Teraz jest 19 grudnia 2018, 04:03 - Śr

• Reklama

Arabian Oud - Khalemat Black (Sehr El Khalemat)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Arabian Oud - Khalemat Black (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
3
100%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 lutego 2018, 17:44 - Cz

Obrazek

Kalemat Black marki Arabian Oud to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są olibanum i bazylia; nutą serca jest wanilia; nutami bazy są agar (oud) i bursztyn.

Właśnie sobie testuję i zapach wywarł na mnie duże wrażenie. Nie dziwię się zachwytom w recenzjach na fragrantice.
Bogate, złożone połączenie nut słodko-waniliowych, żywicznych i oudowych. Składniki pięknie się przenikają, na pierwszym miejscu ex aequo, otulające olibanum oraz karmelowa wanilia [a może waniliowy karmel? ;)]. Zaraz za nimi suchy, pylisty, niezbyt natarczywy, można by rzec, ugrzeczniony, ale jednak świetnie wpasowany i wyraźnie zaznaczający swą obecność oud. Na końcu delikatne muśnięcie ziołowej nuty, dodające nieco świeżości i pikanterii całej kompozycji oraz majaczący gdzieś lekko dymny akord (myślę, że może to być efekt uboczny, który powoduje czasem olibanum).
Z całego tego połączenia powstało pachnidło ciepłe, orientalne, raczej bezpieczne i uniwersalne, ale z arabskim rodowodem. Na zimową porę idealny otulacz o potężnych parametrach, który ma papiery na obfity zbiór komplementów. Może wzbudzać zainteresowanie otoczenia, ponieważ nie jest to typ zapachu, którego używa co drugi przechodzień.

Arabian Oud, to marka o sporym rozrzucie cen swoich produktów. Khalemat Black należy do tych wysoko pozycjonowanych, co jest wg mnie zdecydowanie uzasadnione.
Polecam przetestować, jeśli nadarzy się komuś okazja.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

boogiewoogie

Forumowicz

Post18 lutego 2018, 16:02 - N

Mam odlewke Khalemat Black i muszę zgodzić sie że są to perfumy o ogromnej projekcji. Dwa strzały robią już całą robotę. Co do samej kompozycji to na pierwszy plan wybija się wanilia w słodkim ujęciu, w tle doprawiona oudem. Kilka razy po użyciu tych perfum słyszałem komentarze w stylu "co tutaj tak pachnie waniliowymi ciasteczkami?" Także słodycz wanilii rządzi!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój stragan http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=21956&p=558651#p558651
m.in. Zoologist, Amouage, LM, HdP, Byredo...

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Arabian Oud - Khalemat Black (Sehr El Khalemat)

Post03 września 2018, 10:50 - Pn

Wspaniały zapach. Miałem próbkę 2ml ale za niedługo będę miał większą odlewkę to napiszę więcej. Słodki oud to to co kocham.

KADET

Forumowicz

Re: Arabian Oud - Khalemat Black (Sehr El Khalemat)

Post22 września 2018, 13:55 - So

Mam 5-cio mililitrową odlewkę i testuję. Co do parametrów to się zgodzę - są wyśmienite.
Jeżeli ktoś przetrwa pierwszą godzinę - potężna projekcja - to póżniej wanilia otulona oudem - sama radość.
Ode mnie mocne 5.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex