Teraz jest 19 lipca 2019, 07:09 - Pt

• Reklama

Montale - Chocolate Greedy

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Chocolate Greedy (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
6
29%
4 - Dobry
5
24%
5 - Bardzo dobry
7
33%
6 - Genialny
3
14%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Montale - Chocolate Greedy

Post24 stycznia 2012, 17:21 - Wt

Mimo iż zwykłem opisywać zapach, zakładając dla niego wątek, tym razem tego nie zrobię, bo go nie znam. Jestem za to ciekaw waszych opinii - może to facet nosić czy nie? Nuty są wprost kulinarne i intrygujące.

Składniki: kawa, kakao, gorzka pomarańcza, tonka, suszone owoce, wanilia.

Obrazek
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Simon

Re: Montale - Chocolate Greedy

Post24 stycznia 2012, 18:17 - Wt

Ja także nie znam zapachu, ale wiem, że są mężczyźni którzy go noszą i mają o nim bardzo dobre opinie. Ponoć dla fanów zapachów typu gourmand i w stylu A*Mena pozycja obowiązkowa do wypróbowania. Toteż jest na mojej liście do spróbowania :)

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post24 stycznia 2012, 19:58 - Wt

A ja znam :) Kiedyś zamawiałem dla siebie próbki z Quality i postanowiłem,że wezmę coś do Montale w ciemno dla dziewczyny.No i wybrałem tę właśnie próbkę.
Parę dni później poszliśmy do jednego z pubów i ona uprzedziła mnie,że weźmie ze sobą właśnie ten zapach.Z tego co wiem,to mazneła się nim tylko ze 2 razy,a zapach po paru minutach wypełnił 2 sale.Nie czułem nawet swojego zapachu,tylko wszędzie ten Montale ;) Ten zapach,to Megamoc!
I to chyba jedyny jego atut,bo jak dla mnie zapach nie do przejścia.Zabójczo słodka mieszanka czekolady z owocami.Ja sam bym tego nie użył,a i facetom raczej nie polecam ;)
Nawet A*Men przy nim pewnie nie pachnie :D

Daję ocenę 3 jedynie za oryginalność.

honoris causa

Post24 stycznia 2012, 20:03 - Wt

To cecha charakterystyczna marki Montale, że jej zapachy są mega wydajne. Razem z Amouage to czołówka trwałości i projekcji. A informacja o poziomie słodkości przekonała mnie, że to nie dla mnie ;)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

Simon

Post24 stycznia 2012, 20:59 - Wt

Ja za to spróbować muszę :D

kamolskee

Post24 stycznia 2012, 21:00 - Wt

Mnie też kusi, chociaż te 2 ml ;) Jak to ma taką moc, to jeden psik wystarczyłby na cały dzień. A na podkład dałbym mydełko prady.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Simon

Post24 stycznia 2012, 21:02 - Wt

kamolskee napisał(a):A na podkład dałbym mydełko prady.

Cwane 8-)

honoris causa

Post20 lutego 2012, 18:43 - Pn

Przetestowałem - otwarcie przyprawia mnie o wymioty, ale potem nie jest najgorzej, choć do A*Men'a się nie umywa.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

carlotta

Post17 maja 2012, 08:42 - Cz

Apetyczna czekolada z pomarańczami, ale tylko na początku, potem coś się dzieje z tym zapachem, robi się mdławy i wietrzeje... Na mnie jego trwałość jest mizerna, może ze dwie godziny, w dodatku odczuwam go jako dość płaski, nie rozwija się w żaden znaczący sposób.
Generalnie jest fajny, smakowity, ale tylko przez krótki czas.

lukesho

Moderator

Post19 maja 2012, 12:02 - So

Otwarcie rzeczywiście wymiata, jak roztopiona, mleczna czekolada. Mógłby tak pachnieć cały czas. Szkoda, że trwa to ledwo 2-3 minuty, później jest zdecydowanie gorzej. Co do trwałości i projekcji - jak to u Montale, bez zarzutu. Próbkę warto zamówić, chociażby dla własnej przyjemności ;)

lukesho

Moderator

Post17 lipca 2012, 11:35 - Wt

Dziś globalnie. Zaryzykowałem. Ten Montale to istna słodka przyjemność. Przez osoby wchodzące do pokoju, w którym przebywałem komentowany następująco: "Co tu tak pachnie ciastkami?", "Pachnie jakby ktoś upiekł ciepłe bułeczki.", "Ktoś robi imprezę, że tak ciastkami pachnie? Piętro niżej pewnie coś jedzą a nam tylko zapach dolatuje". Nie wspominałem, że to mogę być ja; jeszcze by mnie zjedli :)

marso

Forumowicz

Post02 października 2012, 19:09 - Wt

Łakomy na czekoladę! :) Tak pachnie wysokiej jakości gorzka czekolada podgrzewana na wolnym ogniu ze szczyptą wanilii. Już sobie wyobrażam jakby cudownie to pachniało gdyby nie było wanilii. Montale jak już sie przekonałem to potęga trwałości. Co prawda może nie kosztuje mało ale warto wydać kasę na taki power. Aplikować umiarkowanie żeby nie przydusić i nie przysłodzić. Zapach raczej na jesien i zimę. Na mróz.:)

lukesho

Moderator

Post02 października 2012, 21:22 - Wt

marso napisał(a):Co prawda może nie kosztuje mało ale warto wydać kasę na taki power. Aplikować umiarkowanie żeby nie przydusić i nie przysłodzić.

A pewnie, że warto. Użyłem przedwczoraj ok. 18 (7 strzałów z atomizerka zastępczego - chmury małe więc nie krzyczeć, że się zlewam :P), a rano następnego dnia, ok. 11 wciąż wyczuwalny w promieniu 20-30 cm. 10 ml warto mieć, bo na randki i inne wieczorne spotkania z płcią piękną jest to bardzo dobra pozycja.

marso

Forumowicz

Post03 października 2012, 20:50 - Śr

Owszem, lepsza na randkę Chocolate Greedy niż oklepany TM A*Men czy nawet w miarę nowy CK One Shock.

Marrr

Forumowicz

Post22 grudnia 2012, 18:18 - So

Mega trwałe, bardzo lotne. Przy pierwszej aplikacji, aż drażnią w nosie. Pyliste kakao. Całe pomieszczenie wypełnia zapach. Kojarzy się z zapachem ciastek, to nawet może być przyjemne. Ja jednak czułem się niekomfortowo ubrany w ten zapach, chociaż staram się nie wartościować perfum na męskie i damskie, tutaj przechył w damską stronę jest tak wyraźny, że ta słodycz kojarzy się jednoznacznie. Być może, gdyby zapach nie był tak jednostajnie męczący, to walczyłby ze stereotypami, że facet też może być słodki;-)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post08 lipca 2013, 12:46 - Pn

próbowałam się do niego przekonać, bo czekolada to coś, co zawsze mnie skusi :)

wrażenia mam mieszane, z jednej strony boski zapach świeżo wyjętego z piekarnika ciasta, czegoś pośredniego pomiędzy piernikiem a murzynkiem, natomiast jest tam jakaś irytująca nuta, jakby do ciasta ktoś dostał za dużo olejków- sztucznych aromatów do ciast, arakowego czy jak im tam było
kręci w nosie coś ostrego i dziwnego

trwałość i projekcja doskonała, na mnie zapach cały czas pachnie tak samo, wyrazisty, prosty i plakatowy, brak mu wyrafinowania, o tajemniczości nawet nie wspomnę :)

chyba się nie zdecyduję na pełną butlę i będę nadal szukać swojej czekolady :)

ghostdog

Forumowicz

Post28 listopada 2013, 17:39 - Cz

Czekolada, kawa, orzech, trufle i piernik. Zapach ma bardzo dobrą projekcję. Kilka małych chmurek z próbki i w moim pokoju pachnie jak w fabryce czekolady. Oceniłem na 4 ale właściwie daje mu solidne 4+. W starciu z A*Men Muglera nieznacznie wygrywa czekolada Montale.

gurlen87

Perfumaniak

Post28 listopada 2013, 17:54 - Cz

Rzeczywiście można uznać MCG subtelniejszym tworem amenopodobnym :mrgreen:. Jedynie na początku trochę denerwuje mnie nuta pszeniczna(jakby), późniejszy mix kakao plus wanilia rzeczywiście tylko do schrupania. Podzielam zdanie o tytanicznej trwałości i znacznej projekcji.

Peter

Post28 listopada 2013, 21:16 - Cz

Jak lubię zapachy słodkie,tak w tym wypadku doznałem szoku....słodkość do sześcianu,aż zęby bolą ;) zdecydowanie nie dla mężczyzny.
Chocolate Greedy to,obok Aquoliny Blue Sugar,drugi słodki zapach,którego nie byłbym nigdy w stanie nosić.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post28 listopada 2013, 21:35 - Cz

Peter napisał(a):Jak lubię zapachy słodkie,tak w tym wypadku doznałem szoku....słodkość do sześcianu,aż zęby bolą ;)

oj tam oj tam :roll:
noszę dość często i nic mnie nie boli :lol:
tylko raz przedobrzyłam, nie pomyślałam, że za kilka godzin idę na fitness, a że trwałość to ma diabelską to nieco mnie zemdliło po dwóch godzinach ćwiczenia w oparach czekoladek i pierników :x
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex