Teraz jest 19 lipca 2019, 07:00 - Pt

• Reklama

Serge Lutens - Datura Noir

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Serge Lutens - Datura Noir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Serge Lutens - Datura Noir

Post01 września 2018, 14:29 - So

Fr.: Datura Noir marki Serge Lutens to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Datura Noir został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake.
Perfumy zawierają takie składniki, jak kokos, tuberoza, fasolka tonka, migdał, kwiat cytryny, mandarynka, piżmo, chiński osmantus, heliotrop, mirra, wanilia i morela.
Obrazek

Od dawna się zastanawiam nad tymi perfumami.
Mam ostatnio fazę na tuberozę, ale wg mnie to nie jest zapach tuberozy.
Ze znanych mi z natury zapachów najbliżej mu do wiciokrzewu pomorskiego, tego z ciemnoróżowymi płatkami.
A tytułowa Datura to bieluń, inaczej anielskie trąby.
Wg. wiki: Związki czynne bielunia mają znane od czasów prehistorycznych właściwości psychoaktywne – zaliczane są do deliriantów. Są nieprzyjemne w działaniu, wywołują halucynacje. Przedawkowanie jest śmiertelnie niebezpieczne, zwykle wymaga hospitalizacji.
W perfumach tak groźnie nie jest, tonka z wanilią, kokosem i migdałem bardzo zmiękczają kwiaty, robi się taki ciepły słodkawy otulacz.
I chyba szkoda, że nie jest bardziej drapieżnie.
Parametry obecnej wersji (starej nie znam) są przeciętne.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex