Teraz jest 17 sierpnia 2019, 22:39 - So

• Reklama

Hermes - Voyage d'Hermes Parfum

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Voyage d'Hermes Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
8%
4 - Dobry
2
4%
5 - Bardzo dobry
24
46%
6 - Genialny
22
42%

Liczba głosów : 52

• Autor
  • Wiadomość

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Hermes - Voyage d'Hermes Parfum

Post08 stycznia 2019, 11:03 - Wt

Kiedyś dostałem w D. sliczną miniaturkę wersji edp, kilka miesięcy temu odnalazłem ją grzebiąc w starych próbkach i od razu dopisałem do listy zakupowej. Voyage ma dla mnie wspólny pierwiastek z klasyczną deklaracją, zdecydowanie czuć kto za zapachem stoi. Stąd też, supermario, być może te skarpetki, których ja nie wyczuwam, podobnie, jak niektórzy czują w deklaracji pot, którego ja też nie wyczuwam.

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession - mój mały świat zamknięty w butelce...

Zwierzaczek

Forumowicz

Re: Hermes - Voyage d'Hermes Parfum

Post08 stycznia 2019, 16:54 - Wt

Aktualnie chyba nigdzie nie ma tego zapachu. Wszędzie wyprzedzany, chyba, że jestem slaby w szukaniu : P. Na allegro są, ale wolę poczekać, aż będzie w jakiejś perfumerii.

Mirx

Post08 stycznia 2019, 16:56 - Wt

Zazdroszczę Ci, Supermario, sposobu w jaki pocą się Twoje nogi. Jeśli „kompozycja” ze znoszonych skarpetek zbieżna jest z tym arcydziełem perfumiarskim, to chylę czoła Twoim genom.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post08 stycznia 2019, 20:55 - Wt

Zapach z całą pewnością bardzo dobry, ale czy arcydzieło? Śmiem wątpić.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post08 stycznia 2019, 21:02 - Wt

Mirx napisał(a):Zazdroszczę Ci, Supermario, sposobu w jaki pocą się Twoje nogi. Jeśli „kompozycja” ze znoszonych skarpetek zbieżna jest z tym arcydziełem perfumiarskim, to chylę czoła Twoim genom.

Idę w góry w niedziele. Mogę zrobić sampelka :twisted:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gilbert

Perfumaniak

Post09 stycznia 2019, 07:33 - Śr

Ja Voyage Parfum poznałem już kilka lat wstecz, nawet miałem flakon, który szybko sprzedałem, bo nie robił na mnie jakiegoś większego wrażenia. Czuć ewidentnie stylistykę Elleny, natomiast wyżej dla mnie były chociażby Terre czy Declaration, o ile można takie porównanie zrobić.
Teraz zrobiłem rozbiórkę trochę z przypadku - przed ogłoszeniem rankingu - bo jednak fajnie wracać do pewnych kompozycji, odświeżyć je sobie, natomiast moje odczucia jakie były, takie są.
Nie mówię, że Voyage to zły zapach, wręcz przeciwnie, pachnie po prostu dobrze, ma swój vibe, czasem będzie go fajnie użyć, ale jednak bez efektu ' wow '.
Czy zasługuję na top1? Wg. mnie absolutnie nie. Wysokie noty są zasłużone, ale nie aż tak. Ciekaw jestem o ile miejsc spadnie w przyszłym roku. Moja ocena w ankiecie to gdzieś pomiędzy 4, a 5. Poużywam jeszcze trochę, i zobaczę, czy bardziej w stronę 4, czy 5.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 stycznia 2019, 10:15 - Śr

gilbert napisał(a):Ja Voyage Parfum poznałem już kilka lat wstecz, nawet miałem flakon, który szybko sprzedałem, bo nie robił na mnie jakiegoś większego wrażenia. Czuć ewidentnie stylistykę Elleny, natomiast wyżej dla mnie były chociażby Terre czy Declaration, o ile można takie porównanie zrobić.

Nawet nie tyle można, co trzeba. Voyage d"Hermes/Voyage d'Hermes Parfum ewidentnie wyrastają z tego samego pnia, co Declaration. Dzielą też podobieństwo estetyczne z Terre D'Hermes. To nie jest przypadek, a raczej konsekwentne rozwijanie pewnego zamysłu twórczego Elleny. Te zapachy raczej trudno ze sobą pomylić, a jednak bezapelacyjnie mają ze sobą mocno zaznaczone punkty zbieżne.

icu

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 stycznia 2019, 11:09 - Śr

Widzę, że i ja nie zdążyłem ocenić (dziwne, dopiero po tegorocznym TOP'ie zauważyłem, że mam DUŻE zaległości, a wydało mi się, że oceniam w miarę na bieżąco).

Bardzo urokliwa oraz elegancka kompozycja, jak wyżej wspomniano czuć DNA Elleny. Niby bogato, a skromnie. Na mnie najbardziej wybrzmiewa cytryna i pieprz plus w późniejszej fazie wtrąca się kardamon i bliżej niezidentyfikowane nuty kwiatowe (nie jest to róża - niestety?). Niby wszystko się zgadza, jednak tak jak u @gilberta i u mnie nie wywołały efektu WOW (ocena 6). Dodatkowo całość traci na "wartości" poprzez słabą trwałość i projekcję na mojej skórze. Parę razy kobiety dopytywały co to za perfumy i uważały je za damskie (wiadomo unisex i te przechyły...)

Mimo wszystko doceniając kompozycję nie mogę dać niższej oceny niż 5, a dokładniej -5. ;)
Ostatnio edytowano 09 stycznia 2019, 21:58 - Śr przez icu, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 stycznia 2019, 11:32 - Śr

Ja natomiast podtrzymuję swoją ocenę sprzed trzech lat; "5".

saha07

Forumowicz

Post09 stycznia 2019, 16:24 - Śr

Nie wytrzymałem i pobiegłem do S. zaznajomić się numerem 1 :D .Miałem w lato w ręku wersje Edt i nawet mi się spodobał a że prawie nie posiadam w kolekcji letnich i sportowych perfum gryzłem się dwa dni czy je mam sobie zostawić. Poległy głównie przez swoje marną trwałość dlatego też myślałem że wersja Edp będzie chociaż trochę mocniejsza. Po trzech godzinach zapach niestety jest praktycznie nie wyczuwalny szkoda wielka szkoda...Musiałbym go chyba nosić ze sobią dopsikiwać co dwie godziny słabo strasznie jak dla mnie

Rokundrol

Forumowicz

Post09 stycznia 2019, 17:51 - Śr

Mam od Mirx'a odlewkę EDP i po 10 godz. żona pytała co to za zapach, także trzyma. Wcześniej pisałem również, że mój notes pachnie od października, więc mogły być jakieś zmiany.

Mirx

Post09 stycznia 2019, 17:58 - Śr

Mam doświadczenia z trzech różnych flakonów, na trzech różnych osobach. Voyage d’Hermes Pure Parfume ma przynajmniej dobrą trwałość. Przy potraktowaniu tymi perfumami garderoby, trwałość jest bardzo dobra, wyczuwalna przez postronnych następnego dnia. Doniesienia o trzygodzinnej trwałości mogą świadczyć o zapaleniu górnych dróg oddechowych, więc zamiast dopsikiwać, może warto udać się do lekarza rodzinnego. :-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 stycznia 2019, 18:19 - Śr

Mirx napisał(a):Doniesienia o trzygodzinnej trwałości mogą świadczyć o zapaleniu górnych dróg oddechowych, więc zamiast dopsikiwać, może warto udać się do lekarza rodzinnego. :-)

Jest jeszcze jedna opcja. Niewykluczone, że oto nadeszła wreszcie pora na kolejne nabożeństwo wiernych wyznawców Kościoła Reformulacyjnego ;) .

Rokundrol

Forumowicz

Post09 stycznia 2019, 19:02 - Śr

A*men

ts-

Forumowicz

Post09 stycznia 2019, 21:43 - Śr

Zapach zyskał zainteresowanie po ogłoszeniu TOPu 2018. To i ja coś skrobnę...

Bardzo dobry zapach, trwałość w porządku, projekcja nie narzucająca się (nie zmasakruje całego biura). Nie jest syntetyczny, składniki wybrzmiewają naturalnie. Ogólnie to bardzo dobre perfumy. Na tle współczesnego mainstreamu (sztucznie, głośno, słodko, ma zwracać uwagę, itp.), wyróżniają się bardzo pozytywnie. Czy jest to absolutny top? ...Raczej nie. Za rok na pewno spadną głęboko, ale to naprawdę udana kompozycja. Na moje poznane około 250 zapachów, Voyage EDP jest z pewnością w TOP 20.

Tym którzy szukaja crowd-pleaserów i komplementów od lasek <25 lat może nie siąść, ale Ci którzy lubią klasykę, spójność, dobre składniki i brak ekscesów olfaktorycznych (znaczy nie szokuje) to powinien podejść.

Kojarzy mi się też mocno z Frapin L'Humaniste (to też świetne pachnidło). Ale jest mocniejszy, trochę ostrzejszy i mniej słodki. Generalnie bardzo polecam (i trochę ubolewam, że teraz posypią się "dislike'i" które zepchną tę kompozycję do przeciętniaków).

Jester

Perfumaniak

Post09 stycznia 2019, 22:22 - Śr

ts- napisał(a):Kojarzy mi się też mocno z Frapin L'Humaniste ...

Ciekawe skojarzenie :roll:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 stycznia 2019, 16:32 - Cz

Raczej kuriozalne.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 stycznia 2019, 19:25 - Cz

Cookie13 napisał(a):Dziesięć mililitrów można brać w ciemno.
Swoją drogą dziwiłem się niedawno, że to tak mało dyskutowany zapach, szczególnie w kontekście szerokiej dystrybucji. Aż tu nagle, numero uno rankingu. Od skrajności w skrajność.

No to te 10ml wziąłem w ciemno, bo uznałem, że wstyd nie znać NUMERO UNO ubiegłorocznego zestawienia.
Właśnie trwa pierwszy test nadgarstkowy, ale chyba już wiem, czemu tak wysokie miejsce.
To po prostu bardzo przyjemnie pachnie, a przy tym wydaje mi się, że ma niezłe parametry.
Po tej pierwszej próbie wiem już, że osobiście na pewno nie wybrałbym go szefem wszystkich szefów, ale wiem też, że moja ocena raczej nie będzie niska.
Pachnidło wydaje się niezbyt skomplikowane, ale dobrze poskładane z "modnych" składników, bardzo aromatyczne, świeże, energetyczne, ale jednocześnie dosyć ciepłe, łatwe i przyjemne w noszeniu.
Zobaczymy, co ten mistrz nad mistrze jeszcze mi opowie ;)
Artur

ts-

Forumowicz

Post10 stycznia 2019, 20:53 - Cz

Cookie13 napisał(a):Raczej kuriozalne.

Ale mam nadzieję, rozumiecie, że jeśli coś się "kojarzy", to nie oznacza od razu "klona" i "zamiennika"?
Jeśli w obu wyczuwa się dość mocno kardamon, cytrynę, gin + tonik i jałowiec, to chyba "skojarzenie" może być uzasadnione?
Frapin jest dużo słodszy i sporo słabszy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 stycznia 2019, 11:04 - Pt

Rozumiecie ;) :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex