Teraz jest 25 czerwca 2019, 04:22 - Wt

• Reklama

Tom Ford - Ombré Leather (2018)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Ombré Leather (2018) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
4%
3 - Przeciętny
1
4%
4 - Dobry
2
9%
5 - Bardzo dobry
16
70%
6 - Genialny
3
13%

Liczba głosów : 23

• Autor
  • Wiadomość

Hrabianin

Re: Tom Ford - Ombré Leather (2018)

Post19 listopada 2018, 01:29 - Pn

Świetny zapach, mi kojarzy się oprócz skóry jeszcze z whisky torfową.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post31 grudnia 2018, 19:26 - Pn

poznalem ostatnio obywatela watku w S i co mozna napisac klimaty TL,a wedlug mnie najblizej rasasi LY,skora mila dla nosa o toczce malin...parametrow nie oceniam,flakon bardzo fajny,zapach hmm juz gdzies to grali ;) jezeli ktos lubi klimaty w/w to test musowy,

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post31 grudnia 2018, 21:49 - Pn

Jeśli ktoś zna Tuscan Leather, prawdopodobnie rozczaruje się tym stworzeniem. Tańszy i gorszy.
Nie doceniłem głupoty panującej nam dziś mądrości. W naszej epoce - opakowań - liczy się etykieta, a nie zawartość.
Stanisław Lem – Dzienniki gwiazdowe

esmeralda22

Forumowicz

Post01 stycznia 2019, 06:59 - Wt

Zapach jak dla mnie stworzony na siłę i nie potrzebnie. Wersja Light TL i nic poza tym.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post01 stycznia 2019, 16:18 - Wt

dzis uzylem globalnie i powiem Wam ze mialem wrazenie jakbym wypsikal sie rasasi LY ;) co jak co ale trwalosc jest na bdb poziomie natomiast projekcje okraslibym jako srednio-slaba :P moim zdaniem zapach zrobiony na sile przez pana Tomasza :P testy oczywiscie polecam,

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post01 stycznia 2019, 16:30 - Wt

To takie TL Cologne (bardziej casulaowa, noszalna wesja nie tylko od święta). Dla mnie super sprawa. W przypadku braku dostepności lub chorej ceny Acqua di Parma Colonia Leather biorę tego Forda. Bardzo mi się podoba!
Daję 5.0 i czekam na flakony w dobrych cenach.

ele_gancki

Forumowicz

Post04 stycznia 2019, 22:10 - Pt

Belial Lord napisał(a):dzis uzylem globalnie i powiem Wam ze mialem wrazenie jakbym wypsikal sie rasasi LY ;)

O ile nadgarstkowo mi się spodobał, o tyle przy teście globalnym miałem dokładnie te samo odczucie, niestety, ten Ford jest bliższy Rasasi LY niż fordowskiemu TL. Rasasi LY nie lubię, zdecydowanie lepiej w tym wypadku wypada już Oud Saphir Atelier Cologne.
"Jedynie ci, którzy doceniają najwyższą jakość, mogą w pełni smakować życie."
Zino Davidoff

anon777

Forumowicz

Post05 stycznia 2019, 23:39 - So

Zrobił na mnie duże wrażenie podczas pierwszego testu w perfumerii stacjonarnej. Z odlewki już tak świetnie nie jest - ktoś na fragrantice przyrównał go do spray-u do włosów i faktycznie po kilku aplikacjach mozna mieć takie odczucia, choć mojego odbioru to raczej nie psuje. Ogólnie zapach całkiem dobry, liniowy, nie jest to jednak coś, czego flaszkę chciałbym mieć u siebie - nie wiem czy to bardziej przez tą delikatną sztuczność, czy brak czegoś, co by go wyróżniało. Projekcja raczej słaba, trwałość bardzo dobra (na mojej skórze lubi zniknąć i dać o sobie znać po kilku godzinach).

