Teraz jest 18 lipca 2019, 18:33 - Cz

• Reklama

Unum - Opus 1144

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Unum - Opus 1144 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
40%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Unum - Opus 1144

Post17 grudnia 2016, 23:01 - So

Opus 1144 marki Unum to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Opus 1144 został wydany w 2015 roku.
Nutami głowy są elemi, jaśmin, bergamotka i mandarynka;
nutami serca są irys, orchidea i drzewo kaszmirowe;
nutami bazy są białe piżmo, ambra, wanilia, skóra, drzewo sandałowe i benzoes.

Obrazek

Opus 1144 to bardzo bogate, pachnące intensywnie orientalnie i z przepychem, perfumy, które zasługiwały by na wszelkie pochwały gdyby nie jeden szczegół. Dość szybko ewoluują w kierunku bazy, w której pachną zupełnie jak stary dobry Shalimar, może z delikatnym przechyłem w kierunku "siostrzanego" Habit Rouge. Wzór zaczerpnięty z najwyższej półki, ale te perfumy jednak pachną trochę wtórnie. Za tę cenę chciałbym jednak otrzymać coś więcej niż "tylko" perfumy, może nie będące kopią, ale mocno wzorowane. Nawet jeśli zmieszane są ze składników najlepszej jakości.
4/6

kobymich

Forumowicz

Re: UNUM - Opus 1144

Post09 stycznia 2017, 19:03 - Pn

A ja zaryzykuje stwierdzenie, że są to perfumy o wiele bogatsze niż Shalimar, czy Habit Rouge. Owszem, podobieństwo jest zauważalne, ale wymiarowość większa. To przenikanie się wanilii i cytryny i pojawiające się w oddali elemi. Cudne!
"...perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". C. Chanel

https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9602/

srG

Perfumaniak

Re: UNUM - Opus 1144

Post09 stycznia 2017, 21:56 - Pn

Według mnie stary Shalimar (piszę o 85r., bo tylko ten miałem okazję porównać do współczesnej wersji) pachniał bogato.
Opus jest bezsprzecznie dobry, ale mam podobno opinię do Wahoo w ogólnych wnioskach.

Marrr

Forumowicz

Re: Unum - Opus 1144

Post25 stycznia 2017, 14:36 - Śr

nie uwiódł mnie ten zapach. Poza tym, lepiej pasują do płci żeńskiej.

mar79

Post27 stycznia 2017, 02:05 - Pt

Oj dobre to pachnidło wytworne w stylu retro idealna słodycz z cytrusami i pudrem takim z ekskluzywnych landrynek, kipie seksem ahh... zlizał bym to z przedramienia :P To jest to co niedźwiadki lubią najbardziej :P

Meister

Super Perfumaniak

Post29 października 2017, 10:34 - N

Po początkowym zachwycie, a dokładniej po bezpośrednim porównaniu z Habit Rouge, czar Opusa nieco prysł. Zdecydowanie jest to elegancki zapach wysokich lotów, z dobrą projekcją i trwałością, ale ...
No właśnie. Jak dla mnie zapach w porównaniu do Habit Rouge jest trochę przyciężki. Opus coraz bardziej przypomina mi połączenie Habit Rouge z mniejszą ilością cytrusów z Dior Homme Intense. I tak Habit Rouge jest dla mnie świeższy, cytrusowy, z wyraźnym, aczkolwiek "lekkim", wręcz sypkim pudrem, natomiast Opus 1144 jest ciemniejszy, gęstszy, bardziej syropowy, z dużą dozą pudru, ale takiego "ciężkiego", zbitego. Habit jest dla mnie zdecydowanie weselszy i mniej zobowiązujący. Opus 1144 to dalej bardzo eleganckie, wręcz formalne pachnidło, zapewne bogatsze niż sam Habit Rouge czy sam Dior Homme Intense jednakże dużo większą przyjemność sprawia mi noszenie Habit Rouge. Habit Rouge zestawiłbym z marynarką, a Opus 1144 pasuje mi bardziej do garnituru, melonika i monokla. :)
Z oceną chyba się wstrzymam, ale subiektywnie patrząc skłaniałbym się ku mocnej 4.

Lucjan

Moderator

Post29 października 2017, 11:04 - N

Aż z ciekawości zapodałem na rękę by stwierdzić podobieństwa z Habit Rouge....

Na upartego te cytrusy są podobne ale od samego początku kompozycja mnie przytłacza :cry: , tak jak Meister napisał - gęsty syrop.

Na razie od oceny się wstrzymuję

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post29 października 2017, 11:07 - N

Kurcze, jakoś na podobieństwo do Habit Rouge nie wpadłem testując Opusa... Może faktycznie coś w tym jest, ale dla mnie Unum to raczej taka nieco świeższa i lżejsza wersja Shalimara, a w związku z tym również bardziej "przystępna".
Świetny zapach, ale sam nie wiem czy chciałbym mieć, nie do końca moje klimaty...

kyloe

Post29 października 2017, 11:11 - N

Ciężki i wtórny, bardzo przeciętny. Ja w nim Habit Rouge nie czuję w ogóle natomiast Shalimara tak i to sporo ale sto razy wolałbym pachnieć Shalimarem niż nim :D

Dużo kaszmiranu, który mi osobiście przeszkadza :(

Lucjan

Moderator

Post29 października 2017, 11:23 - N

Dzięki Tobie Bartku zrozumiałem co to za męczący składnik.

Swoją drogą kilka razy używałem globalnie Shalimar Initial i było więcej niż komfortowo ;)

kyloe

Post29 października 2017, 11:42 - N

Mi się zwykłego Shalimara też zdarzyło ;)

A co do Opusa jeszcze, to założenie było chyba takie, aby zrobić nowoczesną, awangardową wersję guerlainowskiego klasyka natomiast wyszło.. no właśnie, odczucia prawie wszystkich w tym wątku są podobne

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 października 2017, 12:16 - N

Droższa, uwspółcześniona wersja Shalimara. Piękna, tylko po co? Natomiast Symphonie-Passion tej marki to z kolei próba reinterpretacji Encre Noire. Równie niepotrzebna.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex