Teraz jest 14 grudnia 2018, 16:54 - Pt

• Reklama

Mancera - Aoud Lemon Mint

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Mancera - Aoud Lemon Mint (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
13%
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
5
63%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Post08 czerwca 2018, 06:40 - Pt

Za polską Fragrą :arrow: Aoud Lemon Mint marki Mancera to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn wydan w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Nutami głowy są cytryna, kolendra, pieprz, migdał i mandarynka; nutami serca są egipski jaśmin, paczula i agar (oud); nutami bazy są skóra, bursztyn, wetyweria, piżmo i wanilia.

Obrazek

lukszyk

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Mancera - Aoud Lemon Mint

Post08 czerwca 2018, 09:03 - Pt

Ode mnie 5

Zapach unikatowy, ciekawy, zostawia ładny zapach na ubraniach, otoczenie często mnie pyta "co to za perfumy" .
Trzeba uważać z ilością, 1-2 chmury i wystarczy na wiele godzin, 8+ bez problemu. Przy większej ilości może męczyć.
Przeznaczenie głównie na ciepłe dni, zimą raczej nie pasuje przez swoją świerzość
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=20338

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post13 czerwca 2018, 07:34 - Śr

Moje pierwsze wrażania są dość ambiwalentne.
Zapach z jednej strony uderza cytrusowością, aż krzywi człowiekowi twarz, z drugiej strony jest tak inwazyjny (przez obecną słodkość wanili i nuty dzwewno skórzane), że nie odważyłbym się go ubrać na wyższe temperatury.
Połączenie dwóch skrajnych biegunów, cytusów i ciężkich nut jak oud czy paczula wyszło tutaj bardzo dobrze, intrygująco wręcz, w rezlutacie mamy pachnidło, które w sumie nie wiem na jakie okazje się nada, na jaką pogodę będzie odpowiednie.
Mam tak pierwszy raz- nie potrafię dopasować tego zapachu do okliczności i pogody, w której je na sobie widzę.
Jedno jest pewne- są to najmocniejsze nowe perfumy jakie poznałem w ostatnim czasie.
Jedna chmura na dłoń wczoraj o godzinie 16:00 i zapach był ze mną praktycznie do końca dnia wyraźnie wyczuwalny, także przy najbliższym globalnym teście dwie chmury to będą max ile odważę się zaaplikować.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

slawekwch

Forumowicz

Post13 czerwca 2018, 09:38 - Śr

Każdemu kto zapozna się z zapachem polecam obejrzeć ten film od podlinkowanego momentu i ilości psiknięć:
https://youtu.be/M21Kpz37Ou4?t=72
Pierwsze co sobie pomyślałem to "oj kolego będziesz tego żałował" :lol:
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post13 czerwca 2018, 09:44 - Śr

Poszło 9 strzałów lekką ręką :lol:
Śmierć na miejscu.
Foliowy Ranger

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 czerwca 2018, 19:19 - Cz

Zgadzam się z opinią Mario.

Co prawda to tylko test nadgarstkowy ale ten zapach wpisuje się w klimat proponowany przez P.Montale
Lemon Mint na pewno nie jest świeży bardziej widzę go wiosną i jesienią przy temperaturze maks 15 stC

Na pierwszym planie Agar połączony z Cytrusami i słodyczą migdałów oraz wanilii. Parametry są ponad przeciętną. Jeden psik wystarczył aby wypełnić cały samochód. Nawet teraz po 5h wchodząc wyraźnie go czułem. Na nadgarstku dalej mocno siedzi. Jutro global i zobaczymy jak się spisze :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post15 czerwca 2018, 05:27 - Pt

Mam go dzisiaj na sobie gloablanie, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że nie jest to do końca prosty zapach, ze względu na swoją tylko pozorną cytrusową lekkość. Aoud tutaj jest dość ekspansywny, o zabarwieniu mocno owocowym, kojarzy mi się nieco z Montale Oudmazing, pamiętam, że tam również Aoud był mocarny i miał "jaśniejszy" charakter. Zapach naprawdę łatwo można przedawkować, może bardzo szybko zmęczyć, chyba, że ktoś lubi tak mocne klimaty to może śmiało aplikować codziennie- ja raczej spodziewam się mieć moje 40ml baaaaardzo długo.
Zapach zdecydowanie na chłodniejszą aurę, myślę, że może być ciekawą prpozycją na zimową chandrę.
Foliowy Ranger

lukszyk

Forumowicz

Post15 czerwca 2018, 09:49 - Pt

Moim zdaniem zapach właśnie na cieplejszą aurę, łatwiej go znieść, nawet komplementy lepsze.
Kiedy go używałem wczesną wiosną, to usłyszałem od jednej pani, że pachnę jak hindus. Do dziś nie wiem czy to komplement.
I raz też usłyszałem że jest duszący, ale to może dlatego że dałem 3 chmury
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=20338

mkriso

Forumowicz

Post15 czerwca 2018, 10:00 - Pt

Mam go dziś na dłoni od 5.30 rano.
Jak teraz go wącham, to czuję podobieństwo do Bond No.9 The Scent of Peace for Him

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post15 czerwca 2018, 10:06 - Pt

Po 5-6 godzinach zmienia się w moim zdaniem przyjemniejszą formę.
Już nie jest tak inwazyjny, nie atakuje nozdrzy, lekko się wygładza, pachnie jeszcze lepiej!
Foliowy Ranger

Lucjan

Moderator

Post15 czerwca 2018, 21:00 - Pt

:shock: :? :roll: :| :geek:

To są moje odczucia :lol: - rozczarowałem się trochę - ja wiem , że Pierd Montale jest jeden , jedyny , nieskazitelny i nieśmiertelny ale tu ten agar , licho wie , pewnie sztuczny albo naturalny z tym , że niewiadomego pochodzenia....wali w mordę :!:

Oudmazing w porównaniu jest takim zapachem , w którym jestem w stanie cokolwiek odróżnić w miarę czasu - a tutaj cytrusy na początku stanowią zasłonę dymną przed przyciężkim klocem

Ocena mogłaby być między 3-4 ale nie mam sensu jej wystawiać , jednego natomiast jestem pewien : na takim żyznym nawozie jak montalowo/mancerowy agar wyrośnie DOSŁOWNIE wszystko

delu napisał(a):Zasadniczo jest cipkowo-migdałowy . Tyle na dana chwile.

Jak powiedział mój kolega lekarz ginekolog do pacjentki , spryskanej między nogami perfumami przed wizytą : " Cipka musi mieć zapach cipki , niech pani zmyje ten smród , bo badanie będzie nierzetelne " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

icu

Aktywny forumowicz

Post16 czerwca 2018, 07:50 - So

mkriso napisał(a):Jak teraz go wącham, to czuję podobieństwo do Bond No.9 The Scent of Peace for Him

Mam podobne odczucia, nie jest to kopia ale można wyczuć ten sam pierwiastek/typ zapachu. Parametry jak wyżej wspomniano bardzo dobre.
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

mariousz

Post19 czerwca 2018, 18:23 - Wt

Szanowni,
Czy warto zakupić te perfumy w ciemno?
Chodzi mi o świeży i trwały zapach na lato.

mkriso

Forumowicz

Post19 czerwca 2018, 18:39 - Wt

Wg mnie w ciemno nie warto. Lepiej wcześniej spróbować

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 czerwca 2018, 18:45 - Wt

Potwierdzam. Nie jest to typowy swieżak

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post19 czerwca 2018, 18:52 - Wt

Jest bardzo trwały ale jak kolega grembi wyżej wspomniał, nie jest to świeżak na lato.
Foliowy Ranger

mariousz

Post19 czerwca 2018, 18:53 - Wt

Dziękuję za odpowiedź :)

gilbert

Perfumaniak

Post22 czerwca 2018, 12:40 - Pt

Przede wszystkim strasznie bogata i urozmaicona kompozycja. Kojarzy mi się trochę pod względem klimatu z różnymi L'Artisanami, np. Coeur de Vetiver Sacre czy Timbuktu.

Jak już zostało powiedziane, na pewno nie jest to świeżak. Te cytrusy w otwarciu są, ale stonowane, zmixowane z całą resztą.
Mam wątpliwości co to ' płci ' tego zapachu. Jest klasyfikowany jako uniseks, chociaż wg. mnie nieco bardziej idzie w damską stronę.

wasylz

Forumowicz

Post22 czerwca 2018, 17:02 - Pt

To najtrwalszy z zapachów który do tej pory zebrałem u siebie - wytrzymał cały dzień, przy czym prysznic nie do końca pomógł go zmyć)
Na ubraniu czuć go do tej pory - jak rzucałem koszulkę do prania wyczułem z odległości ok 20-30 cm
Sama kompozycja jest bardzo bogata, i nie jest to według mnie łatwy świeżak - nie radzę kupować go w ciemno. Ja natomiast dokupię sobie jeszcze kilka ml. - póki nie spiepszyli parametrów jakąś reformulacją

mariousz

Post22 czerwca 2018, 17:07 - Pt

Niszowym też robią reformulacje? :shock:
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex