Teraz jest 19 lipca 2019, 05:11 - Pt

• Reklama

Rundholz Parfums - FEB. 14,1912

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Rundholz Parfums - FEB. 14,1912 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Rundholz Parfums - FEB. 14,1912

Post08 stycznia 2017, 22:30 - N

14. Feb 1912 to trzecie perfumy w ofercie Rundholz, wydane w 2016 roku.

Nuty głowy: pomarańcza, bergamotka, anyż gwieździsty, koper włoski, lukrecja, mleko
Nuty serca: irys, róża, jaśmmin, ylang ylang, heliotrop, goździk, ziarna marchewki
Nuty bazy: drzewo cerowe, białe piżmo, skóra, bób tonka (za MSB)

Obrazek

Cholernie trudno jest mi opisać te perfumy - skład jest bogaty, nuty, przynajmniej na papierze, są dobrane dziwnie, kontrastująco ze sobą, a w dodatku mienią się na skórze jak w kalejdoskopie. To zresztą mój główny zarzut do 14. Feb - pojawiają się i przede wszystkim znikają zbyt szybko.
Na mojej skórze "Luty" pachnie przede wszystkim sucho i przyprawowo-zielono, z czasem, bliżej bazy, skórzanie i drzewnie, ale akcenty, niuanse i nuty zmieniają się tu niemalże co chwilę. Nie mogłem oderwać nosa od przedramienia nie z powodu tego, że pachniało tak ładnie, tylko z obawy, że coś ciekawego przeoczę. ;)
14. Feb zmienia się do tego stopnia, że przez chwilę przypominał mi nawet Epica, choć nuty na to w ogóle nie wskazują. :)
Szkoda jedynie, że po 6h zapach ledwie już dyszy, a po 8h zostaje po nim już tylko wspomnienie.
4+/6

kobymich

Forumowicz

Re: Rundholz Parfums - FEB. 14,1912

Post08 stycznia 2017, 22:51 - N

Zdecydowanie ciekawy zapach, mnie bardzo przypomina orzechy - babciną nalewkę, niby prostą, ale potrafiącą zdziałać cuda...
I tylko ta słaba (stosunkowo, w porównaniu do innych pachnideł Rundholtz, zwłaszcza w porównaniu do kwietniowego kadzidlaka) trwałość!
"...perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". C. Chanel

https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9602/

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 stycznia 2017, 12:40 - Pn

W pierwszej kolejności muszę zaznaczyć, że trwałość w moim przypadku jest satysfakcjonująca; 8 godzin przy naprawdę niezłej projekcji. Nie są to oczywiście parametry na miarę April, ale w kontekście tego o czym piszecie powyżej, na ten aspekt naprawdę nie mogę narzekać. Co tylko cieszy, bo Feb. 14, 1912 to bardzo ciekawa kompozycja. W moim odczuciu synergia nut stwarza wrażenie czegoś w rodzaju akordu warzywnego, fajnie podkręconego przez lukrecjową słodycz. Irys także da się wyodrębnić, ale nie na całe szczęście nie dominuje on całości. Gdzieś na granicy percepcji majaczy aromat niezmielonych ziaren kawy. Wraz z upływem czasu zapach zlewa się w jednorodną pulpę, nie tak ostrą i selektywną jak w początkowych stadiach, ale niewątpliwie przyjemną i frapującą. Jedna z najciekawszych premier ubiegłego roku.
Moja ocena w ankiecie; zasłużone "5".

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 stycznia 2017, 13:34 - Pn

kobymich napisał(a):Zdecydowanie ciekawy zapach, mnie bardzo przypomina orzechy - babciną nalewkę, niby prostą, ale potrafiącą zdziałać cuda...
I tylko ta słaba (stosunkowo, w porównaniu do innych pachnideł Rundholtz, zwłaszcza w porównaniu do kwietniowego kadzidlaka) trwałość!

Te nalewka z orzechów to dobry trop - podobnie sucha i cierpka jak 14.Feb (w zapachu oczywiście :) ).

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex