Teraz jest 21 października 2019, 10:35 - Pn

• Reklama

Tom Ford - Vert d'Encens

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Vert d'Encens (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
29%
6 - Genialny
5
71%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

Jarek

Forumowicz

Tom Ford - Vert d'Encens

Post25 października 2018, 13:07 - Cz

Za polską Fragrą :arrow: Vert d'Encens marki Tom Ford to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2016 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak kadzidło, sosna, jodła balsamiczna, heliotrop, nuty drzewne, drzewna żywica i bukszpan.

Obrazek

Cześć, kilka dni temu miałem okazję przetestować ten zapach na nadgarstku i przyznam, że wydał mi się wręcz znakomity. Ktoś w internecie napisał, że czuć podobieństwo do Arso ze stajni Profvmvm Roma. Coś jest na rzeczy. Arso kocham ale po krótkim teście propozycja Forda wydała mi się nico bardziej wytrawna i tajemnicza, a to jak najbardziej zaliczam na plus. Z pewnością miłośnicy lasu, żywic, zapachu sosny powinni być zauroczeni. Czy macie jakieś doświadczenia z Vert d'Encens? Proszę o dodanie ankiety.

Ruben

Aktywny forumowicz

Re: Tom Ford - Vert d'Encens

Post19 maja 2019, 13:52 - N

Powiem krótko, najlepszy Ford jakiego do tej pory poznałem. Żadne tam Tuscany czy Tobacco Vanille, właśnie ten! Zapach Re-we-la-cja :!: Tak jeszcze dodam, parametry wzorowe :P

Lucjan

Moderator

Post19 maja 2019, 16:21 - N

To chyba jedyny z Vert'ów , którego udało się Nam rozebrać i to w dużej pojemności . Artur ma rację - inny levej niż TL , TV , OW . Zapach liniowy ale w przypadku Forda jakoś mnie to szczególnie nie dziwi :lol: , razej jesienno zimowy z uwagi na ciężar o kilugodzinnej na prawdę solidnej projekcji i 12 godzinnej ( przynajmniej u mnie ) trwałości

yoongeew

Forumowicz

Post30 sierpnia 2019, 22:47 - Pt

Aspen na bogato :D Wynaleziony na nowo da się lubić!

Auriga

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post11 września 2019, 08:15 - Śr

Tom Ford Vert d'Encens (czyt. król żywicy) - niezwykle elegancki zapach na wiosnę i jesień dla gości z klasą.

Otwarcie jest atomowe - wraz z naciśnięciem spustu zielono-żywiczna fala uderzeniowa wypełnia pomieszczenie. Bezpośrednio po aplikacji nie idzie rozróżnić składowych zapachu - jest naturalnie, ciepło, zielono, żywicznie. Po kilkudziesięciu sekundach z tej nieokreślonej mgły wyłania się obraz słonecznego, ciepłego boru jodłowego o poranku. W powietrzu unoszą się olejki eteryczne jodły balsamicznej, sosny, żywice, słodkawy heliotrop, jakieś ekstrakty drzewne (terpeny i alifatyczne alkohole terpenowe) oraz ekstrakty ziołowo-roślinne. Pierwsze pół godziny po aplikacji zapach pozostaje pół-słodki, świeży, żywiczny, ciepły i naturalny. Wraz z upływem czasu zanikają zapachy drzew iglastych i zaczynają dominować żywice - żółte, cieple, wciąż naturalne, pojawia się też kościelne kadzidło.

Baza zapachu jest interesująca, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza dostajemy:

- zimny dzień deszczowy = zapach pół-słodki, dymny, żywiczny z dużą ilością kadzidła (męczący)
- ciepły dzień wiosenny = zapach słodki, żywiczny z dominacją heliotropu (przyjemny)
- chłodny jesienny dzień = zapach pół-słodki, żywiczny z majaczącym w tle kadzidłem (neutralny)

Kompozycja jest - genialna - może nie idealnie liniowa, zmienia się z upływem czasu, w pewnych warunkach potrafi też zmęczyć / przyprawić o ból głowy, ale na pewno unikatowa i elitarna. Woda przeznaczona dla gości z klasą, w wieku średnim i dla starszych. Zapach jest doskonałym uzupełnieniem garnituru, marynarki klubowej, koszuli - pogryzie się z t-shirtem albo podartymi dżinsami. Tom Ford Vert d'Encens sprawdzi się na spotkaniach w dzień i wieczorem, na firmowym lunchu, obiedzie w restauracji, wystawnej kolacji. Przy delikatnej (jeden-dwa psiki) aplikacji sprawdzi się w biurze, operze, w filharmonii - ale należy pamiętać, że to nie jest przyjemniaczek-świeżaczek, który oczaruje tłum - tylko petarda wyróżniająca z niego swojego właściciela.

Trwałość Vert d'Encens jest tytaniczna - 10+ godzin po standardowej aplikacji (2x kark, 3x klatka). Projekcja jest (na szczęście!) umiarkowana przez 6 godziny, ale zapach wnika w odzież, tworzy sferę wokół właściciela wyczuwalną przez otoczenie praktycznie do końca. Wodę leję z butli 50ml, w której atomizer pompuje dobrą chmurę. Woda warta przetestowania via próbka 2 ml.

PS Tom Ford Vert des Bois jest moim zdaniem zapachem minimalnie ładniejszym niż tytułowy Vert d'Encens, najlepszym z linii Vert. Las liściasty - anyż, śliwka, topola, drzewko oliwne. Z drugiej strony baza Vert des Bois jest bardzo podobna do tej z Oud Wood, tylko bardziej zielona. To znaczy w bazie jest sporo soków z zielska wymieszanego z bazą agarowo-waniliowo-drzewną znaną z Tom Ford Oud Wood oraz Tom Ford Tobacco Oud...
Creedom ufamy, Toma Forda kupujemy, Acqua di Parma pachniemy. Pozostali proszę czekać...

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post11 września 2019, 10:55 - Śr

Auriga napisał(a):Tom Ford Vert d'Encens (czyt. król żywicy)

a nie po prostu 'zielone kadzidło'? ;) chyba, że to nie odnosiło się do tłumaczenia :roll:
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

Auriga

Forumowicz

Post11 września 2019, 11:07 - Śr

Oczywiście, że zielone kadzidło - "Król żywicy" to kryptonim bojowy dla tej wody ;)
Creedom ufamy, Toma Forda kupujemy, Acqua di Parma pachniemy. Pozostali proszę czekać...

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 października 2019, 08:12 - Pn

W składzie jest bukszpan. Czujecie go?
Artur

Auriga

Forumowicz

Post07 października 2019, 08:18 - Pn

Siedzi tam jakiś zielony olej - lekko cierpki, prawdopodobnie to jest bukszpan...

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 października 2019, 13:19 - Pn

Pytam, bo nie znam zapachu, a są odmiany bukszpanu, których mój węch nie znosi.
Kojarzy mi się to z zapachem cmentarza, padliny i w ogóle brrrr....
Jak gdzieś rośnie taki krzaczek, to ja go omijam z daleka i nie chciałbym czegoś takiego czuć na sobie w perfumach :lol:
Artur

Auriga

Forumowicz

Post07 października 2019, 13:41 - Pn

Przypadkiem w ciemno tego nie kupuj! Vert d'Encense to nie jest przyjemniaczek - tam siedzą intensywne żywice, kadzidło, zielenina - niejednego zwali z nóg. Trzeba sprawdzić samemu via próbka. He, he ;)

Lucjan

Moderator

Post09 października 2019, 17:30 - Śr

Ja mam u siebie w ogrodzie bukszpany ale nawet nie przyszło mi do głowy by sprawdzić , czy wydzielają jakiś zapach :roll:

Powrót do Perfumy unisex