Teraz jest 18 lipca 2019, 18:29 - Cz

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Aqua Universalis

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maison Francis Kurkdjian - Aqua Universalis (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Maison Francis Kurkdjian - Aqua Universalis

Post23 sierpnia 2016, 12:19 - Wt

Za fragrantica.pl: Aqua Universalis marki Maison Francis Kurkdjian to aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Aqua Universalis został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, cytryna amalfi, pomarańcza, konwalia, nuty drzewne, kwiat pomarańczy i piżmo.

-------------------------------------

Aqua Universalis to bardzo przyjemny, świeży, zwiewny wręcz zapach - konwaliowa łąka i cytrusy na wysokiej jakości syntetycznych piżmach podkreślonych lekkimi niuansami o charakterze drzewnym

Bardzo kunsztowna, minimalistyczna, transparentna wręcz kompozycja. Całość wybrzmiewa bardzo naturalnie, zaskoczyła mnie trwałość, 5-6 godzin spokojnie. Projekcja stonowana aczkolwiek zauważalna. Generalnie zapach bardzo dobry aczkolwiek nie wywołujący jakichś większych emocji.

Obrazek

marso

Forumowicz

Re: Maison Francis Kurkdjian - Aqua Universalis

Post24 sierpnia 2016, 19:49 - Śr

Nazwa dobrze odzwierciedla perfumy. Uniwersalny i jednocześnie piękny i bardziej kobiecy niż męski. Niestety trwałość na poziomie 2-3 h na mojej skórze. Gdyby nie to, już dawno bym zamówił butlę 200ml. Sama kompozycja genialna.

dragosteadintei

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post24 sierpnia 2016, 21:43 - Śr

Posiadam flakon z dopiskiem Forte trwałość na mojej skórze 10h, a sam zapach piękny ma lekki przechył w stronę damską ale to dla mnie żaden wyznacznik abym go nie używał:) jest bardziej "cięższy" i czuć tą moc czego brakowało w zwykłej wersji jeśli lubicie zwykłą wersję a parametry wam nie odpowiadają to Forte was zadowoli:)

marco.polo.

Forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 02:33 - Cz

Zapach czysty, przejrzysty i świeży. :) Dużo w nim cytrusów, czuć konwalię. Jak dla mnie bardziej damski niż unisex.

xisio

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2016, 18:29 - Cz

dragosteadintei napisał(a):Posiadam flakon z dopiskiem Forte trwałość na mojej skórze 10h, a sam zapach piękny ma lekki przechył w stronę damską ale to dla mnie żaden wyznacznik abym go nie używał:) jest bardziej "cięższy" i czuć tą moc czego brakowało w zwykłej wersji jeśli lubicie zwykłą wersję a parametry wam nie odpowiadają to Forte was zadowoli:)

Dobrze pisze. Moje top 10 ever wersja forte

marso

Forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 18:47 - Cz

Jeśli Forte jest faktycznie trwalsze od wersji podstawowej to już odkładam na flakon. Trzeba się wybrać do Q. po próbkę....chyba, ze ktoś z Was ma na zbyciu:)?

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex