Teraz jest 20 lipca 2019, 12:59 - So

• Reklama

Miller et Bertaux - Indian Study / Santal +++

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Miller et Bertaux - Indian Study / Santal +++ (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 maja 2018, 20:05 - Śr

rok wydania:
2017
nuty: drzewo sandałowe, amyris, drzewo massoia, kmin, liście curry, piżmo, bejca, nuty drzewne.

Obrazek

Bardzo czekałem na tę premierę i możliwość przetestowania najnowszego dzieła MeB, ponieważ raz, że bardzo cenię ich kompozycje za niebanalność i innowacyjność. a dwa: to nagromadzenie nut drzewnych i "drewnianych"!
Nie wiem czy mogę napisać, że się rozczarowałem, dostałem w sumie to czego można było się spodziewać, również z typowymi dla MeB niedociągnięciami.
Santal +++ to wielowymiarowy zapach drzewny. Pozostaje nim od pierwszego niucha aż po ostatnie minuty trwania bazy, zmieniając tylko proporcje między poszczególnymi nutami. Jest tu odrobina orientalnych przyprawowych nut w otwarciu i cudowny akord polakierowanego drewna w sercu. Nie jest to żaden ordynarny zapach puszki z lakierobejcą, tylko piękne wspomnienie wakacji na Mazurach - tak pachną stare drewniane domki rozgrzane sierpniowym słońcem. W bazie jest już mniej ciekawie, ale ani przez chwilę nudno, a Santal+++ pokazuje jeszcze kilka swoich drzewnych obliczy.
Obawiałem się parametrów tych perfum, u MeB nigdy nie zdawały się być priorytetem. Tu na szczęście jest nieźle, zapach wytrzymuje 7-8h, jest bliskoskórny, ale cały czas czuć go przy lekkim ruchu głową.
Flaszki z tego nie będzie, ale sampla zużyłem z przyjemnością i chętnie jeszcze kiedyś do IS/S+++ wrócę.
5-/6

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Miller et Bertaux - Indian Study / Santal +++

Post17 maja 2018, 09:33 - Cz

Moja opinia jest na podstawie testu nadgarstkowego, który odbył się już jakiś czas temu. ;) Mnie trochę zawiodły. Nie jest to ujęcie sandałowca, które mi odpowiada. Zapach jest suchy, lekko pylisty. Faktycznie ewoluuje, ale nie w moją stronę. ;) I do tego jest trochę nudno. Wolę bardziej zielone i maślane ujęcie sandału. Parametry są ok. Testy niemniej polecam. :) Sam je przy okazji ponowię i wtedy postaram się ocenić.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 maja 2018, 20:55 - Cz

Bo to jednak zapach z gatunku tych, które zdecydowanie lepiej się sprawdzają przy niespiesznym testowaniu ich nadgarstkowo (co pozwala wyłapać o wiele więcej niuansów) niż noszone globalnie. Warto zaopatrzyć się w sampla i sprawdzić samemu.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post08 maja 2019, 21:10 - Śr

Jakiś czas temu zakupiłem próbkę tych perfum by je sobie przypomnieć. Dodatkowo miałem również okazję skorzystać z firmowego flakonu. Z nadgarstka da się wyłapać ładną ewolucję zapachu. Faktycznie z początku są przyprawowe, później bardziej suche i nawet lekko się wysładzają. Na każdym etapie na pewno są "sandałowe". Globalnie nie jest łatwo już tych niuansów wyłapać, ale dają przyjemność noszącemu. Jak lubisz ten składnik to daj im szanse. Jak nie, to będziesz mieć z nimi kłopot.

Ode mnie mocne, ale jednak tylko 4.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex