku. Nie jest to typowo letni zapach, ale świeży na tyle, że na nadchodzącą wiosnę zdaje się po prostu stworzony. Na pewno jest to jeden z najbardziej niebanalnych irysów jakie wąchałem, a przy tym nie jest żadnym dziwactwem czy kontrowersyjnym eksperymentem. Pachnie bardzo perfumeryjnie, noszalnie i pociągająco. Nowocześnie, ale jednocześnie nawiązując do klasycznego, francuskiego stylu (co czyni Roos & Roos chyba w całym swoim portfolio). Zdecydowanie godne polecenia, zwłaszcza jeśli komuś przejadł się już irys i puder, a chciałby poznać je w nieco innej niż zwykle odsłonie.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

leonidas

Forumowicz

Re: Roos & Roos - Mentha Religiosa

Post27 maja 2020, 11:47 - Śr

Ależ to pięknie pachnie , nie ubiorę słów w nuty zapachowe , które wybrzmiewają na mej skórze ,piękna mięta połączona z kadzidłem , projekcja i trwałośc na mega poziomie
Oceniam na 6
Edit. nie wiem, czy mój zmysł węchu płata mi figla ,ale w bazie zaczyna mi przypominać Sunshine

Powrót do Perfumy unisex