Teraz jest 18 lutego 2019, 15:01 - Pn

• Reklama

Eutopie - No 3

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Eutopie - No 3(nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
100%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

JayKay

Perfumaniak

Eutopie - No 3

Post08 sierpnia 2016, 13:20 - Pn

No 3 marki Eutopie to orientalno - fougere perfumy dla kobiet i mężczyzn. No 3 został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Sonia Constant.
Perfumy zawierają takie składniki, jak szafran, kmin, jagody jałowca, cedr, agar (oud), drzewo sandałowe, paczula, migdał ziemny, amyris, kadzidło i ambra.

Obrazek

Na frgrantice intensywność wyczuwalnych składników jest wywrócona niemal do góry nogami! Absolutnie dominuje kmin z nutą żywiczno-drzewno-kremową na którą składa się przede wszystkim amyris (trochę z sandałowca, trochę z elemi) oraz jagody jałowca. To połączenie, możliwe, że także pod wpływem dodatku migdałów, brzmi dla mojego nosa jak nuta... suszonej brzoskwini :? Całości dopełnia rozgrzewający bursztyn, cedr oraz odrobina paczuli i agaru.
Zapach na mroźne lub bardzo chłodne zimowe dni gdzie poczujemy się otuleni ciepłym, suchym, przyprawowym i drzewno-owocowym aromatem.
Projekcja stonowana, przeciętna, trwałość ok 8h, jakość dobra.

Lubię nutę kminu pod warunkiem, że jest dobrze w zapach wpleciona, może być dominująca. Jednakże w No 3 to ciągłe wrażenie, że gdzieś w zapachu jest brzoskwinia (której zapachu i smaku nie znoszę) powoduje, że trochę męczyłem się nosząc te perfumy. Ode mnie 3/6.

Luźne skojarzenia z głębokiej pamięci to Opus IV Amouage, L'Enfant Terrible Jovoy Paris i... Spicebomb :)

srG

Perfumaniak

Re: Eutopie - No 3

Post10 sierpnia 2016, 19:45 - Śr

Dzięki za opis, Jay.
Składniki wskazywały na coś fajnego, ale Opus IV i L'Enfant Terrible, to akurat dwa zapachy, za którymi, delikatnie mówiąc, nie przepadam (chociaż klasy odmówić im nie mogę).

Teraz czekam na Twoją opinię nt. no 6 :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex