Teraz jest 18 lipca 2019, 13:58 - Cz

• Reklama

Maria Candida Gentile - Finisterre

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maria Candida Gentile - Finisterre (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

poison

Aktywny forumowicz

Post24 sierpnia 2018, 10:23 - Pt

Obrazek

Finisterre marki Maria Candida Gentile to aromatyczno - wodne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Finisterre został wydany w 2013 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak nuty morskie, kocanka, sosna, ambra i drzewo sandałowe.

Poznałem wczoraj ten perfumeryjny majstersztyk, dziwi mnie, że nie był tu obgadywany na forum. Nie jestem zwolennikiem zapachów morskich/wodnych/niebieskich, wzbudzają we mnie często odrazę, szczególnie złe skojarzenia mam z Acqua Di Gio i podobnymi produktami. Rozumiem, że mają rzeszę fanów ale ja do nich nigdy nie dołączę, chyba za dużo takich niebieskich rzeczy gdzieś w życiu dostawałem w młdoych latach, nawet nie wiem jakich ale sprawiło, że chce się trzymać z dala.
Zapach niezwykle szlachetny, z ogromną ilością soli morskiej, sosna z kocanką i zapewne ambrą tworzy coś na wzór glonowego tła, ale bardzo subtelnego, nie ma tam nic niesmacznego. Czuć jakby człowiek przechodził plażą, mocząc nogi i bawiąc się palcami ocierając o lekko pokryte glonami kamienie. Jest pięknie, jest subtelnie, trwałość jak na taki zapach niezła.
Moim zdaniem godny konkurent Profumum Roma - Acqua Di Sale, ale chyba ma ciekawszy wydźwięk.
Zapraszam do dyskusji jeśli ktoś z Was miał przyjemność, dostępny w pojemnościach 15ml i 100ml, rozważam tę drugą do podziału z Wami.

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin__

Super Perfumaniak

Re: Maria Candida Gentile - Finisterre

Post31 sierpnia 2018, 15:02 - Pt

Niestety "mój" temat został skasowany bez przeniesienia posta..

Chyba najciekawszy słony zapach, jaki poznałem. Sun lotion, sól morska, glony. Sosny i kocanki nie czuję. Jeśli chodzi o morski wydźwięk - tak, ale zarówno Acqva di Sale jak i Sel Marin są zdecydowanie bardziej "morskie".

Na mojej skórze trwałość do 24 h i nie żartuję. Projekcja słaba do średniej.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Maria Candida Gentile - Finisterre

Post01 września 2018, 12:55 - So

Przy okazji wizyty w G. przypomniałem sobie bohatera wątku. Faktycznie jest to ciekawe pachnidło z rodzaju morskich perfum. Można wyczuć akordy olejku do opalania, glonów, muszelek na plaży i faktycznie ma się wrażenie, że spaceruje się po plaży. Dla mnie jednak brakuje w nich czegoś, co nadało by im ciekawszego wydźwięku. Nosząc je miałem wrażenie, że są "puste". Wielki plus za ewolucję zapachu. Ma się wrażenie jakby się wpierw wchodziło na plażę, by następnie przenieść się na brzeg morza. Szkoda, że kocanki nie czuć. Może ona by dodała sznytu całości. Projekcja jest zdradliwa. Wpierw czuć je delikatnie, by po kilku godzinach zapach uderzył w nas większą mocą. Trwałość mają całodniową.

Sama kompozycja kojarzy mi się najbardziej z Turkusem od Durbano. Tam jest więcej mentolu, ale ujęcie tematyki morza/wody jest podobne, z tym że tutaj jest brzeg morza, a w Turquoise jeziora.

Jeżeli szukasz zapachu morskiego, ale nie opartego na cytrusach i akordach znanych z półki selektywnej, to daj im szansę. Dla mnie do dobre perfumy i taką też im ocenę wystawiam.

Ode mnie 4.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex