Teraz jest 18 lipca 2019, 13:53 - Cz

• Reklama

Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Mirto di Panarea (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
50%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Prastary_Dziad

Forumowicz

Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Post28 grudnia 2015, 23:28 - Pn

Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea marki Acqua di Parma to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea został wydany w 2008 roku. Nutami głowy są mirt, bazylia, cytryna i bergamotka; nutami serca są nuty morskie, jaśmin i róża; nutami bazy są mastyks, jałowiec, cedr i Żywica bursztynowa.

Na początku silne uderzenie zieloności (może to rzeczywiście zapach mirtu), której akompaniują w tle cytrusy i zioła (bazylia?, rozmaryn?). Po kilkunastu minutach do zieleniny dołączają nuty wodne/morskie. Na koniec ta nadbrzeżna woń przechodzi w bardzo delikatne, bliskoskórne aromaty drzewno-przyprawowo-żywiczne (cyprys? jałowiec?). Projekcja umiarkowana, trwałość 3-5 godzin, przy czym zapach dość szybko słabnie i staje się bliskoskórny. Ciekawa alternatywa dla świeżaków z dominantą cytrusową, choć moim zdaniem niestety może dość szybko się znudzić – tak było w moim przypadku. Z jakichś względów po pewnym czasie te morskie nuty zaczęły przywodzić mi na myśl wonie „morskich” odświeżaczy do toalet.

tornado

Aktywny forumowicz

Re: Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Post17 grudnia 2016, 22:25 - So

Ostatnio testowałem kilka pozycji Acqua di Parma, w tym tematyczne Mirto.
Jest to kompozycja mocno kwiatowa, bez konotacji "kolońskich". Delikatna bazowa smuga a la sosna tego nie zmieni.
Unisex? Moim zdaniem bardziej dla kobiet. W składzie podany jest mirt, ale kwiatów czuć jakby więcej. Gdzieś przewija się jaśmin oraz ogólne odczucie obecności konwalii, choć nie ma jej wymienionej przez producenta. Majaczy się, w szczególności w otwarciu nuta eukaliptusa. Ogólnie kompozycja może się podobać, lecz w żaden sposób nie jest odkrywcza. Zresztą jak wszystkie poznane przeze mnie Acqua'y. Ot, perfumy mające się podobać każdemu, bez niszowego zacięcia.
Niestety trwałość nie jest mocną stroną. W moim odczuciu samo otwarcie brzmi mało naturalnie, żeby nie powiedzieć sztucznie. Chemicznie, proszkowo, kłująco w nos. Później zapach się układa, a tym samym łagodnieje.
Mimo wszystko będę starał się wypróbować latem.

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Post14 września 2017, 12:56 - Cz

Testowałem z nadzieją, że znajdę w nim dużo mirtu (i w sumie tylko na tym mi zależało).

Niestety to jeden z tych przypadków, gdzie nie ma jakichś wybijających się akcentów, lecz coś na kształt jednego kwiatowo-zielonego akordu. Jednostajnie ziołowo-słodkawy. Brak akcentów cytrusowych, czy kamforowych. Dla mnie pachnie to bardzo sztucznie i zazdroszczę każdemu, kto jest w stanie zidentyfikować w tym jakieś konkretne roślinki. :D

Kolejna AdP, z którą się nie polubię...
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex