Teraz jest 15 października 2019, 17:40 - Wt

• Reklama

Creed - Royal Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Royal Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
4%
3 - Przeciętny
4
8%
4 - Dobry
5
10%
5 - Bardzo dobry
19
40%
6 - Genialny
18
38%

Liczba głosów : 48

• Autor
  • Wiadomość

saha07

Forumowicz

Re: Creed - Royal Oud

Post27 marca 2019, 21:33 - Śr

Bardzo elegancki zapach taki garniturowy. Oud rzeczywiście w tym pachnidle jest minimalny ale kurcze bardzo szybko mi to zgasło na nadgarstku muszę się jeszcze raz z tym zapachem zmierzyć.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 marca 2019, 19:10 - Cz

może skóra bo nie powinno szyko zgasnąć

skleroza_prostaty

Post31 marca 2019, 17:39 - N

Znakomity zapach, sprawdzam próbkę 2ml. Drydown genialny. Jeden problem, z resztą taki sam jak przy Aventusie. Bardzo przeciętne parametry. Trwałość max 7h przy projekcji 90-120 minut. W tej cenie przy edp nie powinno mieć miejsca ;p.

Mała aktualizacja. Leci ocena 6. Nabyłem wersję z 2015r. Różnice względem próbki z 2018? Łagodniejsze otwarcie, nie świdruje tak mocno w nosie. Mniejsza ilość pieprzu? Choć dla mnie to mały minusik. Lubię to mocno "otrzeźwiające" wejście z próbki ;p. Po 30-40 minutach pachną praktycznie identycznie. Baza zapachu pojawia się niecałą godzinę wcześniej. Mogłoby to sugerować jeszcze gorsze parametry. Jest jednak przeciwnie. Na skórze ponad 10h, projekcja 3-3,5h. Stawiam RO nawet ciut wyżej od Aventusa.
Death is the road to awe.

gilbert

Perfumaniak

Post01 czerwca 2019, 16:03 - So

Kolejny mój test Royal Oud za mną, i dochodzę do wniosku, że to naprawdę bardzo dobry, kompletny zapach. Świetnie się go nosi, super jakość składników. Parametry też bardzo fajne.
Tak, jak przy innych Creedach mam spore wątpliwości, czy są warte swojej ceny, tak w przypadku R.O. tych wątpliwości nie mam. Najlepszy Creed jakiego poznałem do tej pory.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post05 czerwca 2019, 13:56 - Śr

wiedziałem że dojdziesz do tego wniosku

myk

Forumowicz

Post05 czerwca 2019, 17:24 - Śr

Zgadzam się - dla mnie również Royal Oud to aktualnie jedyne perfumy Creeda, który uznałem za warte flakonika, a poznałem już 24 zapachy z ich oferty. Może kiedyś przemyślę jeszcze zakup Original Vetiver albo Vikinga, ale w ich przypadku to będzie kwestia mocnego zastanowienia się, podczas gdy po powąchaniu RO wiedziałem od razu, że muszę go mieć.

pablo9910

Forumowicz

Post05 sierpnia 2019, 06:25 - Pn

Wczoraj poszedł jeden psik wieczorem rano mocno wyczuwalny na nadgarstku ,trwałość znakomita!

Patryk33

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post05 sierpnia 2019, 17:37 - Pn

Zgadza się. Royal Oud i Viking to moim zdaniem najtrwalsze Creedy

Auriga

Forumowicz

Post13 września 2019, 09:12 - Pt

Creed Royal Oud (czyt. Wyrafinowana Elegancja) - zapach formalny Panów Słowiańskich. No, ewentualnie członków brytyjskiej Izby Lordów... ;)

Obrazek
Zdjęcie Creed

Otwarcie typowe dla Creeda - rześkie, krystaliczne, świeże, mocno cytrusowe. Wraz z ciśnięciem atomizera woń limonki i dużej ilości różowego pieprzu wypełnia pomieszczenie. W tym czasie zapach jest bardzo lotny, świeży, pól-wytrawny przy czym delikatnie drażniący nozdrza. Taki stan trwa kilkanaście minut, następnie pojawiają się delikatnie wyczuwalne ekstrakty drzewne i żywiczne, głownie cedr. Za sprawą ostrych ziół, takich jak dzięgiel (łac. Angelica archangelica) zapach pozostaje świeży przez wiele godzin. Z upływem czasu ekstrakty drzewne stają się coraz bardziej intensywne. Bazę zapachu stanowi piżmo i sandałowiec, żywicy agarowej nie wyczuwam a ostre przyprawy wciąż pozostają w tle. Kompozycja zapachu wydaje się być prosta jak futerał na wędkę, liniowa, ale w tej prostocie genialna. Składnik naturalne, najwyższa półka. Tutaj nie da się wyczuć żadnej chemii. Od początku do końca wprawdzie pachnie luksusem, ale skromnie. He, he...

Creed Royal Oud to najlepsza woda Creeda - zapach wybitnie męski, elegancki - żaden uniseks. Nie wyobrażam sobie kobiety wypachnionej tą wodą, nawet na paradzie równości. Woda przeznaczona jest dla dobrze ubranych panów w wieku średnim i starszych. Młodzieży się nie spodoba, kobietom raczej też, ale wszystkie głowy - wszystkie - będą się obracać, jak gość wypachniony tym Creedem przespaceruje się po zatłoczonym foyer...

Zapach jest doskonałym uzupełnieniem smokingu, garnituru, marynarki klubowej, koszuli - pogryzie się z dresem, t-shirtem albo podartymi dżinsami. Creed Royal Oud sprawdzi się zarówno w dzień jak i w nocy. Przeznaczenie: biuro, obiad w restauracji, kolacja, teatr, kino, itp. Zapach na sezon jesień-zima-wiosna, latem może się nie sprawdzić, szczególnie podczas upałów.

Trwałość Creed Royal Oud jest bardzo dobra: 8+ godzin po standardowej aplikacji (2x kark, 3x klatka). Projekcja jest dobra przez pierwszą godzinę, kolejne 3 godziny pozostaje umiarkowana. Parujący z ciała zapach ładnie wnika w odzież, tworzy przyjemną sferę wokół właściciela. Wodę leję z oryginalnej butli 50ml, w której atomizer pompuje bardzo dużą chmurę - więc ostrożnie ze spustem. Woda - obowiązkowo - do przetestowania via próbka 2 ml.
Creedom ufamy, Toma Forda kupujemy, Acqua di Parma pachniemy. Pozostali proszę czekać...

disaster3

Super Perfumaniak

Post13 września 2019, 10:11 - Pt

Creed Royal Oud mam 2 zapachy w swojej kolekcji z Oud w nazwie. Jest to Oud Wood Tom'a Ford'a i Royal Oud od Creed'a. Typowo męskie i eleganckie (elegancko męskie ;) ) do żadnych dresów, polowek czy szortów. Minimum do koszuli i marynarki. Ale dla chcących oczywiscie do dresów z "kreszu" też można zapodać co to kto lubi.
Czaiłem się na niego już od dawna. Rok temu chciałem rozebrać flakon 500ml z incenzy ale w bambuko lecieli i nie zrobili takiej promki jak była. Kupiłem odlewkę a teraz mam i flakon 75ml. Ciężko mi wybrać najlepszy z Creed'ow bo na równi w tej chwili traktuję Aventusa, Royal Oud'a i GIT'a . Reszta jak dla mnie może nie istnieć. Ta trójca jest dla mnie wyjątkowa i ponadczasowa. I chyba tam zostanie, bo ostatnie premiery w postaci Vikinga czy Aventusa Cologne to śmiech na sali (oczywiście w mojej opinii)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

pablo9910

Forumowicz

Post13 września 2019, 10:19 - Pt

Dla mnie tez te 3zapachy są genialne,ale Viking tez ma to coś co ma Git,Aventus i Royal Oud,dla mnie to ten sam poziom i ma charakter,po prostu mi się podoba.

morawagin

Post13 września 2019, 14:39 - Pt

Viking.Dla jednych śmiech dla drugich najlepszy Creed.
Kwestia gustu.Zmysłu.
Kropka.

alpaczino

Forumowicz

Post21 września 2019, 13:38 - So

Auriga napisał(a):[...]
luksusem, ale skromnie. He, he...
[...]

:arrow: "złoty a skromny" :mrgreen:
pozdrawiam

Auriga

Forumowicz

Post10 października 2019, 10:06 - Cz

Sprawa jeszcze taka, zapach pierwszych wypustów wody oznaczanych - Millésime - delikatnie rożni się od wersji nowszej. To znaczy, na otwarciu nie ma tego atomowego uderzenia pieprzu z limonką, kolor wody jest ciemniejszy, projekcja jest bardziej stonowana i w starszej wersji czuć w ekstraktach drzewnych zgniliznę (czyt. Oud).

a) Nowa wersja = nuklearne otwarcie limonki z pieprzem - jasne, świeże, bardzo lotne & bardzo dłuuuugie... Brak wyczuwalnej żywicy agarowej w bazie zapachu
b) Starsza wersja = otwarcie limonki z ostrymi ziołami - świeże, dosyć lotne, na dzień dobry w tle wyraźnie czuć drzewo. W bazie zapachu siedzi żywica agarowa

Preferuję wersję nowszą, bardziej pieprzną & lotną. To takie moje pierwsze wrażenia po użyciu wersji Millésime.
Creedom ufamy, Toma Forda kupujemy, Acqua di Parma pachniemy. Pozostali proszę czekać...

myk

Forumowicz

Post10 października 2019, 10:28 - Cz

O, dzięki za to porównanie! Ja posiadam (i uwielbiam) flakonik nowej wersji, ale chodziło mi po głowie, żeby może gdzieś wyhaczyć chociaż próbkę starej. Ale po Twoim opisie wnioskuję, że nie przypadłaby mi do gustu tak jak mój flakon z nowym sokiem.

Auriga

Forumowicz

Post10 października 2019, 10:37 - Cz

Różnice nie są duże, ale preferuję więcej lekkiego pieprzu na otwarciu, niż więcej próchna / ekstraktów drzewnych w tonach pośrednich oraz w bazie zapachu. Oczywiście to są tylko moje pierwsze wrażenia, jest wilgotno, pada deszcz - zobaczymy, jak to będzie w kolejne dni ;)

margr

Post10 października 2019, 15:18 - Cz

Świetna kompozycja i jakość składników, wśród tych, które znam od tej marki, najlepsza obok Aventusa.

W otwarciu czuję trochę pieprzu i żywiczną zieleń - prawdopodobnie mocno gra w tym momencie galbanum - a także wyraźną nutę kremowego sandałowca. Z czasem zapach robi się coraz bardziej drzewny, cedrowy i sandałowy. Nie jestem pewien, czy czuję agar na jakimkolwiek etapie.

Parametry niestety są dość przeciętne, za słabe jak na zapach z tej półki cenowej. Co ciekawe dotyczy to prawie wszystkich Creedów, które testowałem.

Nie oczekuję killerów, ale w przypadku większości zapachów liczę na to, że wytrzymają (przynajmniej bliskoskórnie) osiem godzin w klimatyzowanym biurze, z umiarkowaną projekcją przez pierwsze kilka godzin. Z tym zadaniem poradził sobie jedynie Green Irish Tweed - trwałość do ok. 9 godzin przy poprawnej projekcji przez pierwszą połowę czasu trwania. Wszystkie pozostałe wypadają słabiej. Royal Oud i Aventus jeszcze dają radę wytrzymać ok. 7 godzin przy projekcji porównywalnej do GITa, nieco słabiej wypada Silver Mountain Water, a Original Vetiver i Virgin Island Water projektują słabo i trzymają się skóry najkrócej z wymienionych.

Szkoda, bo istnieją przecież niszowe marki, które udowadniają, że da się zrobić genialnie pachnące perfumy o dobrych parametrach użytkowych.

myk

Forumowicz

Post10 października 2019, 16:04 - Cz

Ewidentnie zależy to od skóry albo tego jak szybko nos przyzwyczaja się do zapachu - ja go czuję na sobie spokojnie 10-12 godzin. Ale atomizera za bardzo nie żałuję przy aplikacji - zazwyczaj 5 pełnych strzałów.

margr

Post10 października 2019, 16:26 - Cz

Kwestia zależności parametrów od skóry może być pewnym wyjaśnieniem, ale kwestia przyzwyczajenia nosa do zapachu - raczej nie. Royal Oud po prostu po 7 godzinach znika zupełnie z mojej skóry, nie jest wyczuwalny nawet z nadgarstka, gdzie (oprócz klaty i szyi) zazwyczaj aplikuję perfumy. Po ok. 3 godzinach od aplikacji czułem go dopiero po zbliżeniu nadgarstka do nosa na odległość koło 1 cm, potem z czasem jest coraz słabiej wyczuwalny z tej odległości, aż znika.

Auriga

Forumowicz

Post10 października 2019, 17:11 - Cz

Hmm, dziwne... Nawet starsza wersja Millésime siedzi na mnie 8+ godzin po solidnej aplikacji (7x = 0.75ml) na klatkę & kark. To znaczy jak zaciągnę nosem powietrze to czuję zapach, nie muszę szorować nosem po skórze. Inna rzecz, nigdy nie aplikuję perfum na odkryte części ciała. Parujące frakcje mają nasycać włókna koszuli, mieszać się z kolejnymi frakcjami parującymi z ciała.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy unisex