Teraz jest 16 stycznia 2019, 20:05 - Śr

• Reklama

Maison Martin Margiela- By The Fireplace

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maison Martin Margiela- By The Fireplace (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
1
17%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post09 listopada 2018, 07:25 - Pt

Fragrance Family:
Warm & Spicy
Scent Type:
Warm & Sweet Gourmands
Key Notes:
Clove Oil, Chestnut Accord, Vanilla Accord

maison.jpg
maison.jpg (32.49 KiB) Przeglądane 746 razy

Jestem zachwycony tą marką, znam wprawdzie tylko dwa zapachy (bohatera wątku i Jazz Club) ale z pewnością na nich moja przygoda z Maison Martin Margiela się nie skończy! Zdecydowanie jedne z najlepszych zakupów w tym roku!
Dzięki Sergii za pokazanie mi tych zapachów!! :)
Zapraszm do podzielenia się wrażeniami.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Patryk33

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Maison Martin Margiela- By The Fireplace

Post12 listopada 2018, 12:00 - Pn

Jestem na razie po pierwszym teście globalnym. Przyprawy i drewienka okadzone dymkiem, oraz słodycz(wanilia?)
Jest to słodycz umiarkowana, delikatna, absolutnie żaden słodki ulep. Trwałość całodniowa, projekcja raczej blisko skóry. Uniseks z delikatnym ukłonem w męską stronę.
Myślę, że na okres jesienno-zimowy sprawdzi się bardzo dobrze.
Na razie 5 w ankiecie(jak będzie) i zastanawiam się nad flaszką.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post13 listopada 2018, 16:49 - Wt

Pierwszy test nadgarstkowy i pierwsze wrażenie - rzeczywiście kominek opalany szlachetnym drewnem ;)
Skojarzenie - odymiony Gaiac od Micallef .
Oj, zdaje się, że niezła to rzecz!
Artur

yoongeew

Forumowicz

Post15 listopada 2018, 01:41 - Cz

Testuję z dekantu i mam ciekawe obserwacje...
Zapach jest w 90% taki sam jak Noir Exquis od L'Artisan Parfumeur ukręcone przez Bertranda Douchafour. To samo otwarcie, ten sam sygnaturowy kasztan prawie do końca, tylko o ile Margiela Fireplace jest kasztanowo waniliowy z odrobiną myrrhy i jest raczej linearny, o tyle Noir Exquis otwiera się identycznie, potem kasztan stoi w miodzie, na koniec wychodzi kasztan z hebanem, zalatują raz żywiczne raz kadzidlane momenty. Wydane są w tym samym rou więc trudno o zarzuty plagiatu, raczej rodzi to podejrzenie, że rzucili akurat na rynek nową aromamolekułę.
Osobiście zachęcam do Noir Equis, jest bardziej zmienny i nie ma wanilii (nie przepadam) za to miód, a kończy nutami drzewnymi hebanu. Fajne oba, Fireplace jakby bardziej na kobietę. Oba zaskakująco trwałe (dzięki tej aromamolekule?), wyraźnie potrafią zaprojektować bez wwąchiwania się przy poruszaniu następnego dnia

piechu

Forumowicz

Post05 stycznia 2019, 20:46 - So

Czy wiecie może gdzie dorwać jakieś próbki by The Fireplace i Jazz Club? Widzę, że oba zapachy są dostępne w parfumdreams.pl (zaufane miejsce?) ale tylko jako pełnoprawne flakony. Szukam czegoś zimowego i oba te zapachy zwróciły moją uwagę ale nie chcę kupować w ciemno.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 stycznia 2019, 20:52 - So

Tak, zaufana perfumeria.
Zapachy genialne, zaryzykuj :D
Jak mi się skończą to z pewnością rozbiorę kolejne dwa.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

chaber108

Forumowicz

Post05 stycznia 2019, 21:26 - So

Aj, wydałem kasę, a brałbym w ciemno :) ...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

piechu

Forumowicz

Post05 stycznia 2019, 21:50 - So

Nie, w ciemno nie biorę ;) Widziałem, że są na straganie u jednego z forumowiczów ale niestety mam za mały staż aby przytulić (aż mnie cholera bierze gdy widzę ile wspaniałych zapachów, na które normalnie mnie nie stać, przechodzi mi koło nosa na rozbiórkach itp.). W związku z powyższym nadal będę bardzo wdzięczny za polecenie perfumerii, gdzie próbki da się nabyć :)

Mirx

Aktywny forumowicz

Patryk33

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2019, 00:42 - N

Fireplace owszem świetny, ale Jazz Club nic specjalnego.

piechu

Forumowicz

Post09 stycznia 2019, 00:12 - Śr

Dziś dotarła do mnie 30ml odlewka By The Fireplace, kupiona wraz z paroma innymi zapachami na straganie u Mirxa. No i cóż, bardzo się cieszę, że nie kupiłem w ciemno całej 100ml butli bo gdybym takową nabył to z miejsca miałbym ochotę się w jej zawartości wykąpać, radość byłaby przeolbrzymia ale krótkotrwała. A tak mam 30ml, w których nijak wykąpać się nie da ale pozwolą one rozłożyć sobie przyjemność noszenia tych perfum przez cały okres zimowy. Bo tak, aktualnie ten zapach z mojej skromnej kolekcji wydaje mi się najbardziej adekwatnym do pory roku w jakiej się znajdujemy i z dużym prawdopodobieństwem śmiem twierdzić, że będzie od tej pory aż do wiosny najczęściej noszonym. Jednocześnie jest to jeden z najlepszych zapachów jakie kiedykolwiek wąchałem! Totalnie wbija się w moje gusta. Ta dymność i drzewność w otwarciu, trwające dobrych kilkadziesiąt minut, to coś wspaniałego. Może wyjdę na jakiegoś ignoranta ale te pierwsze kilkadziesiąt minut przynosi bardzo mocne skojarzenia z Encre Noir, ale takim lekko dosłodzonym i mocno dymnym. Z czasem zapach się jeszcze bardziej wysładza ale nadal bardzo daleko mu do słodkiego ulepa. Wychodzi nuta kremu z prażonych orzechów z dodatkiem laski wanilii a całość polana jest miodem i otulona lekkim dymem dobiegającym właśnie z ogniska lub bardziej z kominka. A to wszytko tylko z testu na przedramieniu. Nie mogę się doczekać testu globalnego. Wspaniały zapach!

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post15 stycznia 2019, 09:07 - Wt

Miałem przyjemność zapoznać się z tym zapachem i muszę powiedzieć, że była to ogromna przyjemność. Początkowo słodki kasztan, który staje się coraz bardziej dymny. Słodycz zdecydowanie nie jest "ulepna". Nazwa praktycznie w punk oddaje wrażenia. Myślę, ze fani zapachów pokroju Interlude, mogą w tym zapachu odnaleźć bardziej "cywilizowaną" i łatwiejszą w noszeniu kompozycję. Na pewno nie ma w przypadku By The Fireplace jakiegoś efektu, który wyrywałby z butów, ale perfumy oceniam bardzo wysoko za jakość, która wydaje się być na bardzo wysokim poziomie, a przy okazji składniki są bardzo przyjemnie zmieszane.
Parametry bardzo dobre - trwałość całodniowa, a przy tym fajna projekcja, która nie udusi otoczenia. Ja rozglądam się za flakonem (uwielbiam takie proste, "laboratoryjne" flakony).

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex