Teraz jest 18 lipca 2019, 18:38 - Cz

• Reklama

Penhaligon's - Belgravia Chypre

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Penhaligon's - Belgravia Chypre (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Penhaligon's - Belgravia Chypre

Post12 grudnia 2018, 22:47 - Śr

Penhaligons - Belgravia Chypre
rok wydania:
2018
twórca: Fabrice Pellegrin
n.g.: bergamotka, malina i różowy pieprz
n.s.: róża majowa i mate
n.b.: paczula, labdanum, skóra, mech dębowy i kadzidło kyara (olibanum).

Obrazek

Jedna z tegorocznych nowości od Penhaligon's - z kolekcji "Hidden London".
Mam jakiś sentyment do tej marki. Chętnie testuję wszystko co wydają, cały czas czekając (a może łudząc się?) na kolejne niesamowite perfumy jak Sartorial czy Endymion. No nic, poczekam jeszcze trochę.
Belgravia Chypre przełomowym zapachem nie jest. W otwarciu jest bardzo podobna do Declaration d'un Soir - to to samo połączenie róży z pieprzem. Z czasem Penhaligon's oddala się zapachowo od Cartiera gdyż tu, w bazie, zamiast drzewa sandałowego pierwsze skrzypce gra paczula - intesywna, zielona, dość szorstka w odbiorze, ale na szczęście bez jakichkolwiek ziemisto-piwnicznych niuansów. Na tym etapie pachnie to wszystko z kolei dość podobnie do Voleur de Roses L'Artisana.
Teoretycznie możnaby przyklasnąć pomysłowi wzorowania się na dwóch, prawie że doskonałych, zapachach, ale od Penhaligon's wolałbym chyba jednak otrzymać coś nowatorskiego. Nie można na pewno Belgravii odmówić jakości - mogę pokusić się o stwierdzenie, że jest lepszej niż oba wymienione zapachy, na których Pellegrin (świadomie bądź nie) się wzorował, ani parametrów - wytrzymuje uczciwe 10h.
Niektóre pozycje Penhaligon's z czasem schodzą z ceną poniżej 200zł - w takiej będzie to doskonały zakup. Trzeba sie tylko uzbroić w cierpliwość i poczekać.
5-/6

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Penhaligons - Belgravia Chypre

Post12 grudnia 2018, 22:52 - Śr

Brzmi zachęcająco, więc testy obowiązkowe, tym bardziej, ze lubię Penhaligona.
Gdzie testowałeś?
Artur

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Penhaligons - Belgravia Chypre

Post14 grudnia 2018, 14:04 - Pt

Domówiłem sampla do ostatniego zamówienia w ausliebe - to jedyna znana mi strona, która pozwala na zmówienie sampli praktycznie każdej nowości w (w miarę) przystępnej cenie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Penhaligon's - Belgravia Chypre

Post21 czerwca 2019, 13:58 - Pt

Dzięki uprzejmości wahoo, miałem możliwość zapoznania się z Belgravia Chypre. Maciek w pierwszym poście w zasadzie napisał wszystko o tym zapachu. Jeżeli chodzi o mój odbiór Belgravia Chypre, to pomimo początkowego sceptycyzmu odnośnie rzekomej wtórności, ku mojemu zaskoczeniu ostatecznie zapach bardzo mi się spodobał. Przemówił do mnie przede wszystkim jakością oraz wykonaniem. Dzięki paczuli jest wytrawniejszy od Declaration d'un Soir, co osobiście bardzo mi odpowiada. Tym bardziej, że parametry stoją na bardzo dobrym poziomie. Jednak obiektywnie trzeba mieć na uwadze fakt, że istotnie Belgravia Chypre jest kompozycją w dużym stopniu zbliżoną zarówno do Declaration d'un Soir, jak i Voleur de Roses, co niestety nie może pozostać bez wpływu na ocenę zapachu. Dlatego pomimo iż kompozycja przypadła mi do gustu, oceniam Belgravia Chypre na czwórkę z plusem, a w ankiecie daję mocne "4".

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 czerwca 2019, 22:15 - N

I ja skorzystałem z wielkiej uprzejmości Kolegi i przetestowałem BC.
Nie powiem, że gruntownie poznałem zapach, bo miałem tylko niewielką próbkę, ale jakieś pojęcie sobie wyrobiłem, a sam zapach wart jest tego, żeby coś o nim skrobnąć.
Krótko mówiąc, Belgravia to szypr kwiatowo-owocowy, w którym główne role odgrywa duet róży i maliny na mszysto-paczulowym tle.
Od początku czuć różę i nuty owocowe (oprócz maliny jeszcze delikatne cytrusy i coś, jakby jabłko(?)) delikatnie podkręcone modnym od jakiegoś czasu pieprzem.
W tle czuć paczulę i mech dębowy, które z upływem czasu rosną w siłę i powoli zaczynają dominować w kompozycji, wspomagane delikatnymi nutami żywicznymi, kadzidlanymi oraz piżmowymi.
Ładnie to wszystko poskładane i dobrze, naturalnie brzmiące.
Parametry wydają się również niezłe.
Ogólnie biorąc, to kolejne dobre pachnidło od Penhaligona. Może nie przełomowe i nie zwalające z nóg, ale naprawdę przyzwoite.
Chętnie bym przeprowadził gruntowniejsze testy i po prostu sobie Belgravią popachniał ;)
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 czerwca 2019, 08:20 - Pn

Ja sobie Belgravia Chypre popachniałem i kolega oznajmił, że pachnę jak wieniec. W końcu jakakolwiek reakcja na moje pachnienie :mrgreen:.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 czerwca 2019, 13:18 - Pn

Ale sprecyzował, jaki wieniec? :mrgreen:
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 czerwca 2019, 13:57 - Pn

O laurowy to mu raczej nie chodziło :mrgreen: ...

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex