Teraz jest 18 lipca 2019, 13:53 - Cz

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Pura

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Pura (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
60%
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Acqua di Parma - Colonia Pura

Post06 grudnia 2017, 11:04 - Śr

Acqua di Parma Colonia Pura marki Acqua di Parma to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2017 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są bergamotka, pomarańcza, petitgrain i nuty ozonowe; nutami serca są jaśmin wielkolistny, narcyz i kolendra; nutami bazy są paczula, cedr i białe piżmo.

Obrazek

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Acqua di Parma - Colonia Pura

Post10 kwietnia 2018, 21:12 - Wt

Testowałem dziś globalnie najnowszą Colonię i mam w sumie problem ze znalezieniem właściwych słów komplementujących ten zapach. Niby nie pachnie źle - czysto, kremowo, lekko mydlanie i przyjemnie cytrusowo w otwarciu, ale jest też parę "ale". Przede wszystkim ta Colonia nie jest kolońska, brakuje tu obowiązkowego neroli. Nie mam pojęcia dlaczego Demachy zdecydował się na taki zabieg. Moim zdaniem kompozycja Pury zdecydowanie zyskałaby gdyby została osnuta wokół klasycznego kolońskiego motywu. A tak jest po prostu kolejnym świeżym, letnim zapachem, poprawnym i przyjemnym w noszeniu, ale tylko tyle i niczym więcej. W dodatku u mnie ma średnie parametry: 5h trwałości przy delikatnej projekcji. Mógł się pan Demachy bardziej postarać, tym bardziej, że podpisał się również pod (prawdopodobnie) najlepszym przedstawicielem całej linii czyli Colonia Intensa.
4-/6

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 10:21 - Śr

Mnie coś w nich uwierało. O ile przy teście nadgarstkowym czułem głównie cytrusy, rześkie, soczyste i do wypicia, to globalnie już tak różowo nie było. Wyszło trochę kwiatów i coś zielonego, co zdominowało zapach. Dziwne. :? Czekam na ciepłą aurę, by ponowić testy, ale w tym momencie mogę powiedzieć, że chyba nie są to moje perfumy. Coś mi w nich nie leży.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 10:25 - Śr

Ja wczoraj posiadanego sampla osuszyłem i postanowiłem do Pury nie wracać - cudów tu już nie będzie. Tym bardziej, że wczoraj było na tyle ciepło, że Pura miała okazję do pokazania jak będzie się sprawowała latem. :)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 11:01 - Śr

Zazdroszczę pogody. W trójmieście wieje i piździ. :P A bohater wątku również mnie zawiódł. Na nadgarstku było zainteresowanie, globalnie czar prysł. Tak bywa. Już przywykłem. :P

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2018, 16:19 - Śr

Lato w pełni. Temperatury tropikalne, więc mam okazję ich częściej używać. Zdania jednak nie zmienię. Coś mi się w nich nie podoba. Petitgrain jest podane w sposób gorzko-słodki. Akord kwiatowy też jest jakiś mdły. I chyba te piżma nie do końca ładnie się układają na mojej skórze. Jeżeli więc lubisz zapachy kwiatowe, z gorzkim "twistem" to możesz dać im szansę. Do mnie taka interpretacja wody kolońskiej nie trafia.

Ode mnie słabe 4-.

pblonski

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2019, 12:15 - Wt

Według mnie Colonia Pura jest najlepsza z podstawowej linii AdP. Testowałem wszystkie i w pozostałych
coś mi zawsze nie pasowało. Jak nie baza w colonia essenza to jakieś sztuczności wyczuwane przez mój
szanowny nos w colonia club albo jakaś dziwna reakcja z skórą w colonii itd.

Z testów obronną ręką wyszła Colonia Pura. Odkrywcza na pewno nie jest, ale parametry ma przyzwoite
i zręcznie łączy cytrusowe tony z aspektem kwiatowym. Lubię perfumy męskie, cytrusowo-kwiatowe jak
są zrobione dobrze; na ich czele jest Nio, który ma zbliżony delikatnie jaśminowy ton.

Ode mnie czwórka, ale z plusem za to, że można te perfumy znaleźć w cenie 2pln/ml.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex