Teraz jest 18 lutego 2019, 15:44 - Pn

• Reklama

J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
1
50%

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

Post24 listopada 2016, 20:06 - Cz

Leder 6 / Fetish to kompozycja z 2015 roku, autorstwa Véronique Nyberg przygotowana na zlecenie domu J.F. Schwarzlose Berlin. Poniżej przedstawiam wykaz nut (z Fragry):

Głowa: osmantus, skóra, szafran
Serce: mleko, wanilia
Baza: kadzidło, styraks

Obrazek

Mam go tylko na blotterze, dlatego nie będę pisał jakiejś szczegółowej recenzji. Ale napiszę tylko, że to co jest na blotterze zwala mnie z nóg. Z początku wydawał się mało obiecujący, zbyt słodki. Ale jak doszło do bazy, tak zmieniłem zdanie o 180 stopni. Wciąż jest słodko, ale zrobiło się ciężko, poważnie, nieco magicznie. Ciężko powiedzieć, aby to był zapach retro, ale dla mnie to taka współczesna interpretacja retro zapachu - wącham i widzę Amerykę lat 20-tych, ale na ekranie współczesnego filmu. Bezkompromisowy, imho bardzo męski. Coś cudownego, przy najbliższej okazji wracam do perfumerii po próbkę i zabieram się za dokładne testy. Oceniając z papierka dałbym mocne pięć, a może nawet pomyślałbym nad szóstką. ;)

Ktoś tu podziela mój zachwyt? :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Ali

Re: J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

Post28 listopada 2016, 23:26 - Pn

Wzorowany na Spanisch Leder stąd pewnie te analogie do zapachu retro. Ja daję z czystym sercem 6. Mój przyszły prezent, który będzie pod choinka :D

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Re: J.F. Schwarzlose Berlin - Leder 6 / Fetisch

Post29 listopada 2016, 06:00 - Wt

Ali napisał(a):Wzorowany na Spanisch Leder...

To mi umknęło. No to już wiem, skąd moje zamiłowanie do Leder 6. :D Choć imho ma niewiele wspólnego np z moim Peau d'Espagne SMN. Leder 6 na papierze zyskuje nieco piernikowy aromat, z czasem wysładzając się wanilią (która swoją drogą pięknie "wprowadza" do styraksowej bazy).
Ja jednak dam 5, ale umówmy się, że to 5 z dużym plusem. ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex