Teraz jest 14 października 2019, 09:51 - Pn

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
3
11%
3 - Przeciętny
4
15%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
7
26%
6 - Genialny
13
48%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Re: Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540

Post07 lutego 2019, 19:17 - Cz

maciejb1986 napisał(a):p.s kojarzy mi się z zimną, wyrachowaną Panią dygnitarz. Taką totalną kosą, bezkompromisową i brutalną kobietą u władzy, która jest doskonale świadoma, że nie ma przeszkód do osiągnięcia własnych celów. W skrócie pasuje mi do złej, dystyngowanej osoby u władzy.

O to to! Mam przed oczami taką kobietę! Wysoka, szczupłą, ubrana w dopasowaną ołówkową spódnicę, białą koszulę, szpilki, paznokcie i usta czerwone, nienaganna fryzura. No i ten chłodny wzrok. I wszystko bierze jak chce i kiedy chce.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

dawit123

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 4

Post14 lutego 2019, 15:01 - Cz

Gdybym się nie zasugerował którymś z postów że BR540 pachnie trochę "medycznie" to bym tak nie twierdził. Jednak muszę przyznać że coś w tym jest czuć skojarzenia ze sterylną salą medyczną - czy to źle czy dobrze - nie wiem.
Na pewno zapach niecodzienny - słodki, transparentny, w którym wyraźnie czuje szafran.
Zaraz po powąchaniu przychodzi mi na myśl "rozdeptana czerwona landrynka".

Zapach oceniam bardzo wysoko jednak używam go bardzo rzadko oraz na specjalne okazje. Moim zdaniem uniseks z ukłonem w damską stronę.
[S] DEKANTY, FLAKONY - MFK BR540, Nishane, PdM, Creed Aventus + inne

Kontakt ze mna w weekendy może być utrudniony.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post16 kwietnia 2019, 07:04 - Wt

Bardzo czuję w tych perfumach sznyt Francis'a Kurkdjian'a.

Ten zapach to kobieta w bordowym, atłasowym szlafroku świeżo po kąpieli w mieszance żywiczno-szafranowej z dodatkiem płatków kwiatów. Kilogram takiej mieszanki to tysiące złotych. Kobieta jest zamożna i lubi o siebie dbać.

Na mnie Baccarat otwiera się metalicznie - pomyślałem - opiłki żelaza jak nic. Wkrótce dołączają żywice, szafran i płatki kwiatów. Ja bym tu dodał jeszcze sandałowiec, bo sam zapach w mojej opinii jest drzewny.

Na pewno bogaty i orientalny na swój sposób. Czuję analogię (nie podobieństwo, ale właśnie analogię) do Fleur du Male tego samego autora, który to Fleur du Male jest kwiatowy, ale kwiatowy zupełnie w inny sposób i w ciemno powiedziałbym też, że ten kto zrobił oba APOM maczał w tych perfumach palce.

Doceniam kunszt, ale męczyłby mnie na pewno na dłuższą metę. Chmurka na wierzch dloni i wieczorne medytacje - jak najbardziej tak! Do noszenia - oj nie, nie moja bajka. Moim zdaniem trzeba poznać.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

patoja

Forumowicz

Post22 czerwca 2019, 11:24 - So

Geniusz, balsam dla duszy i ciała :) Jedyne z czym mam delikatny problem to bardzo średnia projekcja i nie do końca zadowalająca trwałość, jednak nie na tyle, by wpłynęło to na ogólną ocenę. Zasłużone 6.

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2019, 12:00 - So

Patoja, parametry BR540 są wybitne - zarówno trwałość, jak i projekcja. Radzę, abyś zaaplikowała te perfumy komuś bliskiemu. U mnie, gdy żona sobie psiknie rano, ja doskonale z dużej odległości wyczuwam zapach wieczorem.

dawit123

Forumowicz

Post22 czerwca 2019, 12:07 - So

patoja napisał(a):Geniusz, balsam dla duszy i ciała :) Jedyne z czym mam delikatny problem to bardzo średnia projekcja i nie do końca zadowalająca trwałość, jednak nie na tyle, by wpłynęło to na ogólną ocenę. Zasłużone 6.

Mamy z gola odmienne doświadczenia.
Poza tym że się zgadzamy że to zapach na 6.

U mnie:
- projekcja w normie.
- ogon: gigant
- trwałość: całodobowa

Mam około 4 flakonów tego cudenka i trochę nowe wypusty się różnią od poprzedników (są bardziej nijakie) ale to mój nos albo podswiadomość płata mi figle że zapach został poddany reformulacji

Samuel

Post25 czerwca 2019, 07:01 - Wt

Dziwne to zaiste pachnidło. U mnie, na otwarciu faktycznie czuć nutkę jałowych bandarzy dopiero co wyjętych z opakowania plus lekka słodycz, ale nie kojarzy mi się ona z wata cukrowa, choć z drugiej strony nie jadałem jej w młodości zbyt wiele, wiec może dlatego. Zapach który bardziej czuja inni niż sam nosiciel. Faktycznie bardzo lubiany przez kobiety, tzn noszony przez kobiety i komplementowany przez inne koleżanki. W moim przekonaniu równie dobry na skórze męskiej. Trwałość i projekcja dobra, choć te oceniam bardziej według opinii innych i obwąchiwania garderoby, bo sam przestaje go dość szybko czuć na mojej skórze. Na te upały zapach ten jest błogosławieństwem. Czuć bardzo przyjemna chmurę a jednocześnie nie zabija się innych i samego siebie jakimiś oparami kadzidlanymi.
Raz jeszcze dzięki dawit123 za dekant tego wyjątkowego zapachu.
Ps. To jedyny zapach za który otrzymałem komplement od drugiego faceta ;)

pittipi

Forumowicz

Post12 sierpnia 2019, 18:44 - Pn

dawit123 napisał(a):Mam około 4 flakonów tego cudenka i trochę nowe wypusty się różnią od poprzedników (są bardziej nijakie) ale to mój nos albo podswiadomość płata mi figle że zapach został poddany reformulacji

Czy widzisz jakąś zmianę jeśli chodzi o parametry nowych wypustów? Na fragrze czytałem jakoby batch 2018 był słabszy od 2019, ale nie mam pojęcia, na ile to prawda.
Ostatnio testowałem w Q i parametry były fantastyczne, aczkolwiek nie wiem który rocznik, ale myślę że akualny, bo BR schodzi jak ciepłe bułeczki.
Posiada ktoś flakon 2018/2019 i się wypowie nt parametrów?

dawit123

Forumowicz

Post12 sierpnia 2019, 18:51 - Pn

Posiadam 2019 2018 i 2016.
2016 wydaje się jakby miał wiecej głębi i był minimalnie "ciemniejszy" może nawet bardziej czuć szafran.
Nowe wypusty są bardziej "jasne" i "kryształowe" oraz moim zdaniem bardziej syntetycznie wybrzmiewajace w porównaniu do 2016 ale są to różnice minimalne.
Parametry dalej świetne w każdym wypuscie z którym się spotkalem. To dalej ten sam zapach.

Lucjan

Moderator

Post12 sierpnia 2019, 19:01 - Pn

Chyba jedyny zapach Franciszka , który w miarę upływu czasu staje się męczący :roll:

dawit123

Forumowicz

Post12 sierpnia 2019, 19:06 - Pn

Może coś w tym jest, chociaż to nie jest zapach na co dzień jak dla mnie.
Bardziej mnie zmęczyły Oudy od niego.

Lucjan

Moderator

Post12 sierpnia 2019, 19:11 - Pn

Tu się nie zgodzę - oudy a poza głównym mam wszystkie , ewoluują i to inna liga niż BR , który jest monolityczny

pittipi

Forumowicz

Post12 sierpnia 2019, 19:34 - Pn

W jakim sensie inna liga?
BR to zupełnie inny rozdział w historii MFK. To ekstrawaganckie i futurystyczne dzieło, faktycznie monolityczne, ale to akurat na korzyść, gdyż otwarcie jest po prostu obłędne i dobrze, że potem niewiele się zmienia. Nie ma co ich porównywać z w miarę konwencjonalnymi zapachami.

Lucjan

Moderator

Post12 sierpnia 2019, 19:45 - Pn

pittipi napisał(a):BR to zupełnie inny rozdział w historii MFK. To ekstrawaganckie i futurystyczne dzieło

Dokładnie i takim powinno pozostać

pittipi

Forumowicz

Post12 sierpnia 2019, 20:16 - Pn

Tak na marginesie, mi się go nosi fantastycznie :D czuję się w nim niesamowicie komfortowo i męsko.
Aczkolwiek zapach nie na codzień, tylko lepsze okazje. Jest zbyt wyjątkowy do casualowego noszenia.

dawideksl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post14 sierpnia 2019, 23:19 - Śr

Ja również uwielbiam go nosić, o dziwo nigdy mnie nie zmęczył pomimo konkretnych parametrów. Wiele razy na mnie komplementowany, kilka razy nawet jako „bardzo męsko pachnący” :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 września 2019, 16:18 - Cz

Wooooo!
Co to jest?! WTF?!
Przecież to pachnie jak świeżo wysterylizowany gabinet stomatologiczny, wącham go ze skóry i czuję jakbym siedział na fotelu u dentysty, a ten psychol wierci mi dziurę w zębie, odłamki zębów latają po ścianach a ten co chwilę wciska mi w policzki nowe waciki, które mają dokładnie taki sam zapach i "smak". Weźcie to ode mnie jak najdalej!! :cry:
Zapachu nie oceniam bo moja ocena byłaby dla niego bardzo krzywdząca...
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Gdl

Forumowicz

Post05 września 2019, 16:21 - Cz

U mnie niestety to samo. Czuję "apteczny" zapach który zaburza dla mojego nosa całą kompozycję i nie podoba mi się to.

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 września 2019, 16:24 - Cz

Nie straszcie, bo jeszcze gotowym pomyśleć, że Francis zrobił reformę. :lol:
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex