Teraz jest 19 lipca 2019, 06:56 - Pt

• Reklama

Diptyque - Eau des Sens

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Diptyque - Eau des Sens (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

M_Michal

Aktywny forumowicz

Diptyque - Eau des Sens

Post31 lipca 2017, 18:41 - Pn

Eau des Sens marki Diptyque to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Eau des Sens został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Pescheux. Nutami głowy są kwiat pomarańczy i gorzka pomarańcza; nutą serca jest jagody jałowca; nutami bazy są paczula i dzięgiel.

Moje odkrycie jeżeli chodzi o zapach cytrusowy. Świetne, rześkie ujęcie pomarańczy, które doprawione jest jagodami jałowca. W bazie zapach się ociepla i robi drzewny dzięki paczuli, a dzięgiel dodaje temu pikantności. Zapach o charakterze "nowoczesnej" wody" kolońskiej. Parametry też niczego sobie, bo kilka godzin spokojnie wyczuwalny, a baza dobija do 6-7 godzin.

Gorąco polecam testy.

Ode mnie mocne 5.
Załączniki
diptyque-eau-des-senses-edt_1024x1024.jpg
diptyque-eau-des-senses-edt_1024x1024.jpg (23.29 KiB) Przeglądane 1424 razy

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Diptyque - Eau des Sens

Post16 sierpnia 2017, 22:12 - Śr

Od rozbiórki tego zapachu, którą zresztą sam przeprowadziłem, minął już ponad rok, więc czas najwyższy coś napisać. :)
Eau des Sens faktycznie można potraktować jako nowoczesną interpretację wody kolońskiej. Mnie urzekło w tych perfumach połączenie klasycznego duetu neroli+pomarańcza z jałowcem, który nadaje temu zapachowi wytrawnego, lekko gorzkiego i szorstkiego charakteru. Do tego ta "kolońska" od Diptyque ma koncentrację edt dzięki czemu w sprzyjających warunkach wytrzymuje do 8h. Zapach jest dość delikatny i nie projektuje zbyt mocno, pomaga przymknięcie oka na koncentrację i aplikacja jak w przypadku zwykłej edc - 10+ chmur i można się cieszyć nim w pełni.
Ode mnie również solidna 5tka.

mery

Re: Diptyque - Eau des Sens

Post23 lipca 2018, 12:21 - Pn

To jest zapach, z którym zmagałam się kilka tygodni. Z jednej strony fenomenalne, zielono-jałowcowe, ostre otwarcie, wspaniałe, ale później... kwiat pomarańczy rozwija swoje szpony i chwyta moją głowę, dusząc, cisnąc skronie i powodując taki ból głowy, że przez kilka godzin po aplikacji czuję się, jakby mnie ktoś w głowę uderzył. Aż wreszcie kwiat pomarańczy odpuszcza, zapach wchodzi w bazę, robi się delikatnie drzewny, kremowy, choć nadal z zaznaczonym kwiatem pomarańczy. Na mojej skórze fenomenalnie trwały, wytrzymuje spokojnie powyżej 14h. Z ogromnym żalem przyjmuję takie rozwinięcie L'eau de sens na mojej skórze. Ogromnie chciałabym, żeby było mniej drapieżne i duszące, bo początek i baza są piękne.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo...

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex