Strona 1 z 1

Miller Harris - Terre de Bois

PostNapisane: 17 grudnia 2017, 16:58 - N
przez Winfryda
Opis za fragrantica.pl:
Obrazek
Terre de Bois marki Miller Harris to szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Terre de Bois został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Lyn Harris. Perfumy zawierają takie składniki, jak bursztyn, paczula, wata cukrowa, jałowiec, galbanum, szałwia muszkatołowa, werbena cytrynowa, szałwia, wetyweria, przyprawy i cytrusy.
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Miller-Harris/Terre-de-Bois-4807.html

Moje osobiste przemyślenia:

Dorwałam próbkę, powąchałam, pokochałam, nabyłam flakon :lol:
A ponieważ kupiłam ten flakon już ponad rok temu, uważam że mogę coś o tym zapachu powiedzieć.

Zapach jest zrównoważony, wszystkiego w nim po trochu. Ogólny profil zapachowy zakwalifikowałabym jako trawiasto-aromatyczny. Zdecydowanie czuć w nim werbenę, dominującą, aromatyczną i lekko mydlaną (czyżby galbanum?), cytrusy, wetiwer z dodatkiem szałwii i jałowca tworzy trawiaste tło, złagodzone lekką słodyczą (w spisie nut jest wata cukrowa - sama bym na to nie wpadła, ale jak się chwilę zastanowić to rzeczywiście coś w tym jest). Czasem, w ciepłe dni wychodzi jeszcze sucha, żywiczno-ostra nuta.
Kompozycja jest zielona, aromatyczna, choć słodkawa - nie jest typowo damską propozycją, ale ze względu na lekką słodycz nie jest typowo męska. Taki uniseks jest z Terre de Bois, do ponoszenia wiosną i latem dla własnej przyjemności.
Trwałość ma bardzo dobrą - umiarkowana aplikacja (4 psiki) i pachnie cały dzień.