Marcin__

Super Perfumaniak

Post28 stycznia 2019, 19:12 - Pn

Mnie najbardziej przypomina słodszą wariację nt. Clive Christian C. Coś z Tuscan Leather tam, niewątpliwie jest, ale po pierwsze na mojej skórze wychodzi więcej drewna niż w TL (zupełnie jak w C, a może i nawet jest to agar), a po drugie skóra IMO nie jest tu na pierwszym planie (zupełnie tak zachowuje się CCC na mnie).
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

kema

Post30 stycznia 2019, 09:53 - Śr

foxdojcz napisał(a):Jeśli ktoś zna Tuscan Leather, prawdopodobnie rozczaruje się tym stworzeniem. Tańszy i gorszy.

no i widzę, że mamy podobne zdanie, przy Tuscan Leather odstaje wyraźnie

Zwierzaczek

Forumowicz

Post30 stycznia 2019, 12:55 - Śr

Mając Rasasi LY warto zawracać sobie tym zapachem głowę? Podobno to bardzo noszalna wersja LY/TL.

patoja

Post25 lutego 2019, 18:38 - Pn

Ładny... i to by było na tyle. Codzienny, dosyć lekki, na dobrą sprawę nie mam mu nic do zarzucenia, jednak bez efektu wow, który spowodowałby, że zagości na półce.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post25 lutego 2019, 18:47 - Pn

Zwierzaczek napisał(a):Mając Rasasi LY warto zawracać sobie tym zapachem głowę? Podobno to bardzo noszalna wersja LY/TL.

ja bym zostal przy Rasasi

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2019, 22:54 - Cz

Ja posiadam oba i tak naprawdę Rasasi używam tylko kiedy wiem że będę przebywać na powietrzu bądź na wieczorne wyjścia.
Ombre jest niewątpliwie bardzo podobny, a przy tym bardziej subtelny.
Czy warto jest posiadać oba ?
Jak zwykle głowa mówi nie a i wiadomo jak jest :lol:

Meltphace

Forumowicz

Post11 kwietnia 2019, 10:14 - Cz

Zwierzaczek napisał(a):Mając Rasasi LY warto zawracać sobie tym zapachem głowę? Podobno to bardzo noszalna wersja LY/TL.

Nie, raczej nie warto. Są różnice, ale ten akord skórzano-zamszowy jest bliźniaczo podobny (by nie powiedziec identyczny) do Rasasi I TL. Miałem Rasasi ale poszedł w świat bo był zbyt mocny i ciut za słodki, więc dla mnie OL jest lepszą opcją. Ombre jest jak napisałeś kompozycją lżejszą i bardziej noszalną. Nie ma tego dżemiku malinowego który czułem w Rasasi, ale rdzeń zapachu jest ten sam. Dodam też że gdyby zrównać OL TL i LY mocą, po kilku godzinach byłyby nie do rozróżnienia chyba że przez psa policyjnego.

Ale z drugiej strony...
Dałem się sztachnąć Ombre Leather koleżance w pracy i powiedziała że ma aż ciarki na plecach ;D
Może namieszam teraz paru osobom w głowie ale za Rasasi nigdy komplementu nie dostałem :lol:
Everything is in it's right place.

Projektować = tworzyć projekt. Zapachy nie projektują, co najwyżej mają projekcję. Albo jej nie mają...

Mój profil na Fragrantica.com

Stragan u Meltfejsa - Flakony/odlewki/próbki

cologne1980

Post11 kwietnia 2019, 12:40 - Cz

Jestem po testach w stacjonarnej perfumerii. Otwarcie niesamowite! Chyba nigdy nie czułem tak prawdziwej czystej skóry w postaci mgiełki z atomizera. Naprawdę robi wrażenie na płci pięknej.
Zapach prawdziwej naturalnej skóry tak, jednak chyba zostanę przy Rasasi La Yuqawam (H), który na dłuższą metę jest przyjaźniejszy w odbiorze.

patoja

Post20 czerwca 2019, 16:41 - Cz

Po bardziej dogłębnych testach kajam się i przepraszam z OL. Odwołuję to, że nie zagości na półce, bo zagości czym prędzej! :)
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex