Teraz jest 20 lipca 2019, 13:17 - So

• Reklama

Nejma - 1

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nejma - 1 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
1
33%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Nejma - 1

Post15 października 2015, 19:35 - Cz

Nejma 1 marki Nejma to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Nejma 1 został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alice Lavenat. Nutami głowy są szafran, tymianek i owoc dzikiej róży; nutami serca są róża bułgarska, jaśmin i kadzidło; nutami bazy są agar (oud) i paczula. (fragrantica.pl)

Obrazek

Testuję sobie dzisiaj i jestem nieco rozczarowany. Zapach już od samego początku posiada nutę, która kojarzy mi się z Montale Chypre Vanille (coś jak drzewo sandałowe). Z tego względu strasznie skręca w damską stronę, i nosi mi się po prostu niezbyt przyjemnie. Czuć głównie nuty drzewne dosłodzone masą konfitury różanej (kojarzy mi się Ferrari Essence Oud/Franck Olivier Oud Touch), jest słodko, dusząco, monotonnie i męcząco na dłuższą metę. Parametry całkiem dobre: trwałość na poziomie 9-10 godzin, przy czym przez 4-5 projekcja jest naprawdę duża, a potem słabnie, ale do 7-8 jest wciąż wyczuwalny. W ankiecie dam 4.

EDIT: Poprawiłem tytuł. Prawdopodobnie otrzymałem nową wersję.

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Nejma - 1 (One)

Post18 października 2015, 12:26 - N

miałem starą wersję tego zapachu w kanciastym flakonie, dodam ,ze pieknym flakonie - mógłby stać na szafce jako ozdoba.Zapach miał potężną moc - trwalość i projekcja urywająca głowe.Dodam,ze był to b.trudny zapach a pachniał jak pasta do podłóg.Można było nieźle postraszyć otoczenie.Obecnie zmieniono flakon jak i chyba samą recepturę, stąd to co na zdjeciu (nowa wesja) to zupełnie inny zapach.Pozostaje pytanie dlaczego nie wypuszczono go pod inną nazwą ? To chyba pozostanie zagadką niczym z archiwum X.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Nejma - 1 (One)

Post18 października 2015, 12:42 - N

Nazwa różni się tylko zapisem jedynki - w nowej wersji jest to cyfra, w starej słownie "One" :P

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Nejma - 1 (One)

Post18 października 2015, 14:19 - N

Właśnie Luk, albo "1", albo "One", bo to niestety* dwa inne zapachy.:)

Niestety, ponieważ "1", są według mnie bardzo podobne do Tuscan Leather i są pozbawione niesamowitego, tajemniczego charakteru Nejmy One, która pachnie tak, jak nic. Jedyne, do czego mogę ją porównać, to CS Lutensa i "One" są chyba lepsze...

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Nejma - 1

Post13 grudnia 2016, 21:14 - Wt

Trochę przypadkiem stałem się posiadaczem, przypadkiem jednak przed zakupem troszkę poczytałem by wiedzieć czegóż to się mogę spodziewać.
Nie da się ukryć, ze w początkowej fazie Nejma 1 przypomina Toma Forda Tuscan Leather, kto zna od razu to podobieństwo wyłapie - tak mi się wydaje ;) Jednak w miarę rozwoju zapachy się rozjeżdzają, przy czym Nejma jest chyba troszkę słodsza za sprawą kwiatów.
Nie jest to jednak słodycz która się przebija na pierwszy plan, ona się pojawia na chwilę, by cichutko zniknąć.
Mieszanka ziół powoduje, że zapach jest dość pikantny i suchy - wyczuwalne na pewno są szafran czy gałka muszkatałowa, jest więc troszkę pieprznie.
Po kliku godzinach mamy powrót do początku ;) a myślę tutaj o oudzie, który to brzmi do samego końca okraszony delikatną wonią kadzidła.
Projekcja i trwałość moim zdaniem są w sam raz, ani to wszystko nie trwa zbyt długo, ani nie powala na naście godzin, rzekłbym że jest jak powinno, przy czym w początkowej fazie zapach jednak zostawia za sobą mały ogonek.
Jednak spokojnie 8-10 godzin zabawa jest zapewniona.
Moim zdaniem jest to fajna propozycja dla wszystkich którzy lubią klimat TF TL, choć nie są to zapachy do siebie bardzo podobne w póżniejszej fazie rozwoju - Nejma zmienia swoje oblicze i troszkę zaskakuje, Ford moim zdaniem niekoniecznie.
Nie oceniam, bo za wcześnie na notę, czuć że Nejma 1 to pachnidło niszowe i na pewno warte zatrzymania.
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex