Teraz jest 15 grudnia 2018, 22:37 - So

• Reklama

Zoologist - Civet

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Zoologist - Civet (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
50%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

Zoologist - Civet

Post25 stycznia 2017, 21:22 - Śr

Obrazek
Twórca kompozycji: Shelley Waddington
Nuty głowy: bergamotka, czarny pieprz, przyprawy, estragon, cytryna, pomarańcza
Nuty serca: goździk, plumeria, heliotrop, hiacynt, kwiat lipy, tuberoza, ylang-ylang
nuty bazy: balsam kanadyjski, cywet, kawa, kadzidło, labdanum, piżmo, mech dębowy, Żywice, rosyjska skóra, wanilia, wetyweria i nuty drzewne

Na chwilę obecną po jednym teście globalnym, mogę powiedzieć o tym zapachu, że jest mało cywetu w cywecie. Na mnie bukiet ten układa się bardziej w kwiatowo-piżmową stronę i tak prawdę mówiąc nie mogę się doszukać tytułowego składnika. Całość kompozycji po oceniam na 4 i trzeba podkreślić, że zapach jest naprawdę udany, przyjemny i dobrze odbierany przez otoczenie. Obniżyłem ocenę ze względu, że spodziewałem się o wiele większego zwierza i postanowiłem, że wrócę do recenzji po paru kolejnych globalnych testach.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Zoologist - Civet

Post25 stycznia 2017, 22:27 - Śr

Tak na gorąco po pierwszych testach - otwarcie to mocny strzał z cytrusów i tuberozy :shock: Przez pierwsze 1 - 1,5 h tuberoza rządzi tą kompozycją, później nieco słabnie i na wierzch wychodzi podszyty skórą akord szyprowy w otoczeniu bukietu kwiatów. Ładnie, kolorowo, przyjemnie. Tytułowy składnik od samego początku jest umiejętnie usadowiony gdzieś w tle - niby nieobecny ale wyraźnie kreślący charakterystyczną aksamitno - kremową teksturę, na której opiera się cała kompozycja.
Civet jest zaskakująco nowoczesną wariacją na tematy szyprowe w klimacie modern vintage, podaną w bardzo umiejętny i wyszukany sposób. Kompozycja jest ciepła, przyjazna, bardzo noszalna. Parametry bardziej niż zadowalające ( trwałość kilkunastogodzinna ). Na razie nie oceniam, muszę go trochę ponosić

boogiewoogie

Forumowicz

Re: Zoologist - Civet

Post11 marca 2018, 16:18 - N

Lubię go, bardzo przyjemnie się nosi. Na pierwszy plan wychodzą nuty kwiatowe w świetnym połączeniu ze skórą. Jest tylko jeden zarzut - ciężko oprzeć się wrażeniu, że mało cywety w tym Civecie.
Mój stragan http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=21956&p=558651#p558651
m.in. Zoologist, Amouage, LM, HdP, Byredo...

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex