Teraz jest 18 lipca 2019, 18:08 - Cz

• Reklama

PK Perfumes - Cafe Diem

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena PK Perfumes - Cafe Diem (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
50%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

PK Perfumes - Cafe Diem

Post25 czerwca 2018, 21:48 - Pn

PK Perfumes - Cafe Diem
rok wydania:
2012
twórca: Paul Kiler
nuty: kawa, szałwia, piołun, cynamon, goździk (przyprawa), kardamon, owoc muszkatołowca, cyprysik japoński, whiskey, mimoza, róża, jaśmin, olibanum, drzewo sandałowe, wetyweria, wanilia, fasolka tonka, cedr, bursztyn, nuty drzewne, piżmo i kadzidło.

Obrazek

To miał być najlepszy zapach w portfolio Paula Kilera, znanego m.in. ze współpracy z Zoologist, dla której to marki stworzył pierwszą wersję Pandy oraz Nosorożca. Wystarczył zresztą jeden rzut oka na listę nut, żeby mieć przekonanie (graniczące z pewnością ;) ), że to żadną miarą nie ma prawa być pospolite pachnidło. Sam Paul Kiler opisuje tę kompozycję jako smakowitą mieszankę kawy, piołunu, whiskey, słodkich przypraw, kadzidła i wetywerii, dla której inspiracją była atmosfera XIX-wiecznych paryskich kawiarni z obrazów Renoira.

Obrazek

Długo zwlekałem z testami, chciałem wpierw doleczyć zatoki, żeby móc w pełni delektować się niuansami tych perfum. Po pierwszym teście wróciłem do swoich "referencyjnych" zapachów - znam je na wskroś i doskonale wiem co powinienem w nich wyczuć, robię tak gdy nie jestem pewien czy to ja mam coś nie tak z nosem czy to jednak kwestia nowych perfum. Na nieszczęście dla Cafe Diem z moim węchem zdawało się być wszystko ok. Kompozycja PK tylko w otwarciu oszałamia bogactwem i przepychem, który ciężko jest po prostu ubrać w słowa. Co zaskakujące, bardzo niewiele w tym tyglu było tytułowej kawy. Kompozycję we władanie dość szybko przejmuje jednak olibanum i nie oddaje go już do końca. Cafe Diem nie zamienia się na szczęście w kolejnego nudnego i płaskiego kadzidlaka - jest bardzo lotny, lekki i przestrzenny (z wyczuwalnymi alkoholowymi nutami z whisky), a jednocześnie bardzo wyraźnie wyczuwalny. To najlepsze kadzidło na lato (pachnie trochę oksymoronem ;) ) jakie miałem okazję testować - ta niełatwa sztuka udała się autorowi doskonale, ale mam wrażenie, że nie takie było do końca jego zamierzenie i lekki niedosyt po poznaniu tych perfum pozostaje.
5-/6

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: PK Perfumes - Cafe Diem

Post25 czerwca 2018, 23:36 - Pn

Nuty takie, że klękajcie narody...
Muszę poznać!

Super zdjęcie, Twoje? :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post26 czerwca 2018, 08:59 - Wt

Czy Paul Kiler to nie ten pan od Nosorożca?

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post26 czerwca 2018, 11:22 - Wt

wypadło by spróbować
chociaż to " plagiat" ściągnęli z nazwy kawiarni w eurece
swoją drogą chciałbyn koło siebie taka kawiarnię

Artplum

Mega Perfumaniak

Post26 czerwca 2018, 13:05 - Wt

A gdzie to można powąchać, albo skąd wziąć próbkę, bo jakoś nie mogę znaleźć?
Artur

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 czerwca 2018, 15:07 - Wt

rabarbary napisał(a):Nuty takie, że klękajcie narody...
Muszę poznać!

Super zdjęcie, Twoje? :)

Moje zdolności fotograficzne są jeszcze bardziej drewniane niż zdolności pisarskie. :)
Fakt, jest to jedna z najbardziej imponujących list nut w perfumach jaką spotkałem. Zachęcam do spróbowania samemu, te zachwyty w wielu recenzjach nie wzięły się w sumie znikąd, być może to jedynie moja skóra nie jest w stanie wydobyć tych wszystkich opisywanych niuansów Cafe Diem.

Czy Paul Kiler to nie ten pan od Nosorożca?

Ten sam. Ma też pokaźne portfolio perfum sygnowanych własnym imieniem.

A gdzie to można powąchać, albo skąd wziąć próbkę, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Zamówiłem zestaw próbek bezpośrednio ze strony: http://pkperfumes.com/shop/discovery-sampler-pack-for-pk-perfumes/
Wysyłka ze Stanów, ale dotarła całkiem sprawnie, celnicy się nią nie zainteresowali. :)

sobejjj

Forumowicz

Post26 czerwca 2018, 20:24 - Wt

Testowałem całą linię, niestety w większej części z nich wyłażą na mojej skórze jakieś dziwne chemiczne nuty. Wszystkie mają ponadprzeciętną trwałość i projekcję i myślę, że jedno ma związek z drugim. Nie zmienia to faktu, że w takiej cenie ten sample set bardzo się opłaca kupić i przetestować samemu. Najlepsze są moim zdaniem Ere (mszysty zielony, czuć wyraźnie absolut mchu i świetną paproć), Dirty Rose (bardzo dobra mroczna róża w stylu Le Labo Rose 31), Starry Starry Night (kwiatowy, głównie ylang-ylang czuję z lekko dymną bazą), Cuir Moderne (osmantus + skóra + owoce w stylu Auphorie Miyako) i Red Leather (smolista skóra, pieprz, dzikie owoce, surowe to, kwaśne, apteczne, no pojechane totalnie, dobrze oddaje kolor wściekłej czerwieni, aż gorąco się robi).

Cafe Diem - ciekawy akord otwarcia, przypomina mi kawą z przelewówki z dodatkiem whisky, później wjeżdża kadzidło i jakieś suche, ostre drewno (cedr?), baza taka trochę nijaka, niby drzewna, kadzidlana, skórzana(?) ale chemiczna, sam nie wiem jak to określić ale drażni mnie ten zapach. Daję 3-czkę.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex