Teraz jest 18 września 2019, 16:22 - Śr

• Reklama

Ferrari - Bright Neroli

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Ferrari - Bright Neroli (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
17%
4 - Dobry
5
22%
5 - Bardzo dobry
9
39%
6 - Genialny
5
22%

Liczba głosów : 23

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Ferrari - Bright Neroli

Post24 maja 2016, 09:22 - Wt

Obrazek

Rok wydania: 2015

Nutami głowy są cytron, cytryna i gorzka pomarańcza;
nutami serca są kwiat pomarańczy, neroli, pieprz syczuański i rozmaryn;
nutami bazy są wetyweria, paczula i ambra.
(za fragrantica.pl)

Za sprawą takich filmików jak ten: https://www.youtube.com/watch?v=Cm3ua4T_nDY powoli się robi mały hype na to Ferrari.
Ja mam nadzieję sprawdzić jeszcze w tym tygodniu czy zapach rzeczywiście może służyć jako alternatywa dla Neroli Portofino czy Mugler Cologne.

Ktoś już testował? Jak wrażenia?

marcin29

Aktywny forumowicz

Re: Ferrari - Bright Neroli

Post04 czerwca 2016, 11:56 - So

Wiecie może czy tester posiada korek?

Maniek

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2016, 13:33 - So

Mój posiadał, kupowany na testery-perfum.pl

marcin29

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2016, 13:45 - So

Dzięki :)

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2016, 19:56 - So

Warto? Napiszcie coś!:)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post04 czerwca 2016, 20:01 - So

Jeśli lubisz TF Neroli Portofino i ogólnie neroli to zdecydowanie warto ;)
Na początku fantastyczne słodkie cytrusy przechodzą w neroli, trwałość dobra+
Fajny flakon z korkiem nawet w testerze

Argentum

Post04 czerwca 2016, 20:14 - So

Uwielbiam neroli. Nie znam Neroli P. A co powiesz na porównanie do Cologne Muglera? Gdzie dostanę Bright Neroli?

marcin29

Aktywny forumowicz

Post04 czerwca 2016, 20:19 - So

Na testery-perfum.pl/

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post04 czerwca 2016, 21:05 - So

Do Mugler Cologne podobieństwa nie czuję no może jakieś tam odległe pokrewienstwo ze względu na charakter zapachu. BN na pewno ma lepsze parametry.
O tym jak może pachnieć neroli mozna by elaborat napisac dla przykładu wystarczy porównać JPG FdM/Custo Barcelona do TF NP do Mugler Cologne
W każdym wiodącą nuta jest właśnie neroli a chba nie znajdzie się taki który by pomylił jeden z drugim i trzecim

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 czerwca 2016, 21:14 - So

Argentum napisał(a):Warto? Napiszcie coś!:)

warto !

zaskoczył mnie pozytywnie ten zapach chociaż nie spodziewałem sie niczego specjalnego . Nie widze podobienstwa do Muglera Cologne . Z pewnoscia jest tutaj sporo cytrusów + neroli . Na mnie wybrzmiewa nawet nieco kolońsko . Raczej to zapach dla faceta . W porównaniu do Goutal Neroli EDC to ten na pewno jest bardziej męski . Goutal Neroli na pewno jest jakosciowo lepsze ale na mnie skręca mocniej w damską stronę. W tej cenie to ciekawy zapach warty poznania.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post04 czerwca 2016, 21:40 - So

A skąd wiesz że Goutal jest lepsze jakościowo xentrix?
Ciekaw jestem czy jak by tak położyć obok siebie dwie, trzy nie podpisane próbki to czy bylibyscie (nie tylko xentrix, bo często coś takiego czytam) wskazać te najlepsze/najdrozsze (choć jedno z drugim często nie idzie w parze) perfumy.
Pisałem kiedyś jak dostałem dwie próbki jedna PDM Herod a druga Ferrari Silver i jak bym tak miał wskazać w pierwszej chwili które to te zarabiste perfumy robiące tyle szumu i podobajace się wszystkim to wskazał bym właśnie Silver :?
W BN nie czuję nic co by mi przeszkadzało lub drażniło mój nos. Można się tym zlewać z góry na dół jak ktoś ma ochotę (choć nie ma takiej potrzeby) i raczej nikomu nosa nie wykreci.

Prosimy o ankietę

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 czerwca 2016, 23:24 - So

skąd wiem ? bo mój nos tak czuje i tyle w temacie , stąd wiem

i to ,ze napisalem ,ze neroli goutal jest lepsze jakosciowo to nie znaczy ,ze BN jest złe , bo to takze niezły zapach . Z tych dwóch wybieram BN , bo lepiej mi sie go nosi i jest bardziej męski . Moj nos twierdzi ,ze Goutal z kolei jest lepszy jakosciowo i bede to podtrzymywał.

a co do cen to zgadzam sie , ze nie zawsze wysoka cena oznacza super jakosc

a tak poza tym , weź ktoryś z 3 zapachów (aspen , coolwater , egra) i wez GIT'a - nie mow , że nie czujesz róznicy jakosciowej między GIT a tymi pozostałymi
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Raw

Aktywny forumowicz

Post19 czerwca 2016, 17:43 - N

Przyzwoite perfumy. Nie porwały mnie, ale wraz z kolejnym użyciem radość noszenia Bright Neroli rośnie.
Unisex. Gdyby nie ostre cytrusy i lekko korzenna, ziemista nuta, można by zakwalifikować go do wód damskich. Nie wiem co to za składnik, może taki typ wetiweru.
Będę testował dalej. Ale już wiem, że jest dobrze. Neroli gra tutaj pierwsze skrzypce, i to mi się podoba. Brakuje mi trochę jakiejś retro nuty, byłoby ciekawiej.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post14 marca 2018, 16:42 - Śr

Zapach bliźniaczo podobny do damskiego JDP In White.
Nie za dobrze się w nim czuję, drażni mnie coś tutaj. Taki kwiatowo słonawy wydźwięk.
Parametry niestety nędzne. O ile trwałość jeszcze jako tako, to projekcja zdycha szybko i już nie wstaje.
Nie wiem co będzie w cieplejsze dni, ale póki co oddam go Żonie, która In White'a uwielbia.

lester86

Forumowicz

Post14 marca 2018, 18:14 - Śr

Nie rozumiem zarzutów w stronę damskiego zapachu, dla mnie jakby było napisane for men to bym się nie zdziwił. Wg mnie jest bardziej męski niż połowa cukierkowych waniliowych zapachów dla podrywaczy ;) Mój aktualny nr 1, po prostu uwielbiam ten zapach. Co do trwałości to rzeczywiście szału nie ma, po 1-2h staje się zapachem skórnym po 4-5h zapach znika.
Jakbym miał go porównać do znanego zapachu, to powiedziałbym że to taka wysokojakościowa herbatka earl grey z nutami neroli. Dla fanów herbacianych zapachów, must have.

bajbajoc

Forumowicz

Post15 marca 2018, 21:28 - Cz

Dla mnie zbyt duzo bialych kwiatow. W piramidzie zapachowej nie ma jasminu, ale te nuta lub jakas podobna sprawika, ze flakon oddam mamie, bedzie jej pasowac znacznie bardziej niz mnie.

Winfryda

Forumowicz

Post16 marca 2018, 18:58 - Pt

Dołożę swój krytyczny głos.
Nie podszedł mi. Bardzo mi nie podszedł.
Test nadgarstkowy nie wypadł źle, ale test globalny mnie zamęczył. Neroli w tym wydaniu wydaje mi się syntetyczne, odpychające i bardzo męczące (wręcz migrenogenne). Cytrusy nie ratują sytuacji, chociaż przez pierwsze pół godziny, dopóki czuć gorzką pomarańczę i cytron, robi pozytywne wrażenie nieszablonowego letniego świeżaka. Potem zapach dominuje mdłe neroli podbite białymi kwiatami i tak już zostaje do końca, czyli jakieś 4-6 godzin.
Może innym nie wyda się zły i tylko niektórzy (w tym ja) tak negatywnie go odbierają.

disciple

Forumowicz

Post17 marca 2018, 10:45 - So

Dla mnie świetny świeżak na lato. Bardzo dobra relacja jakości do ceny. Fajna alternatywa dla dużo droższych tomków fordów z dziedziny morskich cytrusków. Ferrari to całkiem fajna marka z nieco niższej półki.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

Argentum

Post17 marca 2018, 13:42 - So

Marka może i z niższej półki, ale nie zapominajmy, że ta kolekcja Ferrari jest LUKSUSOWA :D

Testowałem już dwa zapachy z tej serii: Figę i Lawendę. Nigdy nie wąchałem tak taniej i dobrej figi. Lawenda to wysoko zawieszona poprzeczka, bo nie sposób uciec od porównań do Gris Clair, którym Pure Lavender nigdy nie będzie.

Neroli zapowiada się świetnie, choć biorąc pod uwagę dopiski o białych kwiatach, można się spodziewać kilianowych jaśminów. Sam nie wiem, czy to dobrze.;)

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post31 maja 2018, 13:12 - Cz

Pogoda za oknem (30 stopni :twisted: ), akurat pod niego. Fajnie, świeżo, czysto. Początek gorzki, trochę drażniący, po jakimś czasie lekko się wysładza (uciekają chyba cytrusy) i zostaje głównie neroli. Myślę, że brakuje tutaj lepszego zmieszania, może lepszej jakości składników, ale patrząc na cenę i zapach, który dostajemy jet to naprawdę solidny zapach, który mógłby być wypuszczony pod marką Diora, Chanel lub TF.
Trwałość średnia. 6 h daje radę.

Jak ktoś lubi np. Mugler Cologne, TF Neroli Portofino, niech śmiało sięga po Ferrari.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex