Teraz jest 18 lipca 2019, 14:03 - Cz

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Assoluta

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Assoluta (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

ernestboss

Acqua di Parma - Colonia Assoluta

Post22 października 2018, 22:45 - Pn

Czyżby Colonia Assoluta nie doczekała się jeszcze swojego tematu?

Assoluta to cytrusowo-aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn z 2003 r. Perfumy te stworzyli Bertrand Duchafour i Jean-Claude Ellena.

Nuty głowy: kalabryjska bergamotka, cytryna, mandarynka, grejpfrut, czerwona pomarańcza, petitgrain
Nuty serca: kwiat, pomarańczy, rozmaryn, lawenda, jaśmin, róża, kardamon
Nuty bazy: cedr, wetiwer, mech dębowy, drzewo sandałowe,

Obrazek

Moje wakacyjne odkrycie. Zapach z wielką klasą, sprawia wrażenie tak naturalnego jakbym się natarł jakimiś cytrusami. Tylko dlaczego jest on na mnie tak nietrwały :cry: Po wieczornym wyjściu rano na kołnierzyku koszuli potrafie go wyczuć, ale po ok 2 h od aplikacji na szyję ja już go prawie nie czuję. W skórze gdzies tam się chowa lecz całkowicie traci projekcję po tym czasie. Mimo to, ocena mocne 5.
Ostatnio edytowano 28 listopada 2018, 20:58 - Śr przez ernestboss, łącznie edytowano 1 raz

nemo007

Forumowicz

Re: Acqua di Parma - Colonia Assoluta

Post23 października 2018, 17:55 - Wt

Ja na nim potwornie się zawiodłem:(, ale po kolei.

Zachęcony świetnym opisem tego zapachu na blogu Fqjciora kupiłem na forum 10 ml odlewkę tego zapachu. Pierwszy test i przepadłem. Wszystko się zgadzało, była to świetnej jakości, klasyczna cytrusowo-kwiatowa woda kolońska z drobnymi nutami nowoczesności w bazie zapachu. Trwałość była olbrzymia(około 12 h), projekcja bardzo dobra, a użyte składniki niesamowicie naturalnie pachniały.
Zakochałem się w tym zapachu.

Traf chciał , że niedługo miałem urodziny i poprosiłem żonę o ten zapach. Była świetna oferta w testery-perfum (dolce.pl) i otrzymałem flachę w prezencie. Pierwsze użycie i konsternacja - chyba podróba, albo zwietrzałe perfumy. Niestety, jak się okazało producent wprowadził pewne zmiany w zapachu i z "klasycznej wody kolońskiej z z drobnymi nowoczesnymi akcentami" zrobiono "nowoczesną wodę kolońską z drobnymi klasycznymi akcentami". Niby zmieniła się kolejność słów w zdaniu, ale dla perfum to był prawdziwy "armagiedon":(.

Obecny wypust to zaledwie drobny cień dawnego zapachu, jakieś jego mgliste wspomnienie. Trwałość praktycznie żadna, zapach bardzo nowoczesny(w złym tego słowa znaczeniu), bez tego "dziadkowego" sznytu. W zasadzie tylko cytrusy , które giną bardzo szybko na skórze. O ile stary oceniam na 6, to nowy na 1. Na szczęście jeszcze jeszcze mam parę ml starego zapachu w odlewce. Nowa flacha tylko stoi i mnie wkur..a:(.

Ostatnio w Anglii można było dostać perfumy AdP w tesco (hipermarkecie), może ta zmiana była m.in spowodowana potrzebami tego szacownego domu.

ernestboss

Post23 października 2018, 18:15 - Wt

Czyżby reformulacja? Zakupiłem tester z elnino w ciemno i zapach mi się niesamowicie podoba. Dostrzegam w nim właśnie lekki dziadkowy sznyt, i byłby dla mnie idealny na lato, gdyby nie ta mizerna trwałość, a może bardziej mizerna projekcja. 12 h to niewyobrażalne, że mógł tyle wytrzymać, chyba że chodzi o pocieranie nosem po skórze.

nemo007

Forumowicz

Post23 października 2018, 18:51 - Wt

Ja mam odlewkę starej i flakon nowej wersji. Niestety, są to w zasadzie dwa rożne zapachy i stary może trochę męczyć w upały. Nowy nie ma szans. Za szybko gaśnie:(. Naprawdę, trwałość starego jest niesamowita. Projekcję też ma bardzo dobrą. Mam wrażenie, że w nowej mocno wycieli kwiatowy akord, a i baza nie ta sama:(.

alpaczino

Forumowicz

Post16 marca 2019, 22:55 - So

Zakup w ciemno i strzał w dziesiątkę - piękna ta Assoluta.
Zapach jest koloński w otwarciu, stopniowo przechodzący w kwiatowy.
Dostałem chyba tę wersję pierwotną :? , bo dzisiaj wytrzymały ok. 8 godzin. 8-)
pozdrawiam

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post17 marca 2019, 06:21 - N

Nemo czy aby na pewno masz odlewke Assoluta? Opisujesz dwa rozne zapachy...
Z kolei te 12h u Ala to przegiecie w druga strone, ta woda nigdy nie byla tak trwala ani w wersji pierwotnej ani nawet pra pierwotnej choć oczywiście są to indywidualne właściwości skóry i jestem w stanie w to uwierzyć i co najwyżej pozazdrościć.

nemo007

Forumowicz

Post17 marca 2019, 07:03 - N

Grzesiek,
odlewkę kupowałem tu, na forum, jako AdP Colonia Assoluta. Nieststy nie znam innych "żółtych, kolońskich" zapachów od AdP i głowy nie dam, że w odlewce jest dokładnie ten zapach. Jest ona bardzo różny od tego, co mam we flakonie.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post17 marca 2019, 09:54 - N

nemo007 napisał(a):. Jest ona bardzo różny od tego, co mam we flakonie.

W takim razie w obu flakonach znajdują się różne zapachy.

nemo007

Forumowicz

Post17 marca 2019, 13:58 - N

W takim razie, jak to mówią nosacze, "kurła" jak ja bym chciał wiedzieć, co mam w tej odlewce.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post18 marca 2019, 10:27 - Pn

@nemo007, być może to Colonia Intensa ? Ktoś pomylił nazwy.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex