Teraz jest 18 lipca 2019, 18:55 - Cz

• Reklama

Byredo - Black Saffron

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Byredo - Black Saffron (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

nastymic

Forumowicz

Byredo - Black Saffron

Post28 marca 2016, 20:08 - Pn

Obrazek

Black Saffron marki Byredo to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Black Saffron został wydany w 2012 roku. Nutami głowy są chiński grejpfrut, jagody jałowca i szafran;
Nutami serca są czarny fiołek i skóra;
Nutami bazy są drewno kaszmirowe, wetyweria i malina.

Za pierwszym niuchem myślałem, że się nie polubimy. Spodziewałem się czegoś bardziej skórzanego, dostałem zapach mocno owocowy (maliny) z wyraźnym przechyłem na stronę damską. Jednak dałem mu drugą szansę, potem trzecią i tak już zostało. Wciąż uważam, że to unisex z mocno damskim zacięciem, ale cóż z tego, skoro nosi mi się go doskonale. Może fajniej by było, jakby czuć było więcej tej skóry, ale nie można mieć wszystkiego. Zapach idealny na wiosnę. Malinowo-słodkawo-skórzany (ale nie zbyt słodki!), o niezłej projekcji i zadowalającej trwałości ~ 7-8 h (chociaż mimo wszystko, jak za zapach niszowy z tej półki cenowej, powinien się spisywać nieco lepiej). Dla mnie z zapachów zbliżonych treściowo do Tuscan Leather, Black Saffron wraz z Oud Saphir Atelier Cologne to zapachy godne polecenia. Jeden bardziej wiosenny, drugi jesienny.
W ankiecie wystawię mu 4 lub 5 (jeszcze się waham), bo nie można dać 4+.

Co sądzicie o tym zapachu? JayKay niedawno przeprowadzał rozbiórkę, jestem ciekawy Waszych opinii.
Cigar&Tie. Dopełnienie eleganckiego stylu.
http://www.cigarandtie.pl

https://www.facebook.com/cigarandtie/

Lawok

Re: Byredo - Black Saffron

Post10 marca 2017, 10:27 - Pt

Testowałem nadgarstkowo wczoraj wieczorem i dzisiaj rano wyraźnie wyczuwalny więc trwałość w miarę. Skóry tam nie czuję , choć nie mam w tym względzie wyrobionego nosa. Bardzo fajny ten zapach taki wiosenno - letni wart rozważenia na nadchodzący okres.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post22 listopada 2017, 18:25 - Śr

niestety na mojej skórze parametry wręcz beznadziejne 2h a projekcja bardzo kameralna :D
sam zapach sympatyczny zamsz z maliną z dodatkiem szafranu
sympatyczny ale nie ma dla mnie porównania z Oud Saphir Atelier Cologne / i parę innych skór które znam/
zwłaszcza parametrami

KADET

Forumowicz

Post16 września 2018, 11:33 - N

Fajne malinowo skórzane perfumy - dałem 5 za kompozycję - parametry raczej słabe - do 4 godzin.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex