Teraz jest 21 października 2019, 10:39 - Pn

• Reklama

Parfums de Marly - Layton

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Parfums de Marly - Layton (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
7%
3 - Przeciętny
5
19%
4 - Dobry
5
19%
5 - Bardzo dobry
11
41%
6 - Genialny
4
15%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

Vova

Re: Parfums de Marly - Layton

Post14 kwietnia 2019, 19:57 - N

Jedne z lepszych perfum z nutą wanilii jak dla mnie. Parametry mega, 10g czułem go na sobie, na koszuli jeszcze dłużej. Wyczuwam zielone jabłko, które trochę przygasza słodycz wanilii. Głowa od niego nie boli ;) Na zimę w sam raz. Jeśli ktoś lubi słodkie pachnidła to 100% polecam przetestować.
Ale jeżeli chodzi o PdM to chyba jednak wolę Heroda. ;)

dawit123

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 4

Post17 kwietnia 2019, 10:47 - Śr

Dzisiaj mam go czwarty raz na sobie. U mnie mocno wybija się cedr.
Zapach odbieram jako dość gęsty, zdecydowanie męski, słodki. Podoba sie paniom.
[S] DEKANTY, FLAKONY - MFK BR540, Nishane, PdM, Creed Aventus + inne

Kontakt ze mna w weekendy może być utrudniony.

Marcin-PL

Forumowicz

Post25 kwietnia 2019, 22:14 - Cz

Dużo osób wskazuje na podobieństwo do szarego Bossa - jest to podobieństwo na zasadzie klona czy raczej luźne skojarzenie :?:

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post26 kwietnia 2019, 16:11 - Pt

raczej bardzo luźnie skojarzenie :D

patoja

Forumowicz

Post10 maja 2019, 10:38 - Pt

Pozycja na pewno godna uwagi, ale czy warta zakupu w tej cenie? Nie do końca jestem przekonana

gilbert

Perfumaniak

Post25 maja 2019, 18:43 - So

Zgadzam się z opiniami powyżej, zapach ładny, przyjemny, natomiast nie ma w nim nic przykuwającego uwagę, ot, taki przeciętniak. Słodycz, przełamana odrobiną świeżości.

Marcin-PL

Forumowicz

Post27 maja 2019, 20:29 - Pn

Zakupilem w ciemno i jestem w fazie testow:) Nie mam jeszcze wyrobionego swojego zdania o nim, zaledwie pierwsze spostrzezenia - pachnie dosc intensywnie i dlugo, czuc dobra jakosc, w klimacie szarego Bossa, ale to ewidentnie polka wyzej;) Raczej na wieczor lub chlodniejsze dni, nosi sie calkiem przyjemnie :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 sierpnia 2019, 15:24 - Cz

Jestem rozdarty :P
Z jednej strony zapach jest... śliczny. Ale z drugiej strony, jakby mi ktoś powiedział, że jestem śliczny to nie wiem czy to byłby komplement, jaki chciałbym usłyszeć.
Tak jest z Layton. Ma wszystko co trzeba kompozycji, która ma za zadnie zbierać komplementy ale jednocześnie nie ma w sobie nic charakterystycznego, zapadającego w pamięć, nic kontrowersyjnego, nic intrygującego. Gdyby był wypuszczony przez maintreamową markę to myśle, że byłby hitem! Ale wtedy i cena powinna być maintreamowa. Taka udawana nisza. Nie mam pojęcia jak go mam ocenić.

Na drugiej ręce mam Issey Intense za 70 zł i muszę powiedzieć, że jest on ciekawszy niż Layton za 500 zł...
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Ruben

Aktywny forumowicz

Post23 sierpnia 2019, 09:20 - Pt

A przed chwilą w wątku rozbiórkowym napisałeś, że jest super. A powyżej, że już Issey Intense za 70zł jest ciekawszy od Laytona za 500zł i że w ogóle ten Layton nie ma w sobie nic intrygującego, czyli nuda. Mariusz, to jak jest w końcu z Tobą? :lol:

P.s. I to się nazywa szybka odpowiedź ;)
Ostatnio edytowano 23 sierpnia 2019, 09:23 - Pt przez Ruben, łącznie edytowano 1 raz

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 sierpnia 2019, 09:21 - Pt

Dzisiaj mam go drugi raz na sobie i dochodzę do wniosku, że jest super.
Pomimo tego, że jest zwyczajnie bardzo przyjemny, dochodzę do wniosku, że takie zapachy też mogą być super :P
Nie jest odkrywczy, nie jest niczym nowym, ale jest niesamowicie przyjemny i moim zdaniem ma ogromny potencjał na rasowego panty droppera!
Jest to kompozycja, moim zdaniem, która nie może się nie podobać!
Foliowy Ranger

eduardo

Aktywny forumowicz

Post23 sierpnia 2019, 09:57 - Pt

Mam podobne zdanie. Już od testu nadgarstkowego, który zrobiłem stacjonarnie w Notino.
Zapach jest po prostu fajny. Pytanie czy na tyle, aby wydać takie pieniądze. Jeszcze się zastanawiam.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 sierpnia 2019, 09:59 - Pt

To tak, jakby YSL La Nuit kosztował 4-5 zł/ml...
Zapach genialny... ale troszkę drogo.
Chociaż miałem w swoim życiu etap, kiedy bym dał 400 zł za setkę YSL La Nuit vintage...
Także zależy kto, co lubi.
Foliowy Ranger

koniu12

Post26 sierpnia 2019, 14:19 - Pn

Cześć,
pytanie z innej beczki. Czy w Laytonie 75ml też jest książeczka tak jak w 125ml? Zamówiłem ze znanej perfumerii, w środku nie ma książeczki, karton wokół korka powiedziałbym, mocno wygnieciony, wokół atomizera lekko błyszczący ślad z kleju, dziwne. Może ktoś zwrócił uwagę na takie szczegóły? :(

kidof1989

Post08 września 2019, 21:18 - N

Testowałem wszystkie PDM jakie mieli w Notino i dochodzę do wniosku że nie jestem fanem marki. Większość to jedna wielka słodycz ale nie przyjemna a męcząca.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post09 września 2019, 08:05 - Pn

Ponosiłem bohatera wątku przez weekend i utwierdzam się w przekonaniu jakie mam od pierwszych chwil testowania tego zapachu.
Zapach jest super, i kompozycja jest bardzo fajna, i parametry w pełni satysfakcjonujące ale moim skromnym zdaniem nie jest wart tych 5 zł/ml. Nie mówiąc o droższej cenie zakupu.
Fajnie jest go mieć, ale nie pożądam koniecznie flakonu na półce. Zadowolę się dekantem.
Odniosłem wrażenie, że Layton ma w sobie coś z Le Male JPG.
Penetruje podobne rewiry zapachowe.
Foliowy Ranger

kowaxlll

Post13 września 2019, 22:15 - Pt

Jedne z najlepszych perfum jakie wąchałem i jakie dały mi masę komplementów! Zarejestrowałem się na tej stronie żeby trochę wywindować ten zapach bo jak czytam te komentarze to ... Po pierwsze nie słuchajcie tych... snobów eufemistycznie rzecz ujmując, mówiących że jest to przeciętny bądź prosty zapach. Ja wiem że dla nich to kur...cze musi przez pierwsze 10 testów zapach pachnięć za mocno nie koniecznie dobrze i musi być WYZWANIEM żeby jak się przekonają w końcu do niego i zaczną go ''doceniać'' móc mówić o niesamowitej kompozycji ale kogo to obchodzi?

A jak pachnie? CUDOWNIE! Jednym słowem. Jak dacie komukolwiek na test na rękę od razu wam powie że kojarzy się to z na pewno bardzo drogimi perfumami- zaręczam, sam jak kupiłem próbkę to pytałem się może z 15 znajomych ( bo nie ukrywam że mi też się niebotycznie spodobał ale wiem że często nie ma to przełożenia na otoczenie) bo w odróżnieniu od chyba niektórych tutaj chcę żeby perfumy były dla mnie ładne i dla otoczenia i mam koleżanki na uczelni które zawsze pytam o zdanie jak coś testuję.

Parametry ''niszowe'' to znaczy bardzo dobre ;) Tutaj polecam nie sugerować się tak bardzo własnymi odczuciami że np. nie czujesz zapachu po paru godzinach: ja np. mam przyjaciela który tez jest fragrance freakiem i perfumy testujemy na sobie. Po prostu psikne go 3 razy i potem go wącham co jakiś czas xD to jest game changer jeżeli chodzi o sprawdzanie parametrów. No ale podsumowując parametry na pewno bardzo zadowalające.

Jeżeli chodzi o komplementy jest ich dużo :) chociarz byłby u mnie na 3/4 miejscu mimo wszystko za: bleu de chanel, sauvagem, perry ellis 360 m (serio). Ale za to jest top 1/2 jeżeli chodzi o jakość komplementów. Bo jak już są to są typu '' niebiańsko pachniesz'' ''wow co to za perfumy nigdy w życiu czegoś takiego nie wąchałam''. Raz byłem w sklepie i mnie bardzo atrkacyjna pani po 30 zaczepiła i mówiła że najlepsze perfumy jakie kiedykolwiek na kimkolwiek wąchała.

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 października 2019, 20:27 - Pt

Ten zapach jest narkotyczny i bardzo erotyczny.
Słodkość vaginy i świeżość jabłkowych świeczek wokół....polecam :!:
Po dwóch psikach z dekantu bardzo dobra projekcja przez pierwsze kilka godzin.
Zapach będę testować dalej, ale zapowiada się wyśmienicie.
Myślę, że te perfumy świetnie się sprawdzą na igraszki damsko-męskie.

teo

Post04 października 2019, 23:27 - Pt

Niestety dorzucę łyżkę dziegciu, ale na moją opinię może mieć wpływ to, że przed testami trochę się naczytałem peanów pochwalnych na temat tego zapachu.

Wg mnie zapach jest po prostu dobry w kierunku przeciętnego. Dla mnie kompozycja jest bezpieczna, zachowawcza, Tylko tyle i aż tyle.

Nie chcę mu za dużo ujmować, ale "gdzieś, kiedyś" czytałem, że to taka lekko niszowa wersja Bossa Bottled i muszę się z tym zgodzić, choć niewątpliwie jest to pewien "skrót myślowy".

Dla mnie to jest zapach z poziomu bardzo dobrych zapachów selektywnych. Niestety w tej cenie spodziewałem się dużo lepszej jakości składników i po prostu ciekawszej kompozycji i nie jest to zarzut do całej marki PdM, bo inne ich zapachy (Herod, Galloway, damska Delina), moim skromnym zdaniem, trzymają lepszy poziom.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy unisex