Teraz jest 19 lipca 2019, 05:06 - Pt

• Reklama

Unum - Lavs

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Unum - Lavs (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
10%
4 - Dobry
1
10%
5 - Bardzo dobry
2
20%
6 - Genialny
6
60%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Unum - Lavs

Post27 stycznia 2017, 18:11 - Pt

Czas na najbardziej rozchwytywany kadzidlany zapach na forum w ciągu ostatnich dni. Szok, że jeszcze nie dostał swojego wątku. No, ale skoro już jest założony, to możecie w spokoju oddać się wygłaszaniu peanów na jego cześć. :D

Lavs to orientalny ekstrakt dla kobiet i mężczyzn wydany w 2013 roku przez markę Unum. Tak prezentują się nuty:

Głowa: jaśmin, kardamon, czarny pieprz
Serce: elemi, kolendra, goździk, labdanum
Baza: opoponaks, drzewo różane, ambra, mech dębowy, tonka

Obrazek

Z racji tego, że jestem zauroczony i dopiero pierwszy raz używam, powstrzymam się od szczegółowej recenzji do czasu aż dobrze Lavs'a przetestuję. Za to polecę piękny wpis Fqjciora, w którym opisał ten i dwa pozostałe pachnidła Unum:
https://perfumowyblog.com/2016/01/10/un ... ia-perfum/

Poproszę Moderatora o dodanie ankiety. Zachęcam do dzielenia się wrażeniami.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post31 stycznia 2017, 23:52 - Wt

Pytanie do użytkowników e-bay'owych LAVS'ów - czy również wydaje Wam się, iż pachnidło to nie projektuje zbyt mocno? Dzisiaj nosiłem globalnie i po względnie niedługim czasie miałem wrażenie, że osiada blisko skóry i jest niespecjalnie skore do unoszenia się z niej...
Sama kompozycja jest moim zdaniem wyśmienita, niby takie proste, dosłowne kadzidło, ale jednak pięknie zniuansowane i złożone. Na poważną ocenę jeszcze za wcześnie, ale bardzo mi LAVS odpowiada :)

Machiavelli

Re: Unum - Lavs

Post01 lutego 2017, 05:57 - Śr

U mnie raczej projektuje dobrze (właściwie lepiej niż bym sobie przy takim zapachu życzył). Przez pierwsze 2-3 godziny nawet bardzo dobrze i podobno zostawia wyraźny ogon. Później rzeczywiście trochę osiada, ale przy ruchu sam (jako noszący) go czuje i otoczenie podobno też. Aplikowałem cztery psiknięcia, ale ten atomizer sporo podaje.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Skarbowy

Post01 lutego 2017, 12:47 - Śr

To nie na mój zmysł powonienia :lol: . Dla mnie jest to kompletnie nienoszalne. Nie mogę odmówić trwałości ale kompozycja dla mnie jest zbyt trudna w odbiorze. Testowe sniffy z nadgarstka spowodowały jakby Torquemada złapał mnie za gardło i nalewał tam jakiegoś płynu abym w bólu drapania a potem suchości wyznał swe grzechy przed wielkim inkwizytorem. :lol:

kyloe

Post06 lutego 2017, 18:26 - Pn

Mnie Lavs też nie powalił :( Oczekiwania miałem dość spore, rzeczywistość brutalnie je zweryfikowała :lol: Lavs pachnie na mnie jak kadzidło zasypane pieprzem i goździkami z chemiczno - syntetycznym posmakiem. Nie chodzi o to, że jest to jakiś szczególnie trudny w odbiorze zapach, po prostu nie trafia kompletnie w mój gust. Jest monotematyczny, zdominowany przez tę goździkową nutę, która od początku do końca przytłacza całą resztę. Miało być elemi, labdanum, opoponax - mistyczne, naturalne i pięknie zmiksowane - ja niestety czuję głównie metaliczne kadzidło roztańczone na syntetycznych aromamolekułach i goździki :?

Machiavelli

Post15 lutego 2017, 18:14 - Śr

Jestem gotowy by napisać coś więcej o Lavsie.

Otwarcie ma dla mnie ziołowy, szorstki charakter. Wyczuwam wyraźny pieprz oraz coś przypominającego szałwię. Jest ta ziołowa, "szorstka" woń wyczuwalna dość krótko.
Szybko kompozycję dominuje elemi i labdanum. Czuć też goździka, który ładnie dopełnia elemi. Nadaje metaliczno-kwaśnego charakteru, który mi kojarzy się z... rozgrzanymi bateriami alkalicznymi.
I przez pierwsze 2-3 godziny tak właśnie odbieram Lavsa - przyprawowo-metaliczne baterie, które w jakiś, do końca niezrozumiały dla mnie sposób, kojarzą się z kadzidłem, mimo, że do bazy nic kadzidlanego nie czuję. :D Może to siła marketingu - zapach od papieskiego krawca, cała ta marketingowa bajka o duchowości, geometrii i kosmosie, którą dodają w dołączonej do flakonu "broszurze".
W bazie już za to kadzidło czuję, wciąż jest ono kwaśne i zdominowane przez elemi i czystek, natomiast akcent sakralny jest wyraźny... jeśli można doszukać się opoponaksu to raczej palonego niż świeżego. W późnym sercu i bazie Lavs bardzo przypomina mi Montale Full Incense, jednak z ostrym cedrem zamienionym na kwaśny goździk. Niemniej, samo kadzidło i udział elemi sprawia, że traktuję je jako bliźniacze zapachy. Oba mają również oleisty, bezkompromisowy i w gruncie rzeczy bardzo prosty charakter.
Lavs jest dla mnie nieco bardziej elegancki, nie ma cedrowej ostrości. Daleko mu natomiast do Avignon czy Cardinala, które pachną zdecydowanie chłodniej i wynioślej.

Czy w gruncie rzeczy Lavs jest zapachem sakralnym? Mi ciężko to ocenić, bo znam całą jego otoczkę, natomiast wszystkie osoby (łącznie 5 wyraziło swoje zdanie), które go ode mnie wyczuły, jednomyślnie niemalże interpretowały go jako kadzidlany i bardzo kościelny.

Mi, jako miłośnikowi balsamicznych klimatów będzie się Lavsa nosiło bardzo dobrze, natomiast ze względu na swoją specyficzność i dość dobre parametry mam świadomość, że muszę go rozsądnie używać. Nie polecam natomiast nikomu kupować w ciemno.

Waham się między 4, a 5, ale ostatecznie dałem 5, bo jednak odbieram go lepiej niż Montalaka.

koneser11

Forumowicz

Post31 stycznia 2018, 10:43 - Śr

Chciałem Was zapytać o starą, przedreformulacyjną wersję UNUM LAVS. Czym różni się stara wersja od nowej - obecnie sprzedawanej. Chodzi mi o kompozycję zapachu, trwałość, moc, silage itp. i tak ogólnie parę słów porównania. Ponieważ w czeluściach internetu znaleźć można jeszcze starą wersję, to czy warto się na nią pokusić czy lepiej kupić nową? Dziękuję za pomoc.

Dla mnie jest to 6 w kategorii "kadzidlaków", choć przyznam się, że do zapachu podchodziłem kilkakrotnie :D

tornado

Aktywny forumowicz

Post18 stycznia 2019, 23:07 - Pt

Dla mnie to absolutnie jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy z kadzidlaków. Niby linearny, ale jednak zniuansowany. Szalenie naturalny w rozumieniu realizacji tematu kadzidła frankońskiego (skąd inąd udany Montale Full Insense brzmi przy nim sztucznie i syntetycznie). Świetna jakość i trwałość, czego niestety - po testach globalnych - nie mogę powiedzieć o Cardinal od Healey'a.
Jeśli ktoś szuka czystego, niczym nie zmąconego zapachu żywicy drzewa kadzidlanego, przez naszą kulturę często definiowaną jako zapach kościelny to LAVS jest "strzałem w dziesiątkę".

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex