Teraz jest 18 lipca 2019, 14:01 - Cz

• Reklama

Slumberhouse - Kiste

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Slumberhouse - Kiste (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
17%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
33%
6 - Genialny
3
50%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Slumberhouse - Kiste

Post04 października 2015, 19:19 - N

Kiste marki Slumberhouse to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Kiste został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Josh Lobb. Perfumy zawierają takie składniki, jak tytoń, brzoskwinia, wrzos, fasolka tonka, jagody, paczula i miód.

Obrazek

Kiste to zapach w moich klimatach. Słodki i gęsty. Czuć wyraźny miód bez dodatków cukru, określiłbym go jako lipowy/wielokwiatowy ;) Tytoń też jest, jednak jest on delikatny i nienachalny. Brzoskwinia ma chyba za zadanie nadać nieco lekkości kompozycji, gdyż również nie stanowi trzonu zapachu delikatnie przebąkuje gdzieś w tle. Całość jest niezwykle przyjemna i, jak na niszę, w pełni noszalna i bardzo komfortowa. Jakość składników świetna, ale w sumie Slumberhouse już mnie do tego przyzwyczaił. Trwałość na poziomie 13-15 godzin, wyczuwalny przez 10-11 bez problemów. Dałem 2 psiki, po jednym za ucho. W ankiecie stawiam, 5, z aspiracjami na 6.

lukesho

Moderator

Re: Slumberhouse - Kiste

Post03 listopada 2015, 20:25 - Wt

Noszę dziś cały dzień Kiste. Noszę - to słowo ma tutaj duży sens. Niewiele jest zapachów, które jestem w stanie tak wyraźnie wyczuć po tylu godzinach. Mija 11 godzin od 4 psików, a on wciąż projektuje. Jestem zachwycony parametrami zapachów Slumberhouse. Zaś co do Kiste, jawi się on niezwykle naturalnie. Mimo sporej słodkości, nie przytłacza, nawet w ciepłym pomieszczeniu, co bywa problemem w przypadku mocarzy. Chyba nawet postawiłbym go ponad Ore, który również na swój sposób jest genialny... W ankiecie podnoszę na 6.

xisio

Perfumaniak

Post05 listopada 2015, 14:15 - Cz

lukesho napisał(a):Noszę dziś cały dzień Kiste. Noszę - to słowo ma tutaj duży sens. Niewiele jest zapachów, które jestem w stanie tak wyraźnie wyczuć po tylu godzinach. Mija 11 godzin od 4 psików, a on wciąż projektuje. Jestem zachwycony parametrami zapachów Slumberhouse. Zaś co do Kiste, jawi się on niezwykle naturalnie. Mimo sporej słodkości, nie przytłacza, nawet w ciepłym pomieszczeniu, co bywa problemem w przypadku mocarzy. Chyba nawet postawiłbym go ponad Ore, który również na swój sposób jest genialny... W ankiecie podnoszę na 6.

Nie wiem czy nie wole zrobić 8 psików 3x tańszych... marka ma wybitnie przesadzone ceny.
Ostatnio edytowano 06 listopada 2015, 09:57 - Pt przez xisio, łącznie edytowano 1 raz

srG

Perfumaniak

Post05 listopada 2015, 16:39 - Cz

Ma, ale i tak warto poznać. To naprawdę dobre zapachy, szczególnie Norne.
Ciężko znaleźć coś podobnego.

xisio

Perfumaniak

Post06 listopada 2015, 09:59 - Pt

srG napisał(a):Ma, ale i tak warto poznać. To naprawdę dobre zapachy, szczególnie Norne.

Nie twierdzę że nie są dobre, tylko ich niszowość głównie opiera się o aspekt cenowy, tak samo jak Roja czy Puredistance, głupio wiedzieć że jedna aplikacja rano to 20-30zł....

lukesho

Moderator

Post06 listopada 2015, 12:23 - Pt

xisio napisał(a):
srG napisał(a):Ma, ale i tak warto poznać. To naprawdę dobre zapachy, szczególnie Norne.

Nie twierdzę że nie są dobre, tylko ich niszowość głównie opiera się o aspekt cenowy, tak samo jak Roja czy Puredistance, głupio wiedzieć że jedna aplikacja rano to 20-30zł....

Ja za 4 próbki, każda 0,5 ml, dałem 15 zł ;) Ale mam świadomość, że gdyby każda kosztowała jak w Galilu 15 zł, to używanie ich bolałoby.

srG

Perfumaniak

Post06 listopada 2015, 12:36 - Pt

xisio napisał(a):

Rozumiem o co Ci chodzi z pompowaniem ceny i robieniu z tego niszy na siłę, ale się nie zgodzę. Zapachy Slumberhouse same w sobie są niszowe do tego stopnia, że twierdzenie o tym, że "ich niszowość opiera się głównie o aspekt cenowy" jest, według mnie, przesadą.
Pewnie, cena jest wywindowana w kosmos, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie wydają się tak naturalne, jak np. Durga. Mimo wszystko, zapachy bronią się same.
Jak dla mnie, to prędzej Nasomatto, swoją polityką, robi z siebie niszę na siłę (chociaż tutaj również, zapachom nie można odmówić niszowego charakteru).
Z drugiej strony są marki takie, jak Frapin - ceny niby lepsze, ale zapachy niczym nowym nie są.

xisio

Perfumaniak

Post06 listopada 2015, 15:35 - Pt

srG napisał(a):
xisio napisał(a):Z drugiej strony są marki takie, jak Frapin - ceny niby lepsze, ale zapachy niczym nowym nie są.

Masz kolego dużo racji w tym co piszesz, myślę że pojęcie niszy obecnie sie bardzo zdewaluowało już przez zwiększenie dostępności perfum niszowych w dobrych cenach przez net.
Kilka lat temu jeszcze Amouage, Creed, czy Montale były uważane za premium/nisza.
Obecnie mainstream jest często droższy od nich i trudniej dostępny.

Przez ostatnie 3 lata poznałem pewnie ponad 700 zapachów, nabyłem ponad 200 i uważam że perfumy maja pewną granicę powyżej której jest już jedynie "magia", granica cenowa dla mnie to okolice 500-800zł gdzie jeszcze można mówić że jakość jest lepsza. Marki targetowane powyżej tej granicy są często fajne, miłe, naturalne itp ale płacimy głównie za efekt wow który często nie ma nic wspólnego z parametrami i wysoką ceną.

srG

Perfumaniak

Post06 listopada 2015, 18:19 - Pt

xisio napisał(a):
srG napisał(a):
xisio napisał(a):Z drugiej strony są marki takie, jak Frapin - ceny niby lepsze, ale zapachy niczym nowym nie są.

Masz kolego dużo racji w tym co piszesz, myślę że pojęcie niszy obecnie sie bardzo zdewaluowało już przez zwiększenie dostępności perfum niszowych w dobrych cenach przez net.
Kilka lat temu jeszcze Amouage, Creed, czy Montale były uważane za premium/nisza.
Obecnie mainstream jest często droższy od nich i trudniej dostępny.

Przez ostatnie 3 lata poznałem pewnie ponad 700 zapachów, nabyłem ponad 200 i uważam że perfumy maja pewną granicę powyżej której jest już jedynie "magia", granica cenowa dla mnie to okolice 500-800zł gdzie jeszcze można mówić że jakość jest lepsza. Marki targetowane powyżej tej granicy są często fajne, miłe, naturalne itp ale płacimy głównie za efekt wow który często nie ma nic wspólnego z parametrami i wysoką ceną.

Niestety prawda. W zasadzie, to nisza powinna odnosić się do dostępności zapachów, bo wtedy jest to jasne kryterium. Teraz - tak jak piszesz - wszystko się wywróciło do góry nogami.
Co gorsze, niektóre marki cieszą się z tego, że są wszędzie i nic z tym nie robią (Amouage), a te, które się sądzą (Nasomatto) też wiele pewnie nie zmienią.
Są na szczęście zapachy niszowe, które trzymają poziom i mają przy tym ograniczoną dostępność: SSS, Durga, Liquides Imaginaires, Papillon Artisan i wiele innych. Zawsze to mniejsza szansa na obniżenie przez nich lotów.

To, o czym piszesz odnośnie do granicy cenowej, fajnie nazwał szef - podatek od luksusu (w recenzji CCC). Niemniej polecam Ci przetestować Slumbery. Ja staram się testować wszystko co mogę, nawet jeśli ma chorą cenę - nie trzeba testować z zamiarem kupna, warto dla samego poznania czegoś nowego.

xisio

Perfumaniak

Post09 listopada 2015, 18:03 - Pn

srG napisał(a):Niemniej polecam Ci przetestować Slumbery. Ja staram się testować wszystko co mogę, nawet jeśli ma chorą cenę - nie trzeba testować z zamiarem kupna, warto dla samego poznania czegoś nowego.

Zrobiłem tak z Roja Fetish i jeszcze jednym... cały czas mnie rozwala fakt że mnie na niego nie stać.. wolę ich chyba nie znać wcale :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex