Teraz jest 19 lipca 2019, 04:29 - Pt

• Reklama

Phaedon - Dzhari

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Phaedon - Dzhari (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
3
60%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Phaedon - Dzhari

Post14 września 2015, 20:27 - Pn

Dzhari marki Phaedon to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Dzhari został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Guillaume. Perfumy zawierają takie składniki, jak daktyle, fasolka tonka i esencja ziemi.

Obrazek

Phaedon Dzhari to bardzo przyjemna kompozycja. Słodko, łatwo i przyjemnie. Na szczęście ze słodyczą nie poszalano i nie zrobiono ulepa. Jest po prostu przyjemnie, choć do przesady niewiele brakuje ;) Całość jest dość liniowa - daktyle przez cały czas, wytracają jedynie moc z czasem. Nie jest to jakiś artyzm najwyższych lotów, ale na kompozycję ciężko narzekać. Dobrze się nosi, szkoda, że dość krótko, bo po 5 godzinach praktycznie nie projektował. W ciągu całego dnia musiałem 2 razy poprawić aplikację, żeby się nim cieszyć. W ankiecie dam 4. Gdyby parametry były lepsze, może polowałbym na więcej, a tak, zużyję próbkę i zapomnę.

Meister

Super Perfumaniak

Re: Phaedon - Dzhari

Post20 września 2015, 11:44 - N

Mam gdzieś resztki próbki i potwierdzam, że parametry niestety nie najlepsze. A szkoda, bo bardzo lubię daktyle i sam zapach również mi się podoba i bardzo przyjemnie nosi. Poza daktylami wyczuwam też na początku pewną ziemistość, co dobrze tu współgra ze słodyczą owoców i stanowi takie przełamanie słodkiej kompozycji. W kwestii flakonu bądź większej odlewki - ja nie wykluczam, że kiedyś nabędę, aczkolwiek nie jest to dla mnie sprawa priorytetowa.
Aha - jeszcze ankieta. Również z czystym sumieniem mogę wystawić 4. To nie jest przeciętna kompozycja pomimo swojej prostoty. Nie spotkałem jeszcze w perfumach tak dobrze oddanej nuty soczystych słodkich świeżych daktyli (tak na dobrą sprawę, to w ogóle nie pamiętam bym kiedyś czuł daktyle w perfumach). Do bardzo dobrej noty chyba jednak troszkę brakuje, nawet pomijając kwestię parametrów użytkowych. Mocne 4 to na ten moment adekwatna nota dla tego zapachu.
Ostatnio edytowano 20 września 2015, 11:52 - N przez Meister, łącznie edytowano 1 raz

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Phaedon - Dzhari

Post20 września 2015, 11:49 - N

Ja również uważam że Dzhari to bardzo ładna kompozycja, aczkolwiek tak jak mówicie - niezbyt trwała. Dodatkowo jest ona dość monotonna i według mnie szybko się nudzi. Mając to na uwadze, daję temu Phaedonowi zasłużoną 4.

tornado

Aktywny forumowicz

Re: Phaedon - Dzhari

Post01 września 2018, 15:48 - So

Zgadzam się z przedmówcami - ładny, poprawny zapach o średnich parametrach. Ale zaraz, czy tylko mi się zdaje, że trochę przywodzi na myśl AMOUAGE FATE ?

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex