Strona 1 z 1

Guerlain - Oud Essentiel

PostNapisane: 19 października 2017, 16:42 - Cz
przez Lucjan
Les Absolus d`Orient Oud Essentiel marki Guerlain to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy wydane w 2017 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), róża, szafran, skóra, cedr i olibanum.

Obrazek

Trzeci zapach z kolekcji po Santal Royal i Ambre Eternel....

Posiadam wszystkie i mają one wspólny mianownik - może to skóra istniejąca w tych kompozycjach sprawia takie a nie inne wrażenie :roll: , sam nie wiem.

Pachnidło dobrej klasy , tytaniczna trwałość ponad 12 godzinna przy projekcji na długość ramion.

Oceniam na Piąteczkę

Re: Guerlain - Oud Essentiel

PostNapisane: 04 grudnia 2019, 12:58 - Śr
przez BeeGee
Cuuudowny Oud...i to jak. Do głowy by mi nie przyszło, że to stary poczciwy Guerlain, ten Guerlain odkrywczy, pierwotny, historyczny i wyjątkowy, a nie ten z ostatnich lat.
Jako fan oudu, ale tego ciemnego, męskiego, mocnego...z nutami kadzidlanymi, drzewnymi, fabrycznymi, warsztatowymi- jestem nim oczarowany.
Nie jestem fanem i mdli mnie zapach róży w perfumach męskich i połączenia z oudem -przykład black aoud Montale (nie lubię na mnie i dla mnie nie pachnie męsko/ co innego na skórze kobiety).
Za to bardzo lubię zapach wyjątkowego dark aoud Montale , pozbawiony tej słodkiej róży.
A tutaj mamy m.in niby różę z oudem , drzewem, kadzidłem i skórą, a wszystko doprawione ziołami. i tutaj "o dziwo" nie czuję tej róży za bardzo, jakaś delikatna nuta, ale w jakiś dziwny sposób podana (nie mdli mnie, nie pachnie kobieco, kwiatkami...), wręcz ten zapach mnie dodatkowo inspiruje i uzależnia...tak - UZALEŻNIA.
Zapach jest bardzo trwały, wyczuwalny długo i wyjątkowy, specyficzny (podobnie jak dark aoud, LM black oud).
Polecam wszystkim fanom agaru/oudu podanego w sposób ciemny, tajemniczy, uzależniający, mocny, warsztatowy.
Poznałem ten zapach dzięki próbce mojego kolegi, który dał mi powąchać i ...przepadłem. Miałem zamówić dark aoud Montale a zamówiłem butlę (125 ml)oud essentiel Guerlain. SUPER narkotyk ;-)