Teraz jest 18 lipca 2019, 14:17 - Cz

• Reklama

Naomi Goodsir - Iris Cendre

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Naomi Goodsir - Iris Cendre (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 października 2018, 20:59 - Pn

rok wydania:
2015
twórca: Julien Rasquinet (m.in.: Irie Nota Bene, Masque Russian Tea)
n.g.: nuty kwiatowe, bergamotka, mandarynka i nuty przyprawowe
n.s.: irys, kadzidło i fiołek
n.b.: labdanum, tytoń i bursztyn.

Obrazek

Iris Cendre to obowiązkowa pozycja do testów dla każdego miłośnika (a może przede wszystkim miłośniczki) irysa w perfumach - prezentuje nowatorskie ujęcie tej nuty w kompozycji (o co obecnie już chyba naprawdę trudno). Długo szukałem właściwego określenia na to jak pachnie ta nuta aż natknąłem się w jednej z recenzji na słowo "szary" i ono chyba najlepiej oddaje charakter wiodącej nuty tych perfum - jest prosty i ascetyczny, ale nie nudny, jest spokojny, wyważony, ale zmienny i niejednoznaczny, wreszcie jest trochę zadziorny i szorstki, ale w sposób który powoduje, że chce się testować je dalej i dokładniej. Nie za często zdarza się, że po uczciwym przetestowaniu sampla zapachu (co u mnie sprowadza się do paru testów nadgarstkowych w kolejnych dniach i zazwyczaj jeszcze 2 dniach globalnego noszenia) pozostaje niedosyt bądź wrażenie, że zabrakło materiału do dokończenia testów. A tak właśnie było z Iris Cendre i choć sam zapach nie przypadł mi specjalnie do gustu, to z pewnością nie pozostawił obojętnym, a to już pewien sukces. :)
4/6

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex