Teraz jest 20 lipca 2019, 13:30 - So

• Reklama

Perris Monte Carlo - Bois d'Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Perris Monte Carlo - Bois d'Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
17%
3 - Przeciętny
2
33%
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
33%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Perris Monte Carlo - Bois d'Oud

Post05 lutego 2017, 22:05 - N

Bois d‘Oud marki Perris Monte Carlo to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn.
rok wydania: 2012r.
nos: ??
n.g.: bergamotka
n.s.: brzoskwinia, śliwka, jaśmin, róża, irys, kwiat pomarańczy i agar (oud)
n.b.: cedr, czarna dalbergia, paczula, wanilia, ambra, labdanum i piżmo.

Obrazek

Nie poświęciłem być może dostatecznie dużo czasu na testy Bois d'Oud, ale dominująca bądź wyróżniająca się nuta śliwki w perfumach, na mojej skórze, oznacza w zasadzie zawsze olfaktoryczną katastrofę. Ta z gruntu syntetyczna nuta (w paru źródłach już natknąłem się na informacje, że nuta śliwki to zawsze syntetyczny odpowiednik prawdziwego naturalnego aromatu, który uzyskać jest bardzo trudno) potrafi chyba zepsuć każdą kompozycję. Nie inaczej jest z Bois d'Oud, które, jako lekko słodki, kwiatowo-owocowy oudowiec, zapowiadał się nieźle, ale dla mnie jest nie do noszenia. Nawet trudno jest mi sprecyzować co tak naprawdę w tej nucie śliwki w kompozycji Bois d'Oud mnie odrzuca. Bardzo podobne odczucie miałem przy Armani Prive Ambre Eccentrico. Oba te zapachy, choć należące do różnych grup zapachowych to, chyba przez wspólny mianownik nieszczęsnej śliwki, są do siebie trochę podobne. Np.: w podobnym stopniu mi się niepodobają. 8-)
Wystawiam 3/6 z zastrzeżeniem, że na niską ocenę wpływa zdecydowanie mój subiektywny odbiór tych perfum. Bardzo możliwe, że w swojej krytycznej ocenie będę odosobniony.

ginez

Forumowicz

Re: Perris Monte Carlo - Bois d'Oud

Post05 lutego 2017, 23:14 - N

Mam i chcę się jak najszybciej pozbyć. Tak suchego zapachu jeszcze nie spotkałem. Jest dla mnie strasznie prostolinijny. Ale w tej swojej prostocie dla niektórych może być ciekawy. Ja niestety odpadam. Jest dla mnie zbyt odpychający. Jakbym jadł piasek.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post16 sierpnia 2017, 02:00 - Śr

Podczas tej ciepłej, sierpniowej nocy czuję tu wszystkie składniki jakie znam z tej listy.
Na zewnątrz to wykwintny, zwiewny i zmysłowy zapach. Początek jest przypalony czarnym drewnem po czym wychodzi różowy a później czysty, złoty kolor.
Myślałem że to 1 Milion ze śliwką w nim się zawarł.
Pod tym wszystkim jest to co odpowiada ze delikatność i subtelność zapachu: wanilia, brzoskwinia, ambra, kwiat pomarańczy, irys... Zupełnie nie mroczny ani dziwny perfumowy świat.
Dla nastolatki i dojrzałej kobiety. Heh pominąłem facetów?
To nie jest damski zapach, to coś innego. Słodko, miło, delikatna, miękka woń tak jak delikatna może być skóra u kobiet którą ukazuje w późniejszych fazach ten zapach.
Składniki pierwsza klasa, projekcja również. Szóstka dla moich zmysłów.

Torbaborba

Post30 października 2018, 18:48 - Wt

Zapach ładny, słodki (niczym wata cukrowa), pudrowo-irysowo-śliwkowo-dymny. Dzisiaj odebrałam przesyłkę i po drodze do domu spryskałam delikatnie nadgarstek. Cały ten czas zastanawiałam się ... . I Eureka...oto klon Delice M. Micallef !!!
I to odkrycie, niestety, bardziej niż przeogromna moc zapachu, doprowadziło mnie do migreny!;) WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post30 października 2018, 23:01 - Wt

Szkoda, że już nie mam. Dobrze wspominam. Jeden z pierwszych typowych orientów jaki poznałem poza Montale. Dobre na początek przygody z oudem.

Giergun

Forumowicz

Post16 maja 2019, 08:34 - Cz

Przypadkowo próbka wpadła mi w ręce. Cienkie to, przypomina boujois fever,ale tamte kosztują 15zł za setkę.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex