Teraz jest 17 lipca 2019, 09:21 - Śr

• Reklama

Christian Dior - Bois d'Argent

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Christian Dior - Bois d`Argent (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
2
50%
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Christian Dior - Bois d'Argent

Post27 listopada 2016, 21:30 - N

Bois d'Argent marki Christian Dior to drzewno - szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois D`argent został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Annick Menardo.
Nutami głowy są cyprys, irys i jagody jałowca;
nutami serca są paczula i mirra;
nutami bazy są miód, skóra, ambra, piżmo, wanilia, nuty drzewne i Żywice.

Obrazek

Na forum jest tyle dziesiątek stron o linii Homme Diora, a o jej protoplaście ani słowa. :)
Bois d'Argent, które zostało wydane rok przed Dior Homme pachnie trochę jak perfumeryjna wprawka przed właściwym dziełem. Ale jeśli ktoś szuka Dior Homme z mniejsza ilością pudru i bez szminki to Bois d'Argent może być dobrym wyborem. Tym bardziej, że ten rzekomo uniseksowy zapach pachnie bardziej męsko niż Homme - jest od niego bardziej drzewny, balsamiczny i minimalnie słodszy.
Jedyny zarzut to jego bliskoskórność, zapach jest cichy i trzyma się raczej blisko nosiciela. Furory na imprezie nie zrobi, ale wstydu też nie przyniesie. ;)
4+/6

Salvin

Aktywny forumowicz

Re: Christian Dior - Bois d`Argent

Post30 listopada 2016, 23:38 - Śr

Swojego czasu Kudzior organizował rozbiórkę i nabyłem dekant. Niestety nie podszedł mi. Od początku wylazło kościelne kadzidło, a którego wyjątkowo nie lubię. Bliżej mu było do GPH w początkowej fazie. Później co prawda dochodziła wanilia i się wysładzał, czuć było irysa. Jednak przebrnięcie przez początek było ciężkie. Dodatkowo zdziwiły mnie mierne parametry. Wszystko to sprawia, że ten zapach jak dla mnie nie jest wart nawet połowy kwoty.

pasqual

Re: Christian Dior - Bois d'Argent

Post29 stycznia 2017, 21:19 - N

Mam go dzis na sobie ,nie nosze go czesto,ale poniewaz jest nieco powyzej zera wiec dlaczego nie?
Zapach na poczatko nieco odrzuca jest słony,po jakis czasie wysładza sie i robi sie bliskoskórny co nie znaczy ze go nie czuć.
Obecnie po 8 godzinach czuje go wyraznie po dwóch aplikacjach na szyje.Czuc irysa i pewna słodycz,natomiast nie wyczuwam kadzidła,ale to zapewnie PH skóry sie klania.Powiem tak nie kazdemu podejdzie ,ale czuc klase.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post11 października 2017, 07:23 - Śr

po pierwszym teście zostawił dobre wrażenie
też nie czuje kadzidła
czuje irysa i drewienko
mirrę mniej ale tak jest zawsze :roll:
po jakimś czasie się lekko wysładza
projekcja bardzo kameralna
długotrwałość dobra
raczej dla siebie raczej nie na imprezy :D
dla mnie 4+

Marcin__

Super Perfumaniak

Post18 lipca 2018, 17:32 - Śr

Kilka dni temu odebrałem miniaturkę.

Zdecydowanie przyjemny, uniseksowy zapach z przechyłem na damską stronę.

Czuję żywice, dużo żywic, jakby mineralną ambre, do tego sporo drewna i kościelne kadzidło. No i słodkawa mirra też jest, ale mniej jej niż kadzidła. Jeśli chodzi o drewno to dla mnie bardziej sandałowiec niż cedr, ale mogę się mylić.

Zapach drzewny, otulający, z rodzaju "cozy and comforting".

Trwałość powyżej 12 h, projekcja słaba.

Wg mnie powinien być sklasyfikowany jako damski, ale nie ukrywam, że nie mam z tym problemu i nosi mi się go przyjemnie.

Piątka w ankiecie.

Ps wypowiadam się o wersji sprzed reformulacji.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

gilbert

Perfumaniak

Post25 września 2018, 16:53 - Wt

Typowy uniseks, tak jak zresztą Dior Homme czy Dior Homme Intense.
Nie wiem, czy Bois d'Argent jest ich protoplastą, bardzo możliwe, ale jest w mojej opinii kompozycją od nich ciekawszą, i bardziej interesującą.
Otwarcie to motyw słodkiego irysa, znany z powyższych. Potem zapach robi się mocno ziemisty - korzeń irysa? - nieco ' zielony ', cały czas zachowując tą delikatną słodycz w tle. Kadzidła również tutaj nie wyłapuję.
Nie wiem czy chciałbym tak pachnieć, ale doceniam - chociaż na pewno nie jest to nic wgniatającego w ziemie.

myk

Forumowicz

Post02 maja 2019, 15:12 - Cz

Świetny zapach, niestety parametry to czarna rozpacz. Rano obficie się spryskałem, około 14 poprawiłem 5 psikami, teraz jest 16 i już praktycznie nic nie czuję. Tylko jeśli bezpośrednio powącham t-shirta, to jeszcze coś tam niemrawo dochodzi do nosa - a łącznie poszło dzisiaj 1,5 ml!!! Nie jestem fanem irysa, ale tutaj bardzo mi podszedł, pewnie ze względu na jego okiełznanie nutami balsamicznymi i drzewnymi.

Spróbowałem, bardzo mi się spodobał, niestety nie kusi mnie zakup, bo za taką cenę oczekiwałbym lepszej trwałości.

Możecie polecić coś zbliżonego do tego Diora? Mainstreamowe Diory z irysem przewąchałem i żaden mi nie podszedł. Muszę sobie przypomnieć Daniela Josier Bois d'Iris, miałem próbkę i był naprawdę zacny, ale nie pamiętam już czy mógłby być zamiennikiem, tam chyba irys bardziej się wybijał. Na Fragrantice podkreślają podobieństwo do DIora.

dawideksl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post08 maja 2019, 09:37 - Śr

Powiem Ci ze trochę się dziwię, bo na mnie o ile projekcja jest faktycznie dość subtelna, to trwałość ma zdecydowanie ponadprzeciętną. U mnie te powiedzmy 5 strzałów z flakonu spokojnie robi dniówkę, a na ubraniach siedzi dobrych kilka dni. Zauważyłem też, że Bois d’Argent lubi nieco wyższe temperatury. Moim zdaniem łatwo się do niego przyzwyczaić - weź to pod uwagę.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex