Teraz jest 18 lipca 2019, 18:19 - Cz

• Reklama

James Heeley - Note de Yuzu

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena James Heeley - Note de Yuzu (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
50%
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

James Heeley - Note de Yuzu

Post18 stycznia 2018, 21:04 - Cz

Skład:
yuzu, mandarynka, grejpfrut
sól morska, wodorosty
białe piżmo, haitańska wetyweria

Najpierw uderza w nos coś, co kocham: gorzkie cytrusy, czuć gorycz grejpfruta i kwaśność yuzu. Niestety po pół godzinie niewiele z tej wytrawności zostaje, zapach łagodnieje i skręca w stronę wodorostów, robi się zielono, ale nie świeżo, lecz zwiędle, słono, po prostu morsko. W tle lekko dymna wetyweria. Efekt całości pobrzękuje kamforowo. Jest ciekawie, transparentne, jak to u Heeleya, elegancko i oryginalnie, ale nie mogę odżałować tego genialnego otwarcia. Pani w perfumerii na "G." mówiła, że finisz przypomina Vetiver Veritas, ale wg mnie raczej średnio. Gdyby ten początek chciał trwać dłużej - kupiłbym.
Załączniki
Note de Yuzu.jpg
Note de Yuzu.jpg (20.07 KiB) Przeglądane 1144 razy

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: James Heeley - Note de Yuzu

Post18 stycznia 2018, 21:24 - Cz

Mi się ten Heeley podoba. Ale może dlatego, że uwielbiam morskie i wodne klimaty. Faktycznie początek jest radosny, grejpfrutowy, po prostu ładny. Później zapach "zielenieje". Fajnie ewoluują. Niby świerzak, ale uniwersalny jeżeli chodzi o pogodę. Muszę je jeszcze po testować, lecz na tą chwilę jestem na tak.

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post18 stycznia 2018, 22:04 - Cz

Ostatnio miałem okazję w Galilu go powąchać. Dla miłośnika cytrusów - otwarcie świetne. Potem z czasem idzie bardziej w stronę wodną, co już mniej mi się podoba. Gdyby tylko motyw otwarcia ciągnął się dłużej...

sobejjj

Forumowicz

Post19 stycznia 2018, 10:23 - Pt

A jak wypada w porównaniu z Sel Marin? Bo widziałem opinie, że to Sel Marin z cytrusami.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post19 stycznia 2018, 12:09 - Pt

To całkiem możliwe, ale nie bardzo pamiętam Sel Marin, bo to nie moja estetyka perfumowa. Wąchałem może z raz kilka lat temu...

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 stycznia 2018, 20:44 - Pt

Tytułowe yuzu jest tu wyjątkowo intensywne. Przyznam, że z Sel Marin nie skojarzył mi się ten zapach, ale testowałem pobieżnie nadgarstkowo tylko. Sampla schowałem, niech czeka na lato. Pierwsze wrażenie natomiast było bardzo pozytywne.

sobejjj

Forumowicz

Post07 maja 2018, 11:13 - Pn

Trochę się zawiodłem na tym zapachu. Fakt, dla yuzu to warto kupić, bo ten akord jest wręcz hiperrealistyczny i jeżeli to jest zrobione syntetykami to jest to mistrzostwo świata, w każdym razie pachnie jak idealnie yuzu. Niestety dla mnie baza jest bardzo "generic", białe przyjemne syntetyczne piżma, które totalnie nie zapadają w pamięć. Nutka słoności jest bardzo delikatna i fajnie współgra z piżmami. O dziwo nie jest podobny ani do Sel Marin ani do Sel de Vetiver. To jest dla mnie takie 3,5 - dam w ankiecie 4, bo akordem yuzu wybija się lekko ponad przeciętność.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex