Teraz jest 09 lipca 2020, 17:54 - Cz

• Reklama

Nicolai Parfumeur Createur - Baikal Leather Intense

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nicolai Parfumeur Createur - Baikal Leather Intense (nie oceniaj jeśli nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
1
50%

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 21:04 - N

rok wydania:
2019
twórca: Patricia de Nicolai
n.g.: yuzu, pieprz i szafran
n.s.: skóra, brzoza, fiołek, róża i irys
n.b.: drzewo gwajakowe, drzewo sandałowe, wetyweria, fasolka tonka i piżmo.

Obrazek

Baikal Leather Intense to perfumy nad którymi Patricia pracowała ponoć wyjątkowo długo i w jej ocenie są najlepszą (obok Patchouli Intense) kompozycją w jej dorobku. Lepszej rekomendacji nie potrzebowałem, pierwszy raz od dawna zamówiłem flaszkę w ciemno. A miałem już tego nie robić...
OK, to są bardzo dobre perfumy o naprawdę misternie utkanej kompozycji, która żyje, ewoluuje i widać przede wszystkim w tej ewolucji pomysł i konsekwentne trzymanie się planu. Szczególnie gdy testuje się je blotterowo i cierpliwie wyłapuje poszczególne niuanse.
Ale, połączenie skóry, róży, szafranu i egzotycznego cytrusa w otwarciu było już w Galop d'Hermes. A BLI to jednak ten sam klimat. Nie chcę pisać, że jest podobny i oceniać stopień tego podobieństwa, ale czy uzupełnienie tej kompozycji o irysa i użycie naprawdę najwyższej jakości absolutów niektórych składników, przesądza od razu o przełomowości tej kompozycji? Nie jestem przekonany.
Zakupiony flakon zużyję z przyjemnością, ale będzie towarzyszyło jej jednak minimalne rozczarowanie z racji rozdmuchanych zapowiedzi i finalnego efektu, który jednak im nie sprostał.
5/6

bejo82

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Nicolai Parfumeur Createur - Baikal Leather Intense

Post23 grudnia 2019, 05:52 - Pn

Sam nie wiem teraz, czy chcę sprawdzić tą teorię, bo od pierwszego psika jestem oczarowany tą kompozycją i mogę śmiało stwierdzić, że trafiła do mojego top 5. Dawno nie spotkałem perfum, które tak pracują, są równocześnie ciepłe i otulające jak i chłodne, orzeźwiające...mistrzostwo.
Z drugiej strony od początku mam nieodparte wrażenie, że gdzieś już coś podobnego czułem i fajnie by było tą ciekawość zaspokoić.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 grudnia 2019, 10:48 - Pn

bejo82 napisał(a):Z drugiej strony od początku mam nieodparte wrażenie, że gdzieś już coś podobnego czułem i fajnie by było tą ciekawość zaspokoić.

I w tym momencie powinna Ci się zapalić czerwona lampka :) . Znam to uczucie. Zdarzało się niestety, że tropy rzekomego podobieństwa prowadziły do konkretnego zapachu.

wahoo

Perfumaniak

Post23 grudnia 2019, 13:35 - Pn

Testować, poznawać i porównywać moim zdaniem zawsze warto i wszystko co tylko wpadnie w ręce.
Faktem jest, że sporadycznym skutkiem ubocznym takiego podejścia jest okazjonalne rozczarowanie, czy też mniejsze "wow" przy, skądinąd świetnych, zapachach.

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 grudnia 2019, 19:17 - Pn

Ja mam z tym zapachem spory problem. Bardzo cenię i lubię perfumy Nicolai. Mam kilka w swojej kolekcji. Z niecierpliwością czekałem na Baikal.
Towarzyszy mi pewną dozą rozczarowania, gdyż nie ma tej perfekcyjnie zbalansowanej projekcji. Po prostu są na mojej skórze "ciche". Co nigdy w przypadku Nicolai mi się nie zdarzyło. Otwarcie powiem, że mi to mocno przeszkadza.
Kompozycyjnie naprawdę sympatycznie, ale jednak gdzieś idzie to w stronę kobiecą. Z chęcią poznałabym ten zapach na damskiej skórze. Swoją drogą dziwię się trochę, że zapach miał premierę jakoś pod koniec lata. Jakoś tak na jesień nie za bardzo mi pasuje.

Powrót do Perfumy unisex