Teraz jest 14 lipca 2020, 17:24 - Wt

• Reklama

Penhaligon's - Alizarin

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Penhaligon's - Alizarin (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
1
33%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Penhaligon's - Alizarin

Post17 stycznia 2017, 21:37 - Wt

Alizarin to nowe, wydane w 2016 roku, perfumy Pehnaligon's.
Fragra błędnie skatalogowała je jako skórzane i damskie. Wg strony Penhaligon's (i w moim odczuciu) to oudowy unisex.
n.g.: narcyz i mandarynka;
n.s.: tuberoza, irys i mimoza;
n.b.: skóra, kadzidło, wetyweria i agar (oud).

Obrazek

Perfumy zainspirowane rzekomo alizaryną - czerwonym barwnikiem znanym już w starożytności i z powodzeniem stosowanym przez Egipcjan.
Alizarin otwiera się zapachem soczystej, świeżej i naturalnie pachnącej mandarynki, do której po chwili dołącza... no właśnie. Tu mam problem. Wg nut najprawdopodobniej duże ilości narcyza i mimozy. Wg mnie świeżo posiekana natka pietruszki. :) Alizarin pachnie w tym momencie intensywnie zielono, cytrusowo i lekko warzywnie. Dokładnie tak jakby tę natkę skąpać w świeżo wyciśniętym soku z cytrusów. Być może brzmi jak dziwne połączenie, ale zapewniam, że robi spore wrażenie i jest przynajmniej dla mnie czymś nowym, czymś czego wcześniej nie miałem okazji poznać. Z czasem ta zielono-cytrusowa kompozycja ustępuje miejsca lekko kwaśnemu oudowi (trochę w stylu charakterystycznym dla Mancery, ale nie aż tak nieprzyjemnie kwaśnym i aptecznym) z wetiwerowym tłem. Skóra i kadzidło, wbrew opiniom użytkowników angielskiej fragry (nie pierwszy to raz zresztą), grają moim zdaniem marginalną rolę.
Trwałość 8-10h, projekcja na etapie "warzywnym" duża, później już raczej dyskretna, ale zauważalna przez otoczenie.
Osobnego komentarza wymaga jeszcze cena - Alizarin to, obok linii "Portraits", najdroższe perfumy w ofercie Penhaligon's. Jednak 830zł to _zdecydowanie_ za wiele. Alizarinowi wystawiam 5tkę, bo bardzo przypadł mi do gustu, ale perfumeryjnie to nie jest bynajmniej ta sama półka co Amouage, powinien więc kosztować odpowiednio mniej.

he1885

Aktywny forumowicz

Re: Penhaligon's - Alizarin

Post18 stycznia 2017, 16:32 - Śr

Nie do końca w temacie, ale dodajesz sporo perfum do bazy więc, żebyś nie czuł się "samotny" coś skrobnę.
Za dużo jest wątków bez odpowiedzi. Niniejszym chciałbym uhonorować wszystkich takich autorów tym postem.

Mam wrażenie, że fragrantica często podaje błędne informacje w stosunku do perfum Penhaligon's. Możliwe, że oni sami nie wiedzą. :lol: Lub nie przywiązują do tego wagi.

Np. dodane przez Ciebie ostatnio Endymion Concentré są klasyfikowane jako unisex (wg F.), a perfumy były prezentowane przez Penhaligon's razem z Luną jako duet. Biorąc pod uwagę, że nazwy nawiązują do mitologii (Endymion - grecka, Luna - rzymska, czyli grecka 2.0) koncepcja wskazuje, że Endymion jest dla mężczyzn, a Luna dla kobiet. Potwierdza to opis Luny: "Luna is a new fresh floral, offering a feminine counterpart to the woody leather notes of Endymion Concentré.".

Generalnie to nie ma znaczenia, bo dyskusja jest raczej czysto "akademicka".
Nie jestem przywiązany do tych określeń, ale lubię porządek. Penhaligon nie ułatwia porządkowania, bo dzieli na swojej stronie perfum na dwie kategorie (bez unisexów). W przypadku niektórych zapachów w opisie podają wprost, że są to perfumy dla mężczyzn lub kobiet, a pozostałe (bez tych wyróżników) wg mnie to unisexy. Te spostrzeżenie np. nie pasuje do Endymiona EDP. :mrgreen:

Jeżeli chodzi o ceny, to kosztuje jednak sporo mniej niż Amouage - 830zł vs 1200zł (ceny z oficjalnych stron), a pewnie za jakiś czas (pewnie trochę przyjdzie Nam poczekać, bo to nowość) będzie można kupić tester za śmieszne pieniądze. Testerów z linii 'PORTRAITS' bym się nie spodziewał - niestety.

Wracając do Alizarin, to z ogromną chęcią przetestowałbym. :)
Gdzie go dorwałeś?

wahoo

Perfumaniak

Re: Penhaligon's - Alizarin

Post19 stycznia 2017, 21:17 - Cz

Faktycznie, Endymion Concentre jest wg Penhaligon's zapachem męskim, powinienem był założyć wątek w innym dziale.
Alizarin natomiast widnieje w obu działach na stronie producenta, więc chyba jednak unisex. ;)

Z ceną i porównaniem do amłaża może rzeczywiście przesadziłem. Wiem, że to nowość i cena z galilu, tym niemniej sam Penhaligon's dość wysoko ceni sobie swoje najnowsze dzieła. Obawiam się, że przy znikomej popularności, ceny tych flaszek nie zejdą do poziomu np. 300zł, przy której Alizarin już z chęcią bym sobie sprawił i odpalił rozbiórkę.

Jak wspomniałem wcześniej, nowości Penahligon's są do przetestowania w galilu. Mam nadzieję, że w niedalekeiej przyszłości i w przystępniejszych cenach również w innych miejscach. 8-)

Powrót do Perfumy unisex