Strona 1 z 1

Eutopie - No 2

PostNapisane: 08 sierpnia 2016, 09:28 - Pn
przez JayKay
No 2 marki Eutopie to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. No 2 został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dr. Prakesh.
Nutami głowy są: nuty przyprawowe i tytoń;
Nutami serca są: róża i szafran;
Nutami bazy są agar (oud) i kadzidło.

Obrazek

Na początek dostajemy piękny, znakomity jakościowo akord tytoniowy a asyście bliżej niezidentyfikowanych przypraw (może gałka i kardamon), po chwili z tła zaczynają rosnąć w siłę agar i marmoladowa, słodka róża i to one grają pierwsze skrzypce w tej kompozycji. Zapach jest słodki z fajną kontrą w postaci szafranu. Od pierwszego zaciągnięcia skojarzenie jest jednoznaczne - Aoud od M.Micallef. No 2 jest ciut słodsze i balans przesunięty trochę bardziej w stronę agaru - Micallef jest bardziej różany i muszkatołowy.
Projekcja duża, trwałość w okolicach 8-9h, jakość doskonała!
Świetny zimowy otulacz!
5/6

Pomimo uderzającego podobieństwa i faktu posiadania Aoud Micallef'a dalej mam ochotę na pełną flaszkę No 2, bo jest moim zdaniem zapachem jeszcze lepszym choć wtórnym.

Re: Eutopie - No 2

PostNapisane: 25 listopada 2016, 21:01 - Pt
przez wahoo
Nie miałem okazji poznać Aoud M.Micallef, do którego No. 2 przyrównuje JayKay, jednak mogę się domyślać jak te perfumy pachną. Drugi zapach Eutopie to kolejne wcielenie nieśmiertelnego duetu róża + oud. Z tą "drobną" różnicą, że zmieszane z ogromną wprawą i przepychem ze świetnej jakości składników. Nawet "marmoladowa" różna tu pachnie naturalnie. :) Na szczęście słodycz tu nie dominuje, a to za sprawą sporej ilości szafranu. Kadzidła wymienianego w nutach nie wyczuwam, i chyba dobrze - nie wiem czy ono w ogóle dodałoby urody tej kompozycji.
Przez pierwsze 2h projekcja miał całkiem okazałą, a po 8h zapach już ucichł i trzymał się tylko bardzo blisko skóry. "5" to chyba najwłaściwsza ocena. "6" rezerwuję dla Rose Nacree du Desert. :)

Re: Eutopie - No 2

PostNapisane: 16 grudnia 2016, 20:22 - Pt
przez emera
Trzy razy podchodziłam do tej Róży, żeby sprawdzić, czy coś z niej moja skóra, mój nos wycisną. Poza różą, niewiele wyszło.

Kwiat ciemnoczerwony, głęboka czerwień, podduszający początkowo (z pięstucha w twarz). Z czasem nieco wietrzeje, chowa się w pylistej chmurze przypraw (to pewnie szczypiący w nos szafran) i drewnieje. Robi się ciepło, otulająco i rozgrzewająco. I po tym jest już przyjemnie (i noszalnie dla mnie). Choć to ciągle Róża. Niby nie słodka, ale do wytrawności jej daleko. Może trochę jak półwytrawne wino.

Pierwszy niuch poniósł mnie w kierunku róży z montalaków. Wrażenie, że "to już było". Powyciągałam dekanty, obwąchałam. Nie.
I później zobaczyłam, co napisał JayKay, że to Aoud od Micallefa. I ja się z tym zgadzam.

Re: Eutopie - No 2

PostNapisane: 26 czerwca 2018, 20:43 - Wt
przez tornado
Dla mnie to jak na razie (znam jeszcze 4,6,10) najlepsza pozycja Eutopie. Również to jeden z najlepszych oudów jakie miałem okazję poznać.
Absolutnie nie zgadzam się z tym, że to kolejny duet róży z oudem. Takie ujęcie tematu to deperecjonowanie kompozycji wyjątkowo dobrej, zmiennej w czasie i charakterze.
Zaczyna się uniseksowo, z przechyłem w damską stronę. Nie mam wątpliwości, że na tym etapie brat Eutopie no. 6 jest bardziej ostry, wyrazisty i męski.
Tyle, że im dalej tym no. 2 odkrywa swoją prawdziwą bogatą twarz. I jest to twarz jak najbardziej męska! Uwodząca, orientalna o wyjątkowo zmysłowej głębi.
Świetna baza wieńczy to genialne dzieło.

Re: Eutopie - No 2

PostNapisane: 16 listopada 2018, 15:46 - Pt
przez mariolawiki1
Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się obiema łapami pod wcześniejszymi opiniami. Jeden z najlepszych oudów jaki znam (nie znam akurat tego od Micallefa, ale wierzę, że jest równie świetny), piękny, zmysłowy, wibrujący, wręcz iskrzący się zapach, który jest idealny moim zdaniem. Szóstka!!!

Re: Eutopie - No 2

PostNapisane: 16 listopada 2018, 23:16 - Pt
przez tornado
Choć nie jestem fanem oudu, to "dwójka" jest najlepszą pozycją obok "ósemki" od Eutopie.
W ogóle marka warta poznania. A tytułowa pozycja "obowiązkowo" ;)

Re: Eutopie - No 2

PostNapisane: 17 listopada 2018, 18:43 - So
przez tornado
Dzisiaj cały dzień obcuję z tytułową "dwójką" - cholernie dobra rzecz!
Tutaj oud jest arabski ale w żadnym momencie nie przytłacza. Im dalej tym bardziej skręca w męską stronę. Baza na wysokim poziomie dopełnia całości.
Absolutnie świetne pachnidło!