Teraz jest 16 stycznia 2019, 19:00 - Śr

• Reklama

Rundholz Parfums - MAR. 20,2022

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Rundholz Parfums - MAR. 20,2022 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
1
17%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Rundholz Parfums - MAR. 20,2022

Post03 listopada 2017, 22:45 - Pt

Rundholz - 20MARS2022
rok wydania:
2017
twórca: Arturetto Landi
n.g.: różowy pieprz, czarny pieprz, szafran, lubczyk, cynamon, truskawka,
n.s.: jaśmin, lilia, róża,
n.b.: kadzidło, paczula, wetyweria, drzewa sandałowe, cedr, cypriol, siano, wanilia, tonka, czystek, piżmo, cywet, ambra, kastoreum.

Obrazek

Zdecydowanie nie jest to zawodnik wagi lekkiej. :shock:
Przy pierwszym teście stwierdziłem, że zaskakująco mu blisko do "kwietniowego" Rundoholza, zresztą również autorstwa Landi. Z czasem zacząłem wyłapywać niuanse odróżniające marsjańską kompozycję (i całe szczęście - przy tak rozbudowanej liście nut, gdyby Mars okazałby się być podobny do 03.Apr.1968, byłoby to zwyczajną porażką). Zapachu póki co nie oceniam, muszę się z nim jeszcze oswoić.

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Rundholz Parfums - MAR. 20,2022

Post06 listopada 2017, 13:12 - Pn

Oj, tak. Zdecydowanie wymaga oswojenia. Dzisiaj dotarła odlewka od Ciebie (dzięki serdeczne! ) i powiem szczerze, że intro ma mocne. Drzewa, przyprawy, zwierzaki - jest potencjał i jest co wąchać! ;)
Artur

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2017, 23:17 - Wt

Dzisiaj dwa podejścia
a) zaraz jak przyszła paczka spryskałem kopertę - czułem praktycznie sam pieprz.
b) po przyjściu do domu poszedł strzał na blotter i na przedramię mojej odważnej drugiej połowy. Na blotterze i skórze poza bardzo pieprznym otwarciem, czuję jakby połączeniu ziół i lukrecji. Nie wyczuwam nut zwierzęcych. Zobaczymy jak blotter będzie pachniał jutro.

koorchuck

Post18 listopada 2017, 17:21 - So

Zapach jest podobny do CdG Black, szczególnie w dalszej fazie. Bardzo bogaty, przyprawowo-pikantny, również drzewny. Nuty zwierzęce raczej schowane głęboko, jest za to ciekawy akord przywodzący na myśl naftę bądź lakier do drewna, obecny głównie w otwarciu.
Trwałość wręcz niedorzeczna, ponad 16-godzinna, przy umiarkowanej projekcji.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

srG

Perfumaniak

Post25 listopada 2017, 02:35 - So

Na mnie układa się gorzkim kadzidłem. Pod tym względem przypomina mi Cilice, które czasami też potrafi się tak ułożyć.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post16 grudnia 2017, 19:54 - So

Trudny (dla mnie) zapach.
Trudno mi go analizować, niełatwo mi się go nosi, na dobra sprawę nie za bardzo wiem, na jaką okazję i w jakich okolicznosciach mógłbym go użyć.
Nie jest banalnie "ładny", ale nie jest też jakoś szczególnie napakowany turpizmem.
Sam nie wiem, co mam o nim sądzić.
Jest jednak w nim coś, co nie pozwala po prostu wywalić próbki i zapomnieć, a wręcz przyzywa od czasu do czasu, jak Syreny Odyseusza ;)
Artur

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post05 kwietnia 2018, 21:11 - Cz

Potwierdzam, że mają coś wspólnego z April. Zwłaszcza w początkowej fazie. Nie są oczywiście tak słodkie, ale ogólny koncept jest podobny. Trzeba jednak im oddać, że są bardziej bogate i złożone. Wrażenia z testu nadgarstkowego.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 czerwca 2018, 13:05 - Śr

Latający spodek Marsjan wylądował. Awaryjnie w lesie. I jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, narobił trochę huku oraz sporo szkód. Początek 20 MARS 2022 jest iście obezwładniający. Akord otwarcia należy do gatunku gazów pieprzowych, ale w tym szaleństwie jest metoda, bo akord ów skonstruowany jest misternie i pomimo ekspansywnego charakteru nie można zarzucić mu prostactwa. Niewątpliwie otwarcie zapachu przykuwa uwagę i jest bardzo stymulujące. Ostre opiłki pieprzu atakują zmysł powonienia niczym miniaturowe bełty wypuszczane z kusz. Początkowa pieprzowa szarża nieco się uspokaja, ale zapach nie przestaje pluć drobinkami pieprzu, które przybierają bardziej obły kształt, sprawiając wrażenie nadtopionych przez skrywane w głębi zapachu ciepło. Bowiem pod stwardniałą, drzewną skorupą, pulsują dyskretnie i cicho żywe trzewia emitujące organiczne niemal ciepło, dzięki któremu pachnidło zaczyna coraz śmielej mościć się na skórze. Powolutku ujawniają się nuty drzewne i smoliste. Kadzidło nie bucha wysokim słupem dymu, lecz zdaje się nisko pełzać po nadpalonych polanach drew. Aromat jest gorzki, niemal całkowicie pozbawiony słodyczy, która jedynie w śladowych ilościach objawia się pod postacią żywic. Fascynujące, jak dalece inaczej pachnie 20 MARS 2022, niż można by było spodziewać się po zapoznaniu się z oficjalnym spisem składników. Nut kwiatowych nie uświadczymy tutaj wcale, a wyszczególnione w składzie nuty zwierzęce ujawniają się jako subtelne tło dopiero w późnej bazie. Zapach jest bogaty, bardzo dobrze skomponowany i ma jasno sprecyzowany, klarowny przekaz. Charakteryzuje się świetną trwałością na poziomie 12-13 godzin i średnią projekcją.
Moja ocena; mocne "5".

P.S. W moim odczuciu 20 MARS 2022 nie jest na całe szczęście jakoś bardzo podobny do starszego brata Aprila, chociaż dzielą wspólną estetykę. Trop z CdG Black jak najbardziej trafny, dorzuciłbym jeszcze Carbone de Balmain, chociaż to w każdym aspekcie niższa liga.

Machiavelli

Post23 grudnia 2018, 10:00 - N

Na początku rzeczywiście układa się podobnie do April, a dodatkowo wyczuwam tam coś na kształt kostowca. Po około kwadransie zapach jest dla mnie kalką Slumberhouse Norne. Dokładnie ten sam akord słodkawo-dymno-ziołowo-żywiczny. Z jednej strony ciężki i ekspansywny, z drugiej mający w sobie coś świeżego. Przy czym w Norne czuć to intensywniej i dłużej zachowuje taką duszącą, jakby nieco karmelową słodycz, zaś w Marsie szybko zmienia się i z tej żywicznej słodyczy robi się lekko gorzkawy i z taką jakby mentolową świeżością (inaczej nie potrafię tego określić, ale pojawiło się skojarzenie z lakierem i naftą, podejrzewam, że właśnie o ten efekt chodzi).

W każdym razie nieco wtórne, ale jak najbardziej godne uwagi. Wyraziste pachnidło o bardzo dobrych parametrach i wyraźnej, ciekawej ewolucji. Kompletnie nie w moim typie (tak jak Norne zresztą), ale jak najbardziej doceniam.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 grudnia 2018, 10:11 - N

Norne, powiadasz? To może być dobry trop, bo mnie też wydaje, że do czegoś mocno podobny, ale nie mogłem sobie uświadomić, do czego.
Muszę sprawdzić.
Artur

srG

Perfumaniak

Post23 grudnia 2018, 16:02 - N

Dla mnie Norne jednak bardzo daleko do Marsa.

faxide

Perfumaniak

Post04 stycznia 2019, 22:36 - Pt

Zgadzam sie z Alanem, Mars ma duzo wspolnego z Norne, zwlaszcza po uplywie czasu, i jest genialny na swoj sposob. Bardzo lubie takie mroczne, lesne i przydymione klimaty. :)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2019, 22:19 - Pn

Po kolejnych testach mogę napisać, że na mnie jest w większości kadzidlany, gorzkawy i mroczny. Od czasu do czasu buchnie jakaś dymna nutka. Brakuje mi odrobiny słodyczy. Za "smutno" jak na mój gust się układa. Potwierdzam wspólny mianownik z kwietniem i wrześniem, ale jednak jest to inny zawodnik.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex