Teraz jest 03 grudnia 2020, 02:00 - Cz

• Reklama

Aether - Muskethanol

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Aether - Muskethanol (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
100%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Aether - Muskethanol

Post03 sierpnia 2017, 22:15 - Cz

Aether - Muskethanol
rok wydania:
2016
twórca: Amélie Bourgeois i Anne-Sophie Behaghel
nuty: nuty drzewne, nuty słodkie, nuty owocowe, nuty kwiatowe, nuty zielone, piasek, nuty ziemiste, ambroksan i piżmo.

Obrazek

Twórcy marki postanowili złożyć hołd molekułom syntetycznym – czują do nich chemię. Elementarne molekuły – będące nicością w skali wszechświata – przeistoczyły się w zapachowe kamikaze i wybuchają abstrakcją osobliwości w każdej z kompozycji. Te perfumy są jak piękny nieznajomy. Przyzwyczajeni do typowych nut zapachowych nie mamy początkowo czego się uchwycić, ale pierwsze wrażenie zaskoczenia szybko ustępuje emocjom w czystej postaci.

Muskethanol marki AETHER to nowy wymiar alkoholu. Do odtworzenia zapachu i aromatu alkoholu wykorzystaliśmy składnik DAMASCENONE, przypominający śliwowicę, oraz MUSCONE, który przyjemnie rozgrzewa skórę. Całość tworzy owocowe, orientalne i korzenne wrażenie.

Tyle marketingowego opisu (za galilu).
A jak już Muskethanol dotarł do moich niewprawionych w rozpoznawaniu molekuł nozdrzy, dostałam mocno piżmowy, suchy zapach doprawiony nutami drzewnymi i owocowymi (które to owoce, moim zdaniem, pachną identycznie lub baardzo podobnie do tych ze Szpilek Lutensa).
Cała linia AEther to bardziej koncept perfum w stylu linii Escentric niż faktyczne "pełnoprawne" perfumy. Można je potestować, pobawić się w wyłapywanie poszczególnych (wymienionych z nazwy - co jest rzadkością) nut-molekuł, ale nosić przez dłuższy czas globalnie? Moim zdaniem raczej bez sensu...
ocena 3-/6

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Aether - Muskethanol

Post04 sierpnia 2017, 09:12 - Pt

Mam podobne odczucia. Dla mnie jest to wrażenie zapachowe, a nie perfumy. Wszystko fajnie ewoluuje, pracuje na skórze i można wyłapywać niuanse. Ale to trzeba lubić. Dla mnie brakuje głębi, wysycenia. Taki bezduszny zapach. Ale próbować polecam, bo fanów molekuł na pewno marka Aether zadowoli.

wahoo

Perfumaniak

Re: Aether - Muskethanol

Post04 sierpnia 2017, 21:07 - Pt

To prawda, zapachom Aether, podobnie jak produktom Escentric Molecules, brakuje wielu rzeczy gdy rozpatruje się je jako pełnoprawne perfumy. Naprawdę jestem zaskoczony faktem, że ktoś świadomie kupuje takie kosztujące blisko 10zł/ml "perfumy".

Powrót do Perfumy unisex