Teraz jest 19 lipca 2019, 06:42 - Pt

• Reklama

Miller et Bertaux - Study # 23 / Newsletter

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Miller et Bertaux - Study #23 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Miller et Bertaux - Study # 23 / Newsletter

Post12 marca 2017, 15:46 - N

Obrazek

Study # 23 / Newsletter - Miller et Bertaux
Premiera; 2016
Twórca; b.d.
Rodzina; orientalno-drzewna

Nuty ( za stroną marki );
mistyczne kadzidło +++ girlandy / liście paczuli, naszyjniki z żółtych kwiatów, przydymione drewno cedru, drzewo sandałowe

Study # 23 / Newsletter to z całą pewnością jedna z najbardziej niesłusznie pominiętych niszowych premier ubiegłego roku. Zapach ten przeszedł praktycznie bez echa. Niewykluczone, że bierze się to z faktu, iż generalnie francuska marka nie jest jakoś szczególnie popularna, co może dziwić w kontekście jej naprawdę niezłej oferty. Tymczasem Study # 23 / Newsletter to pachnidło ze wszech miar zasługujące nawet nie tyle na wzmiankę, co na rzetelne testy, ponieważ do silnie reprezentowanej kategorii zapachów kadzidlanych, wnosi powiew świeżości, a nawet wyróżnia się pewnym elementem zaskoczenia. Study # 23 / Newsletter reprezentuje nurt kadzideł zimnych, ale w odróżnieniu od kanonicznych pozycji tego typu w rodzaju Avignon, pozbawione jest niemal zupełnie konotacji sakralnych. Zapach wzbija się wysoko w przestrzeń niesiony aldehydowymi podmuchem. Od razu wiadomo, że mamy do czynienia z olibanowcem, ale w konstrukcję zapachu wpleciono frapujący ślad spalenizny. Wraz z upływem czasu coraz bardziej do głosu dochodzi paczula, dodatkowo wzmacniając chłodny charakter zapachu. Jeśli są tam jakieś " naszyjniki z żółtych kwiatów ", to raczej mocno zamaskowane. Zdecydowanie bardziej skłaniałbym się ku tezie, że gdzieś na granicy percepcji - ale mimo wszystko - bezdyskusyjnie obecna, majaczy nuta mogąca kojarzyć się z koprem. Ten subtelny aromat jest jednak szczelnie wkomponowany w całość i nie spycha zapachu w działkowo-warzywne terytoria, bowiem Study # 23 / Newsletter całościowo ewokuje klimat zupełnie odmienny. Jest w nim pewna doza abstrakcji, czegoś niezwykłego, a także nie tak mała dawka psychodelii. W bazie zapach ociepla się nieco i przypomina trochę ( prawdopodobnie za sprawą podobnie ujętej paczuli ) roślinne kadzidło w typie Baudelaire'a, a generalnie jest - przynajmniej w moim odczuciu - pozycją klimatycznie pokrewną z takimi zapachami jak np. M/Mink lub Andy Warhol Silver Factory. Nie jest więc Study # 23 / Newsletter pachnidłem łatwym, lekkim i przyjemnym, ale trudno także określić go mianem totalnego olfaktorycznego eksperymentu, lub nienoszalnego dziwadła. Trwałość jest więcej aniżeli dobra, bo wynosi 8-9 godzin, z początkowo wyśmienitą projekcją, stopniowo zmniejszającą się do dobrej, ale nienachalnej emanacji.
Moja ocena; zasłużone "5".

Obrazek

Stracone dusze Julie Fletcher
Ostatnio edytowano 22 kwietnia 2019, 18:00 - Pn przez Cookie13, łącznie edytowano 20 razy

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Miller et Bertaux - Study # 23 / Newsletter

Post12 marca 2017, 22:51 - N

Potwierdzam, fajne kadzidło w ujęciu nie sakralnym, a bardziej świątynno-mineralnym. Wyróżnia się na tle innych kadzidlaków. Dobra kompozycja, która ewoluuje w czasie i jest zmienna. Niestety za mną tylko mały test, ale na pewno wrócę do tego pachnidła.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 marca 2017, 23:10 - N

Zdecydowanie warto dać mu nawet kilka szans, bo rzeczywiście - tak jak zauważyłeś - ten zapach zmienia się w czasie ( a kadzidła bardzo często pozostają jakby jednowymiarowe ), co jest kolejnym jego atutem. Dla mnie to pachnidło jest miłym zaskoczeniem.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post13 marca 2017, 09:44 - Pn

Zaskoczenie to fakt. Ja wielbicielem kadzidlaków nie jestem, ale to mi się na prawdę spodobało. Ta mineralność robi fajny efekt. Polecam też kolejną nowość MeB New Study. Fajny cytrus z figą i kokosem. Dla Ciebie jako wielbiciela Limon Verde test obowiązkowy. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 marca 2017, 11:06 - Pn

Limon Verde lubię, ale żadnym wielkim wielbicielem nie jestem. A tego nowego New Study chętnie przetestuję, bo zdaje się, że mają dobrą passę.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post07 kwietnia 2017, 21:06 - Pt

Dzisiaj ponowiłem testy i utwierdzam się w tym, że trzeba je dokładnie poznać, bo są mocno intrygujące. Dla mnie to ujęte w nowoczesnym stylu kadzidło. Nie jest łatwe, ale również nie jest dosłowne. Fajne pachnidło.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 kwietnia 2017, 21:24 - Pt

Z całą pewnością zapach jest bardzo intrygujący. Także dlatego, że nie jest kadzidlakiem typowym oraz dosłownym, ale wnosi do tej kategorii coś od siebie. Podtrzymuję wysoką ocenę.

P.S. Proszę o dołączenie ankiety.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post07 kwietnia 2017, 23:33 - Pt

Tak na marginesie odnośnie flakonu, chyba przyznacie że wygląda nieco medycznie - te napisy i kształt fiolki z morfiną.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post08 kwietnia 2017, 10:03 - So

W niszy jeszcze kilka innych marek hołduje takiej estetyce. Na przykład;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post08 kwietnia 2017, 12:11 - So

Fakt, że stylistyka flakonów jest podobna i u innych marek, ale opakowanie jest inne. Ręcznie pakowane, z pomysłem. Jak to ujęła Pani z Galilu, żadna inna marka w ich ofercie, tak ładnego opakowania nie posiada. Każdemu zapachowi jest poświęcona jakaś historia i całość ma się z tym motywem kojarzyć. Po testach wszystkich dostępnych zapachów w gdańskim oddziale G. mogę śmiało powiedzieć, że MeB to bardzo dobra marka. Mają swój styl, a cała otoczka jest dopracowana. Zapachy nie są łatwe, ale też nie są to jakieś freaki, których nie da się używać.
Załączniki
boxnox-miller-et-bertaux-01.jpg
boxnox-miller-et-bertaux-01.jpg (67.24 KiB) Przeglądane 6438 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 kwietnia 2017, 10:17 - Śr

Mnie się taka ascetyczna stylistyka flakonów generalnie podoba. Grunt, żeby to było dokładnie wykonane ( żeby nie sprawiało wrażenia jakiejś totalnej taniości ), a z tego co pamiętam, to w przypadku Miller et Bartaux jest.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2017, 20:20 - Śr

Potwierdzam, jakość i dbanie o szczegóły to atrybuty tej marki. Flakoniki ładne, dobrze leżą w dłoni, atomizer działa fajnie, ogólnie duży plus.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 kwietnia 2017, 20:58 - So

Przetestowałem i ja, i w pełni podpisuję się pod zachwytami powyżej. Study #23 rzeczywiście wnosi coś nowego do wydawałoby się wyeksploatowanego gatunku perfum kadzidlanych. Przeszło mi przez myśl, że można go roboczo zaliczyć do podgatunku kadzidlaków polnych. tudzież ogrodowych. :) Na mojej skórze mocno daje znać o sobie nieśmiertelnik (który w perfumach bardzo lubię, więc to dla mnie kolejny plus) i o dziwo świetnie komponuje się tu z kadzidłem. Do tego dochodzi odrobina kopru, aldehydy i stąd chyba skojarzenia z wylegiwaniem się wiosną na trawie w ogrodzie.
Study #23/Newsletter to naprawdę świetna pozycja. Jeśli do jesieni nie znajdę nic ciekawszego (a może być ciężko), to poważnie pomyślę nad całą flaszkę. Próbkę skończyłem i już zaczynam tęsknić. ;)
ocena: 5+/6

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post02 lipca 2017, 14:44 - N

Nosząc te perfumy przenosimy się w miejsce, w którym ktoś właśnie położył na węgle kadzidło i suszone kwiaty. Wszystko rozbrzmiewa intensywnie i co jakiś czas bucha do nas nowa chmurka kadzidła. Nie jest to krzykliwy zapach, ale jednak wyczuwalny. Czuć słodkie, mineralne i drzewne tony. Możemy zamknąć oczy, zrelaksować się i napawać się tym aromatem. Tak widzę tą kompozycję. Jedyne co mnie zaskoczyło, to to, że zapach dosyć szybko zgasł, ale może taki był zamysł twórcy, by pokazać, że kadzidło się już wypaliło i dogasło? Nie jest to moja kompozycja, ale naprawdę ją doceniam, bo są to dobrze wykonane perfumy.

Ode mnie zasłużone 5.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 lipca 2017, 17:13 - N

wahoo napisał(a):Study #23 / Newsletter to naprawdę świetna pozycja. Jeśli do jesieni nie znajdę nic ciekawszego (a może być ciężko), to poważnie pomyślę nad całą flaszkę. Próbkę skończyłem i już zaczynam tęsknić. ;)
ocena: 5+/6

O ciekawszego kadzidlaka rzeczywiście może być ciężko. W tej kategorii to cholernie mocny strzał.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 lipca 2017, 22:02 - N

Jest miękko-chłodny. Świetlisty, ale spod nocnego nieba.

A smakuję tego z;

Obrazek

kyloe

Post18 października 2017, 18:41 - Śr

Bardzo dobry zapach i niekonwencjonalny, można zaryzykować stwierdzenie że awangardowy. Lightowy, minimalistyczny kadzidlak który dał mi na jesień trochę olfaktorycznego oddechu od oudowo zwierzakowych klimatów, którym sprzyja obecna pora roku,

Stonowane kadzidło i aldehydy pompują Newslettera i tworzą coś na kształt przestrzennej struktury. Poza tym on jest dla mnie trochę drzewno - przyprawowy w odbiorze, do tego ma wyraźnie wyczuwalny gourmandowy vibe, pewnie za sprawą fenkułu, którego trochę się obawiałem w tej kompozycji ale niepotrzebnie bo tutaj wszystko jest idealnie wyważone. Mam wrażenie, że za sprawą paczuli ta gourmandowa słodycz nie wychodzi na pierwszy plan, a nieśmiertelnika, który ma skłonność do dominowania większości kompozycji w których się znajduje, też jest dokładnie tyle ile być powinno. Dawno nie obcowałem z tak kunsztownie poskładanymi perfumami :D Podejrzewam, że rozbiórkowy dekant szybko się skończy ;)
Ostatnio edytowano 18 października 2017, 20:24 - Śr przez kyloe, łącznie edytowano 1 raz

rabarbary

Super Perfumaniak

Post18 października 2017, 19:27 - Śr

Piękny, ale na mojej skórze dość mocno się wysładza, co nie bardzo mi pasuje w kadzilaku.
Testowałam też na koledze z pracy, na nim, tak jak pisze kyloe, słodycz jest grzecznie drugoplanowa.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 grudnia 2018, 21:02 - Wt

Oficjalny, bardziej precyzyjnie rozpisany skład;

Nuty głowy: aldehydy, koper
Nuty serca: wędzone drewno, kocanka
Nuty bazy: mech, paczula, cedr, kadzidło, drzewo sandałowe

Jest i koper :) .

Szkoda, że tak cicho o tym zapachu.

wahoo

Post12 grudnia 2018, 15:17 - Śr

Jest i koper i wiele inszego dobra. :)
Newsletter zdecydowanie zasługuje na szerszą rozpoznawalność na forum. Perfumy MeB pojawiły się w T&B, może dzięki temu więcej osób pochyli nad nimi nos...

O Newsletterze pisał ostatnio fqjcior w swoich krótkich recenzjach: https://www.facebook.com/perfumowyblog/photos/a.172804522771563/2139117632806899/?type=3&theater
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex