Teraz jest 20 lipca 2019, 13:16 - So

• Reklama

Santa Eulalia - Obscuro

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Santa Eulalia - Obscuro (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Arvanity

Aktywny forumowicz

Santa Eulalia - Obscuro

Post31 sierpnia 2016, 19:42 - Śr

Obscuro marki Santa Eulalia to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Obscuro został wydany w 2014 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak kadzidło, anyż gwiazdkowaty, szafran, balsam peruwiański, skóra i ambra.

[Opis za fragrantica.pl]

Wprawdzie zostało mi jeszcze trochę próbki, niemniej jednak już teraz chciałbym skrobnąć parę słów o tym zapachu, bowiem z czymś takim do tej pory się jeszcze nie spotkałem.
Otwarcie Obscuro przypomina mi trochę to z Emira. Dziwne skojarzenie, tym bardziej, że nie ma w składzie podanego oudu. Później przechodzi zapach w typowego "skórzaka", którego umiejscowiłbym w okolicach Cuir Ottoman. Taki zapach jest tuż przy miejscu aplikacji, bowiem w powietrzu, kilka metrów ode mnie, skóry w ogóle nie czuć, natomiast dominuje wanilia. Nie tylko ja ją wyczuwam, ale również dwie postronne osoby potwierdziły to. Jak gdyby zapach rozszczepił się na dwa zupełnie różne produkty. Przy skórze - skóra, a w powietrzu wanilia (bardzo naturalnie podana), bez tego skórzanego akordu. Bardzo ciekawa sprawa...

Proszę o dodanie ankiety i zapraszam do dyskusji.
Załączniki
nd.28126.jpg
nd.28126.jpg (61.25 KiB) Przeglądane 4148 razy

srG

Perfumaniak

Re: Santa Eulalia - Obscuro

Post04 września 2016, 14:33 - N

Mogę tylko napisać z pamięci, bo testowałem go już ładny czas temu.

Skojarzeń z Emirem nie mam, przede wszystkim to inny typ słodyczy i inna kategoria wagowa. Zgadzam się natomiast co do wanilii, którą czuje wyraźniej niż skórę, a jest to najpewniej efekt bursztynu. Ciekawe jest to co piszesz, u mnie najwyraźniej nie wyłazi tak mocno skóra, więc nie mogę się odnieść, ale jeśli tak jest, to tylko na plus.
Dla niektórych ten zapach będzie pewnie zbyt łagodny, słodki i nawet mainstreamowy. Cała marka jest zresztą skonstruowana tak, aby było przyjemnie - nie ma tu miejsca na szokowanie i przesadne nowatorstwo, ale ogólnie są to porządne zapachy (szczególnie Citric, o którym kilka razy tu wspominałem).

Arvanity

Aktywny forumowicz

Post04 września 2016, 15:11 - N

Na mnie rzeczywiście ta skóra bardzo wyłazi, ale tylko przy ciele. W powietrzu unosi się zaś tylko wanilia.
Rzeczywiście trudno to nazwać niszą. Łatwo przyswajalne są to perfumy. Oczywiście nie traktuję tego jako zarzut. Po prostu żadnych nowych krain dzięki temu zapachowi raczej się nie odkryje, niemniej jednak na pewno warto przetestować.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 października 2017, 11:10 - Pt

Drugi zapach tej marki po Citric, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Skojarzeń z Emirem nie mam żadnych, bo w moim odczuciu to zupełnie inny typ zapachu. Przede wszystkim nie dostrzegam w Obscuro żadnych animalnych tropów, żadnego brudu, ani krztyny mniej lub bardziej zamierzonego turpizmu. Obscuro jest zapachem znacznie bardziej przestrzennym, jasnym, wręcz świetlistym. Na pewno wyczuwam stymulujące i zarazem dosyć nietypowe złożenie kadzidła i anyżu. Gdzieś w tle pobrzmiewa elegancka i mało ekspansywna nuta skóry. Wraz z upływem czasu Obscuro staje się coraz bardziej balsamiczny, "zaokrągla" się, ociepla oraz wysładza. I na każdym etapie rozwoju pozostaje kompozycją urodziwą i raczej mało kontrowersyjną, a przy tym dobrze poskładaną. Parametry więcej niż dobre, bo trwałość na mojej skórze przekracza nieznacznie 10 godzin, a projekcja jest bez zarzutu przez prawie cały ten czas. Duży plus za uniwersalny charakter.
Moja ocena; "5".

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex