Teraz jest 20 lipca 2019, 12:52 - So

• Reklama

Carthusia - Terra Mia

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Carthusia - Terra Mia (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
33%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
33%
6 - Genialny
3
33%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Carthusia - Terra Mia

Post25 listopada 2018, 22:57 - N

Carthusia - Terra Mia
rok wydania:
2017
twórca: Luca Maffei
n.g.: bergamotka, neroli i różowy pieprz
n.s.: róża, jaśmin, kwiat pomarańczy, kawa i orzech laskowy
n.b.: drzewo bursztynowe, wanilia, ambroksan i piżmo.

Obrazek

Przy pierwszym kontakcie miałem myśl (i chyba nie ja jeden), że to najpiękniej zaparzona kawa w perfumach. Naprawdę, jej niesamowicie pyszny i naturalny aromat, podany na wprawnie zbalansowanej drzewno-ambrowej, lekko słodkiej i waniliowej bazie, zniewalał i prawie hipnotyzował. Dawno już nie nosiłem tak smakowitego zapachu. Jednak im dalej w sampla tym bardziej coś mnie w Terra Mii uwierało. Gdy już go osuszyłem doszedłem do wniosku, że chodzi tu o specyficzną duszną i słodką gęstość, która, przy regularnym noszeniu perfum, zaczyna męczyć i trochę nużyć. Niektóre perfumy, nawet najcięższego kalibru zachwycają za każdym razem, Terra Mia na dłuższą metę mogłaby przeistoczyć się w perfumową udrękę.
Parametry ma wzorcowe jak na ten gatunek zapachu - 12h trwałości z donośną projekcją przez początkowe 5-6h.
5/6

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Carthusia - Terra Mia

Post26 listopada 2018, 15:25 - Pn

Czy istnieje mocna analogia do Intense Cafe?

P.S. Dużo dobrego o tym zapachu słyszałem, ale akurat od osób, których opinie traktuję z pewną rezerwą.

saha07

Forumowicz

Post26 listopada 2018, 21:11 - Pn

No właśnie dostałem podczas wizyty u Pana Marcina próbkę tego zapachu z myślą o mojej żonie. Przybiegłem do domu i podczas wspólnego porównania Montale I.C. które żona posiada z Carthusia doszliśmy do wniosku iż nie ma sensu kupowania tego zapachu. Jest to ładna kompozycja bardzo wyrafinowana i być może użyto w niej lepszych jakościowo składników ale nos w nos Montale nie odstaje jakoś bardzo. Acha co do wielkiej trwałości i projekcji Montale przekonywać nikogo nie muszę :D Nie mniej Tera Mia jest piękna a dla miłośników zapachu kawy z orzechami to pozycja która jest obowiązkowa

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post26 listopada 2018, 21:16 - Pn

Dla mnie są to bardzo dobre perfumy, ale osobiście również coś mi w nich nie pasuje. Otwarcie ich jest genialne. Wyobraź sobie, że pijesz kawę przy drzewie pomarańczowym w środku Italii (wybierz swój ulubiony region ;)) i wdychasz powietrze z filiżanką przy nosie. Później dochodzą do głosu nuty słodkie, wszystko robi się lekko kremowe i drzewne. Piękne pachnidło, które nie do końca jest moje. Lepiej mi się je wącha na kobiecie. ;) Na plus parametry. Są akuratne. :) Jakość to też pierwsza klasa. Jeżeli ktoś szuka dobrej kawy lub perfum typu gourmand, to jest to dobry krok. Jednak testowego niucha polecam każdemu.

Ode mnie mocne 5.

Aneta

Post26 listopada 2018, 22:33 - Pn

Dla mnie duze rozczarowanie po przeczytaniu wielu dobrych opini. Kawę wyczuwam ale tylko w otwarciu i to plus tego zapachu...potem na mojej skórze pozostaje już tylko Montale Intense Cafe i Roses Vanille Mancera.

Jester

Perfumaniak

Post26 listopada 2018, 23:20 - Pn

Cookie13 napisał(a):Czy istnieje mocna analogia do Intense Cafe?

Dla mnie tak i jak niezwykle rzadko narzekam na parametry, tak w tym przypadku niestety nie mam wyjścia :shock:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 listopada 2018, 11:04 - Wt

No więc właśnie. Intense Cafe jest okej, ale żadna to rewelacja, ani - tym bardziej - rewolucja. Stąd moje pytanie.
Ale Terra Mia sprawdzę, chociaż po tym co napisaliście, tym bardziej nie jest na liście testowych priorytetów.

tornado

Aktywny forumowicz

Post27 listopada 2018, 13:06 - Wt

Fajnie, że powstał ten temat.
Moim zdaniem Terra Mia absolutnie na to zasługuje.
Zakupiłem flakon tyle, że w wersji ekstraktu. Różnica moim zdaniem jest wyczuwalna nie tyle co w kompozycji (niuanse) co w czasie odsłony poszczególnych nut. Jakość składników bardzo dobra, podobnie jak projekcja. Trwałość również nie zawodzi.
Perfumy z miejsca zostały zaanektowane przez moją małżonkę, co się zdarzyło drugi raz (pierwszy to Eutopie no. 2).I tu pierwsze zaskoczenie. Kupując perfumy byłem przekonany, że to unisex. Dziś przyznam szczerze, że dla mnie to zapach kobiecy, choć na upartego facet możne próbować. Ja podjąłem kilka prób. Za każdym razem to samo - kapitalne otwarcie, a dalej skręt w damską stronę.
Żona zapach uwielbia (mówi, że jest uzależniona od TM), stąd wielokrotnie miałem okazję go podziwiać. Dla mnie to świetne k o b i e c e perfumy o wybornej jakości. Zapach absolutnie smakowity, charakterystyczny.
Obok świetnie zaprezentowane kawy wyczuwam nutę miodu gryczanego. Jakoś orzechów nie czuję (tak jak np Mechant Loup). To gourmand pełną gębą. Perfumy są "przepyszne". Uważam, że warto je poznać ze względu na sugestywne kawowe otwarcie, ale nie tylko. A jeśli planuje się prezent dla płci pięknej to już koniecznie!
A co z porównaniem do Montale? Cóż, jakościowo to dla mnie chemiczny Pierre nie ma szans. Tu nie chodzi o to co pachnie dłużej, ale jak! TERRA MIA żyje, zmienia się ma, przy całym swoim ciężarze, swobodę, grację i elegancję. Montale jest przy niej niczym kilof przy dłucie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 listopada 2018, 11:49 - Śr

No to jak to w końcu jest; uniseks z przechyłem na damską stronę mocy, czy zapach ewidentnie kobiecy?

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2018, 13:10 - Śr

Dla mnie uniseks. Jeżeli mężczyzna lubi perfumy gourmond, to te spokojnie może nosić. Nie ma w nich pierwiastka kobiecości, ale sam wole je wąchać na kobiecie niż na sobie.

ps. testowałem ekstrakt perfum.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 listopada 2018, 14:04 - Śr

Ja również nie znajduję tu jakiegoś specjalnego przechyłu w damską stronę (nawet biorąc poprawkę na to, że mam sporą tolerancję i wprawę w noszeniu niektórych damskich zapachów :) ).
Jeśli chodzi o podobieństwo do Intense Cafe - owszem jest, ale nie znów jakieś bliskie. W Carthusii róża jest na zdecydowanie dalszym planie, zapach nie jest tak słodki i kawa smaczniejsza. ;) A przede wszystkim to kompozycja Terra Mii nie jest tak siermiężna jak w Montale, warto dać jej szansę.

tornado

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2018, 00:22 - Cz

Czy to jest unisex?
Odpowiem trochę pokrętnie, bo taka istota tego zapachu...
Kupując flakon - po wcześniejszych testach - byłem przekonany, że to unisex.
Po tym jak wielokrotnie poczułem zapach na małżonce i kilku późniejszym próbom na mojej skórze nie mam większych wątpliwości - zapach ma silny przechył w kobiecą stronę.

Mimo to uważam, że perfumy są warte testów. Bądź co bądź kompozycja nietuzinkowa. Szkoda nie poznać.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 listopada 2018, 11:49 - Cz

Brzmi to wszystko coraz bardziej intrygująco. Gourmand to nie do końca moja kategoria zapachowa, ale potrafię docenić (a nawet polubić) dobrze zrobione pachnidło tego typu. Czy są jakieś punkty zbieżne z Uomo od Ferragamo?

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2018, 11:52 - Cz

Moim zdaniem nie, bo różnica klas obu pachnideł jest baaardzo wyczuwalna. ;) Uomo to słodziak, tutaj jest to jednak inny zwierz.

tornado

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2018, 20:53 - Cz

Ja też nie widzę podobieństwa.
Jeśli już jakiejkolwiek to bardziej w stronę Atelier Cologne Cafe Tuberose, ale też bardzo luźne nawiązanie do Pierre Guillaume i jego zawiesistych, gęstych gourmandów typu Aomassai.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2018, 11:04 - So

M_Michal napisał(a):Moim zdaniem nie, bo różnica klas obu pachnideł jest baaardzo wyczuwalna. ;) Uomo to słodziak, tutaj jest to jednak inny zwierz.

A przecież Uomo to całkiem niezły mainstreamowy gourmand...
Zachęciliście do szybszego zamówienia próbki.

myk

Forumowicz

Post01 grudnia 2018, 13:55 - So

Mnie niestety Terra Mia nie zachwyca, delikatnie mówiąc. Kawa nie pachnie naturalnie, dodatkowo tę orzechy upodabniają ją do latte z syropem smakowym, co dodatkowo pogarsza sprawę. Liczyłem na naturalną czarną a dostałem syntetyczną smakową ;)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post01 grudnia 2018, 19:09 - So

Cookie13 napisał(a):A przecież Uomo to całkiem niezły mainstreamowy gourmand...

Dla mnie Uomo to codzienny "zapach", a Terra Mia to perfumy. Chyba tak najłatwiej wytłumaczę o co mi chodzi.

A co do syntetyczności, to nie wiem o co chodzi. Ja wyczuwam zero nieprzyjemnych, syntetycznych nut. I uważam, że jest to jedno z ciekawszych ujęć kawy w perfumach. Czy najciekawsze? Mam nadzieje, że te jeszcze przede mną. ;)

tornado

Aktywny forumowicz

Post01 grudnia 2018, 22:29 - So

M_Michal napisał(a):Dla mnie Uomo to codzienny "zapach", a Terra Mia to perfumy. Chyba tak najłatwiej wytłumaczę o co mi chodzi.

A co do syntetyczności, to nie wiem o co chodzi. Ja wyczuwam zero nieprzyjemnych, syntetycznych nut. I uważam, że jest to jedno z ciekawszych ujęć kawy w perfumach.

W pełni się zgadzam. Carthusia to inna, zdecydowanie wyższa półka. Śmiem twierdzić, że w kategorii jakość - cena to "gorący towar"! Tu jest jakość i to czuć. Pod tym względem (cena do jakości) to jest m e g a kosa.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 grudnia 2018, 09:07 - N

M_Michal napisał(a):
Cookie13 napisał(a):A przecież Uomo to całkiem niezły mainstreamowy gourmand...

Dla mnie Uomo to codzienny "zapach", a Terra Mia to perfumy. Chyba tak najłatwiej wytłumaczę o co mi chodzi.

A co do syntetyczności, to nie wiem o co chodzi. Ja wyczuwam zero nieprzyjemnych, syntetycznych nut. I uważam, że jest to jedno z ciekawszych ujęć kawy w perfumach. Czy najciekawsze? Mam nadzieje, że te jeszcze przede mną. ;)

Rozróżnienie jak najbardziej jasne i klarowne. Modelowe wręcz.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex