Teraz jest 19 lipca 2019, 04:48 - Pt

• Reklama

Olibere Parfums - Balinesque

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olibere Parfums - Balinesque (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 lutego 2017, 15:54 - Śr

rok wydania: 2015
twórca: Bertrand Duchaufour
n.g.: bambus, imbir, kardamon, kmin i cynamon,
n.s.: woda morska, jaśmin wielkolistny, orchidea, róża i geranium,
n.b.: heliotrop, piżmo, mirra, drzewo sandałowe i wetyweria.

Obrazek

Olibere Parfums to nowa marka, która zadebiutowała pięcioma zapachami na targach Esxence w 2015 roku. Założycielka Olibere Parfums, Marjorie Olibere, do stworzenia tych perfum zatrudniła nie byle kogo, bo Bertranda Duchaufoura oraz Amelie Bourgeois (tworzyła m.in. dla: Mendittorosa, Room 1015, czy Jovoy Les Jeux sont Faits).

Balinesque jest perfumowym "wspomnieniem" podróży Marjorie na wyspę Bali. Perfumy otwierają się intensywnie zielonym zapachem bambusa, do którego po chwili dołącza imbir i spora doza kardamonu (budząc, przez swoją intensywność, lekkie skojarzenia z La Nuit de l'Homme). Do tej trójki szybko dołączają kwiaty. W Balinesque pachną słodko i jak dla mnie owocowo. I choć żadnych owoców w oficjalnym składzie nie ma, to w tej fazie zapach przypomina mi słodko-owocowy koktajl podobny np. do Still life in Rio. Po 2-3 godzinach pachnidło to przechodzi kolejną metamorfozę, do tego koktajlu dołącza mirra dodając od siebie jeszcze trochę żywicznego ciepła i słodyczy.
Nie dane mi było zwiedzić Bali, ale potrafię sobie wyobrazić, że tak właśnie pachnie ogród na rajskiej wyspie.
Duchaufour stworzył kolejne małe dzieło, bardzo zręcznie utkane z wielu nut, które układają się w niesamowicie przyjemny, słodki i ciepły zapach. Jeden z tych, które po prostu nie mogę się nie podobać, niezależnie od czyichś perfumowych preferencji.
Drobnym zgrzytem są parametry - Balinesque dość szybko ewoluują w kierunku bazy i osiadają blisko skóry. Z drugiej strony, po 8h od aplikacji nadal są wyczuwalne. Jest szansa, że w cieplejsze dni będą się lepiej sprawowały.
ocena: 5/6

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Olibere Parfums - Balinesque

Post16 marca 2017, 14:21 - Cz

Balinesque to bardzo przyjemny zapach przywodzący skojarzenia z egzotycznymi wyprawami. Czy akurat na wyspę Bali, tego niestety nie mogę stwierdzić z tego prostego powodu, że nie było dane mi odwiedzić tego ponoć bajecznego miejsca. Niemniej jednak jestem w stanie uwierzyć na słowo, że inspiracje z dużą dozą dosłowności zostały przemycone do samego pachnidła. Otwarcie Balinesque emanuje zielenią przykrywającą słodkie nuty kwiatowo-owocowe. Owa słodycz staje się coraz bardziej ekspansywna i rzeczywiście pomimo braku w deklarowanym składzie ingrediencji owocowego pochodzenia, nie można oprzeć się wrażeniu, że owoce stanowią istotny - obok egzotycznych kwiatów - element tej olfaktorycznej układanki. W bazie Balinesque robi się bardziej żywiczny, ale oczywiście zachowuje swój niemal upojny charakter. Zapach jest radosny, pozytywny, słoneczny. Jednym słowem; bardzo wakacyjny. Odbieram go jako uniseks z przechyłem na damską stronę. Trwałość Balinesque na mojej skórze wyniosła ponad 8 godzin z dobrą projekcją.
Moja ocena; mocne "4".

andelenebesti

Forumowicz

Post16 marca 2017, 17:32 - Cz

Który polski sklep ma próbkę tego zapachu?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 marca 2017, 17:37 - Cz

Póki co żaden ( próbki zakupione zostały na stronie producenta ).

pablos

Forumowicz

Post02 lipca 2017, 10:32 - N

Zapach niewątpliwie bardzo ładny, kwiatowy. Niemniej jednak ja nie umiem odnaleźć się w tym zapachu i osobiście uważam że lepiej pasowałby płci pięknej :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex