Strona 1 z 1

J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

PostNapisane: 24 listopada 2016, 20:06 - Cz
przez Machiavelli
Leder 6 / Fetish to kompozycja z 2015 roku, autorstwa Véronique Nyberg przygotowana na zlecenie domu J.F. Schwarzlose Berlin. Poniżej przedstawiam wykaz nut (z Fragry):

Głowa: osmantus, skóra, szafran
Serce: mleko, wanilia
Baza: kadzidło, styraks

Obrazek

Mam go tylko na blotterze, dlatego nie będę pisał jakiejś szczegółowej recenzji. Ale napiszę tylko, że to co jest na blotterze zwala mnie z nóg. Z początku wydawał się mało obiecujący, zbyt słodki. Ale jak doszło do bazy, tak zmieniłem zdanie o 180 stopni. Wciąż jest słodko, ale zrobiło się ciężko, poważnie, nieco magicznie. Ciężko powiedzieć, aby to był zapach retro, ale dla mnie to taka współczesna interpretacja retro zapachu - wącham i widzę Amerykę lat 20-tych, ale na ekranie współczesnego filmu. Bezkompromisowy, imho bardzo męski. Coś cudownego, przy najbliższej okazji wracam do perfumerii po próbkę i zabieram się za dokładne testy. Oceniając z papierka dałbym mocne pięć, a może nawet pomyślałbym nad szóstką. ;)

Ktoś tu podziela mój zachwyt? :D

Re: J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

PostNapisane: 28 listopada 2016, 23:26 - Pn
przez Ali
Wzorowany na Spanisch Leder stąd pewnie te analogie do zapachu retro. Ja daję z czystym sercem 6. Mój przyszły prezent, który będzie pod choinka :D

Re: J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

PostNapisane: 29 listopada 2016, 06:00 - Wt
przez Machiavelli
Ali napisał(a):Wzorowany na Spanisch Leder...

To mi umknęło. No to już wiem, skąd moje zamiłowanie do Leder 6. :D Choć imho ma niewiele wspólnego np z moim Peau d'Espagne SMN. Leder 6 na papierze zyskuje nieco piernikowy aromat, z czasem wysładzając się wanilią (która swoją drogą pięknie "wprowadza" do styraksowej bazy).
Ja jednak dam 5, ale umówmy się, że to 5 z dużym plusem. ;)