Strona 1 z 1

Fueguia 1833 - Cándido López

PostNapisane: 08 grudnia 2016, 22:25 - Cz
przez M_Michal
Cándido López marki Fueguia 1833 to drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Cándido López został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Julian Bedel. Nutę głowy stanowi drzewo gwajakowe; nutą serca jest róża; nutą bazy jest tytoń.

Zaczyna się to trochę alkoholowo. Wyczuć można whiskey. Następnie perfumy ewoluują w stronę cukierków alkoholowych w stylu wiśnia w likierze. Ta charakterystyczna nuta, gdy się przegryzie taki cukierek. Powoli pokazuje się róża. Nie jest ona perfumeryjna, raczej ujęcie naturalistyczne. Po czasie dołącza tytoń i tak to trwa.
Bardzo charakterny zapach. Jak na tą markę ewolucja zapachu jest spora. Poszczególne nuty powoli się pojawiają zastępując poprzednie. Trwałość całodniowa.

Nie jest to mój typ perfum, więc docenić ich nie potrafię. Testy oczywiście polecam.

Re: Fueguia 1833 - Cándido López

PostNapisane: 22 maja 2017, 18:17 - Pn
przez M_Michal
Testowałem te perfumy w różnych warunkach i polecam szczególnie tym osobom, które lubią zapachy lekko animalistyczne. Zwłaszcza początek jest w stylu mocnych, męskich perfum. Uderzenie alkoholu sprawia, że perfumy te można odebrać jako cielesne. Po godzinie zapach się uspokaja i pojawia się powoli róża, która z miększa kompozycje i robi się lekko kwaśno. Najbardziej podoba mi się baza, która jest bardzo komfortowa. Róża cały czas trwa, ale nie jest ukazana w typowy sposób, bo jest zielono-kwaśna. Tytoniu raczej nie czuć, a jeśli już, to pod postacią liści wymieszanych z różą.

Projekcja jest duża w początkowym etapie, ale później zapach raczej jest blisko skórny. Kobiety mogą ich jak najbardziej używać, o ile wytrzymają początkowy etap, który jest dość mocny.

Jak wcześniej wspominałem, nie są to perfumy, które chciałbym używać na co dzień, ale jak najbardziej je doceniam.

Ode mnie mocne 4.